Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub JBL ES 250 dziwne zachowanie

Ryju100 27 Gru 2014 22:52 699 6
  • #1 27 Gru 2014 22:52
    Ryju100
    Poziom 12  

Witam szanownych forumowiczów.
    Chciałbym was zapytać, gdyż jestem szczęśliwym (lub też nie z przyczyn problemu)
    posiadaczem jbl es 250. Kupiłem go jako nówkę ok 3 lata temu, nie zmęczony oraz katowany z powodu małego dziecka praktycznie jak nówka:) ale jakiś czas temu zaczął się mały problemik z buczeniem:( polega on na :
    1. ok 3 tyg temu zauważyłem buczenie sporadycznie ale praca i nie miałem czasu pobawić się kablami:) ale dziwnym trafem się uspokoiło
    2. dziś usłyszałem ten ,, milutki dźwięk" znowu. wygląda tak że w ustawieniu przełącznika na normal ogląda się normalnie a tu nagle buuuuu przez kilka sekund czasem sekunda czasem 4 różnie. w tym drugim main czy jak tam niewielki przydźwięk jest cały czas ale sporadycznie włącza się głośniejsze buuuuu:) też na ,,kilka sekund". a najciekawsze jest to ze po wyjęciu kabli sygnałowych ( mówie o trybie normal gdyż w drugim za wiele basu w pokoju) jest dokładnie tak jak by z kablami czyli cisza ..... nagle buuuuuu ( ,, kilka sekund" ) i znowu cisza ...... i znowu buuuu... itd do automatycznego wyłączenia:)

W czym tkwi problem czyżby się kończył sub??? bardzo mnie to wnerwia bo bardzo na niego uważałem i pilnowałem jak oka w głowie a tu taki ,, nie przyjemny odgłos" .

z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie
    dziękuje i pozdrawiam
    ryju100
    p.s
    Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie do właściwego dziękuje.

• #2 28 Gru 2014 12:55
    mimi221
    Poziom 13  

Kolego. Może nie zauważyłem ale nie ma napisane modelu wzmacniacza napędzającego ten Subwoofer. Z Twojego postu mam rozumieć, że podłączony jest on w domu,

Cytat:
    na normal ogląda się normalnie
    do jakiegoś kina, pod telewizor/komputer. Prawda ?

• #3 28 Gru 2014 17:15
    sosarek
    Poziom 43  

mimi221 napisał:
    Może nie zauważyłem ale nie ma napisane modelu wzmacniacza napędzającego ten Subwoofer. Z Twojego postu mam rozumieć, że podłączony jest on w domu,

Pewnie dlatego że jest to subwoofer aktywny, a gdzie niby ma być?

Masz go podłączonego bezprzewodowo czy za pomocą kabla do amplitunera?

• #4 28 Gru 2014 20:45
    Ryju100
    Poziom 12  

Tak jak pisałem jest podłączony za pomocą kabla a amplituner go obsługujący denon avr 1306 trochę archaiczny ale:)

ale jak pisałem że przydźwięk zaobserwowany również po odłączeniu kabelka sygnałowego i to mnie trochę ( nawet bardzo zastanawia:) )

• #5 28 Gru 2014 23:08
    mimi221
    Poziom 13  

Są duże szanse, że luty na wejsciach subwoofera lekko pusciły i nie stykają. Dlatego buczy... Sprawdź to

• #6 28 Gru 2014 23:22
    Ryju100
    Poziom 12  

Ok przyjże się im jak znajdę chwilkę może jutro :) . Na razie sub wyłączony bo mnie to trochę wnerwia:) , oczywiście da się słuchać ale to chodzi o to ,,coś". Dam znać jak dostanę się do wnętrzności:).

• #7 05 Lut 2015 23:01
    Ryju100
    Poziom 12  

Niestety z braku czasu nic nie robiłem z subem i jak się cudownie zepsuł to też się cudownie naprawił:) bez otwierania go na stole operacyjnym;) Sądzę że kiedy znowu się odezwie to jednak trzeba będzie poświęcić mu troszkę czasu i przyglądnąć się lutom bo to pewnie ich wina lub przełącznika trybu normal-main:0)
    Dzięki za sugestie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME