Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik KEF C-30 Przestał grać głośnik niskotonowy.

YackField 25 Gru 2014 19:37 963 9
  • #1 25 Gru 2014 19:37
    YackField
    Poziom 4  

Witam, mam dziwny problem. Odnalazłem głośniki w szafie wraz z wzmacniaczem Kenwood KA-V3700. Jedna z kolumn miała uszkodzony głośnik niskotonowy (cewka do wymiany) druga kolumna działała i przejściowo słuchałem na niej muzyki. W pewnym momencie głośnik niskotonowy przestał grać ale nie do końca gdyż gdy tylko delikatnie docisnę membranę niskotonowego zaczyna być czuć bass. Głośnik wyciągałem z kolumny i podczepiałem prosto do wzmacniacza co w rezultacie pokazało że głośnik działa dobrze. W następnej kolejności głośnik przełożyłem do kolumny gdzie czekała ona na wymianę cewki w drugim niskotonowym problem ten sam więc płytka wewnątrz nie może powodować tego problemu gdyż w 2 głośnik z zepsutą cewką grał głośno. Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc!

• #2 25 Gru 2014 20:15
    bruns
    Poziom 30  

YackField napisał:
    W następnej kolejności głośnik przełożyłem do kolumny gdzie czekała ona na wymianę cewki w drugim niskotonowym problem ten sam więc płytka wewnątrz nie może powodować tego problemu gdyż w 2 głośnik z zepsutą cewką grał głośno. Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc

Ktoś rozumie to zdanie ?

• #3 25 Gru 2014 21:05
    YackField
    Poziom 4  

Poprawiając: Głośnik o którym mowa, który gra bardzo cicho przy wciśnięciu membrany przełożyłem do drugiej kolumny i problem z cichym graniem się nie zmienił z czego wywnioskowałem że skoro ten głośnik w obu kolumnach gra źle ale płytki powinny być dobre gdyż drugi głośnik grał w nim dobrze.

• #4 25 Gru 2014 21:09
    bruns
    Poziom 30  

YackField napisał:
    płytki powinny być dobre gdyż drugi głośnik grał w nim dobrze.

Jakie " płytki " ? Masz na myśli zwrotnice w kolumnach , czy coś innego .

• #5 25 Gru 2014 21:40
    YackField
    Poziom 4  

Nie znam dokładnej nazwy, w kolumnie jest płytka do której przylutowane masz kable do głośników, pewnie tak jak ty mówisz - zwrotnica.

• #6 25 Gru 2014 23:54
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Dodano po 24 [sekundy]:

Ale głośnik pod wzmacniaczem gra dobrze?

• #7 26 Gru 2014 02:11
    YackField
    Poziom 4  

Tak pod wzmacniaczem gra dobrze.

• #8 26 Gru 2014 09:13
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

To masz w kolumnach coś uszkodzone. Może nie być przejścia z np. powodu zimnego lutu. Sprawdź elementy w torze głośnika niskotonowego.

• #9 29 Gru 2014 20:36
    bratyslaw
    Poziom 23  

A wyprowadzenia od cewki do zacisków w głośniku, tzw. "wąsy" nie są uszkodzone? Weź miernik i sprawdź czy zmienia się rezystancja przy okazji poruszania membraną (poruszaj powoli, by nie fałszować za bardzo pomiaru, albo sprawdź przy różnych jej wychyleniach).

• #10 29 Gru 2014 20:52
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja kompletnie tego nie rozumiem. Głośnik z zepsutą cewką grał poprawnie? Więc co z tą cewką? Drugi gra jak się zmieni położenie membrany względem kosza? Sprawdź przewody łączące konektory na koszu z cewką. A najlepiej zanieść do kogoś, kto miał do czynienie z miernikiem, zwrotnicami i przetwornikami.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME