Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak poprawnie sprawdzić świece ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak poprawnie sprawdzić świece ?
Autor
Wiadomość
rito
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Sierakowice

Post#1 Post autora tematu 10 Maj 2005 10:42   

Re: Jak poprawnie sprawdzić świece ?

Pytanie tak jak w temacie??? Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2005 10:42   

Powrót do góry

diag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Białystok

Post#2 10 Maj 2005 10:44   

W pierwszej kolejności należy je wykręcić. Ich wygląd wiele powie o pracy silnika.
Powrót do góry

kredka74
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żywiec

Post#3 10 Maj 2005 10:49   

Po drugie trzeba wiedzieć czy chodzi o iskrowe czy żarowe!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2005 10:49   

Powrót do góry

rito
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 Post autora tematu 10 Maj 2005 10:49   

Świece wykręciłem i są suche ale dziś rano noramlnie odpaliłem pojechałem jakieś 2 km i potem kręciłem samochód jakieś 3 minuty zanim zapalił pierwszyraz się to zdarzyło zawsze samochód zapalał odrazu nie wiem kiedy były one zmieniane może kable też można jakoś sparawdzić dodam jeszcze że samochód to opel omega A z 89r. z instalacją gazową.
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#5 10 Maj 2005 11:01   

swiece,przewody,zaplon, moze parownik gazu nie podaje a na benzynie jak jest?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2005 11:01   

Powrót do góry

rito
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 10 Maj 2005 11:33   

na bemzynie to samo??? ale czy można jakoś sprawdzić te świece i kable????
Powrót do góry

nom
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tarnobrzeg

Post#7 10 Maj 2005 11:52   

rito napisał:
na bemzynie to samo??? ale czy można jakoś sprawdzić te świece i kable????

W maluchu to sprawdzałem wyciagajac i kladac na silnik, potem ruszalem kolem pasowym i patrzylem na iskre. Jak byla niebiesko-fioletowa i przeskakiwala miedzy elektrodami to w porzadku, a jak po izolatorze to ma przebicie. Jak iskra pomaranczowo-czerwona to za niskie napiecie w ukladzie zaplonowym. Jak jest druga osoba to moze pokrecic rozrusznikiem, wtedy widac snop iskier. Jest to metoda uproszczona, ale zdawała egzamin.
W tych nowych samochodach jest problem, bo tam jest elektroniczny uklad zaplonowy.
Kable to niektorzy sprawdzaja w nocy albo ciemnym garazu na pracujacym silniku lekko spryskujac zraszaczem, jezeli widac przeskakujace iskierki to maja przebicie i nadaja sie do wymiany.
To sa metody garazowe, ale daja jakis obraz stanu swiec i kabli. :-)
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 11 Maj 2005 16:34   

Swiece to powinno sie wymieniac co 10 tys km jesli auto jest zasilane instalacja gazowa, a nie jak nam juz auto nie chce jezdzic bo swiece sa juz kompletnie zuzyte. Czytalem raz chyba w AUTO SWIECIE o nie zmienianiu swiec przy instalacji gazowej.
O ile dobrze pamietam to zalozyli gaz do nowego focusa i zrobili nim 100tys km na jednych swiecach. Po tym przebiegu niestety silnik nadawal sie juz tylko na zlom, tlumaczyli wlasnie to tym iz nie zmieniano swiec. Natomiast kable najlepiej sprawdzic w ciemnym garazu jak silnik pracuje czy nie maja przebic.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2005 16:34   

Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#9 11 Maj 2005 17:37   

nie ma reguly na to czy swiece nowe czy stare.nie mowie tu o swiecach ktore przelecialy wiecej niz 15.000km:)mozna kupic nowe swiece i dostana np.przebicia ot tak sobie(wada fabryczna).
no ale do tematu
wykrec swiece wloz je w koncowki przewodow WN i najlepiej zapewnij sobie pomoc drugiej osoby jako obserwatora czy bedzie iskra poloz swiece np. na glowicy(tak zeby mialy mase)i zakrec rozrusznikiem a ten drugi czlowiek niech patrzy czy iskra przeskakiwac bedzie tak jak powinna.kolor iskry powinien byc niebiesko-bialy(najlepiej),sprawdz przerwe na swiecach(do ok.1mm) a przewody jak chcesz sprawdzic to tak jak koledzy wyzej pisali-w ciemnym garazu.zreszta jak jest iskra na swiecach to chyba przewody sa sprawne(sprawdz tez izolacje przewodow, czy nie ma przetarc)
Powrót do góry

balt
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Pisz

Post#10 11 Maj 2005 19:48   

Ja regularnie myję przewody. To znaczy demontuję na noc i w domu myję woda z płynem do mycia naczyń, potem na grzejnik do wysuszenia i rano do samochodu. Operację wykonuję dwa razy do roku i zrobiłem na jednych przewodach bezproblemowo polonezem ponad 60tys i sprzedałem je z samochodem. W tej chwili stosuję tę samą metodę w nissanie i mam wynik prawie 80 tys bez żadnych problemów. Samochody z gazem. Warunek: przewody nie mogą być przetarte, przecięte itp.
Powrót do góry

nikifor123
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 11 Maj 2005 20:21   

co do sprawdzania świec iskra prawidlowa w ciśnieniu atmosferycznym nie daje pewności -świece pracują przy ciśnieniu spręzania i w takim często dostają iskrę na izolatorze.Mam urządzenie (z lat 60) do sprawdzania świec i często świeca niby sprawna okazuje się wadliwą
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak poprawnie sprawdzić świece ?
Strona 1 z 1