Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić do 1500zł?

PatrykFCB 29 Gru 2014 21:47 579 6
  • #1 29 Gru 2014 21:47
    PatrykFCB
    Poziom 1  

Witam.Poszukuję telewizora.Bardzo chciałbym uruchomić na nim Weeb.tv i youtube.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4mx3m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    różnie
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wejście component na 5 chinchy, hdmi, tuner dvb-t, smart tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    xbox 360 (component), telewizja dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    xbox 360
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    ~5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy, gry typu league of legends
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    60%
    16. Preferencje co do marki?
    17. Preferencje co do wielkości?
    32-36 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie chcę 3D

• #2 30 Gru 2014 00:46
    zett1
    Poziom 13  

Ja z innej beczki... kto wymyślił niektóre pytania, np 4, 5, 7 11,15?? (Jeśli skręcam co jakiś czas głowę w stronę telewizora to powinienem kupić zupełnie inny model?... chyba że chodzi o" z boku ekranu"). W czym to ma pomóc radzącemu, np czy sprzęt ma stać czy wisieć?? Są modele lepiej wiszące czy może są mniej smużące jeśli stoją na nodze>/?? Pozostałe pytania też nie są bezkrytyczne. Pytający męczy się z odpowiadaniem, a to w większości psu na budę. Bo odezwie się jakiś posiadacz salonu rtv i będzie zachwalał swoje;) Albo nikt.
    Dzisiaj jest jedno kryterium przytłacza wszelkie inne- cena. Zatem jeśli mamy 1500 zł kupujemy telewizor za 1499, ew 1500 zł. Ani grosza taniej. Modele wyszukane jako najtańsze na skąpcu czy ceneo. I po wczytaniu się w opinie tych, co dany model nabyli.

• #3 30 Gru 2014 19:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

WeebTv- tylko wspiera jeszcze Samsung 40 H6200.

Pytasz - odpowiadam:
    4. Wcale nie chodzi o skręcanie głowy.
    Chodzi o to że telewizory są na różnych matrycach z różnym kątem jakości obrazu.

5.Ma stać czy wisieć - widać nie widziałeś różnicy jakości w różnych telewizorach szczególnie wrażliwych na kąty pionowe. Tragedia !!!

7. Jaki masz telewizor
    To dokładnie oznacza do czego jesteś przyzwyczajony w jakości.
    Jeśli masz Curtisa to i Funai Cię zadowoli.
    Jeśli masz Pioneera to na Daewoo nie będziesz chciał się przesiąść.

11.Ile godzin -
    Jedne telewizory pobierają 1200 W , inne 80 W
    Więc sobie policz....

15. No to jest proste pytanie jak CEP.
    Albo potrzebujesz niski Input Lag albo nie.

Psu na budę powiadasz.
    Opisujesz bzdury o których nie masz bladego pojęcia.
    W zasadzie szkoda czasu....
    To tak jakbyś do krawca wysłał zdjęcie i poprosił by uszył Ci spodnie.

Cena powiadasz.
    Nie dołuj się proszę .
    Są ludzie którzy mają inne potrzeby niż kupowanie najtańszego mięsa, najtańszego ubrania w lumpeksach.

Nie masz pojęcia co jak gra, ok. Ale nie popisuj się erudycją na poziomie socjalistycznego myślenia.

==========================================

PatrykFBC.
    Dla tak dużej ilości grania potrzebujesz modele z niskim Input Lagiem.

Powinieneś sięgać więc po :
    Panasonic 42 AS600
    Toshiba 40 L5435
    Philips 42PFH5609

• #4 07 Sty 2015 20:35
    zett1
    Poziom 13  

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    A może tak jest poprawnie: Czy siedzimy na wprost ekranu czy również z boku?
    Opamiętaj się, nie chodzi mi o podważanie różnic w kątach widzenia różnych matryc, chodzi mi o poprawne ułożenie zdania. Bo w tej chwili nie ma związku ze wspomnianymi kątami. Bo np siedząc na krześle obotowym na wprost ekranu mogę się kręcić wokoło i obraz będzie wspaniały..... ;) nawet, gdy będę tyłem i wyjmę lusterko.... Druga sprawa:
    Załóżmy, że mam jeden tv stojący na półtorametrowej komodzie, drugi taki sam wisi na zwykłym uchwycie półtora metra nad podłogą. Oba mają identyczne, kiepskie kąty widzenia w pionie. Zagadka- który będzie miał ładniejszy obraz obserwowany z np podłogi??.. Może lepiej zapytać: jak wysoko tv ma stać lub wisieć ?
    Co do poboru mocy... oglądam dużo, wiec kupię sobie 7 calowego Larka? A może lepiej napisać: Sprawdź na tablicze tv, ile ma W. I pamiętaj, że prąd nie jest za darmo. Co do ceny- jeśli ktoś wyraźnie pisze, że może przeznaczyć 1500zł... co to dla ciebie oznacza?? Polecisz mu coś za 800?? Albo skierujesz do Providenta:
    Dla mnie owe 1500 oznacza, że ktoś szuka możliwie najlepszego sprzętu dostępnego w tej cenie na dzisiaj.
    P/s mam kiepskiego 50vt60, nie mam pojęcia, dlaczego go kupiłem. Pewnie nie znam się.

• #5 08 Sty 2015 02:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zapewniam Cię że szkoda czytać to co napisałeś - jakiś bzdury z czapki nie wnoszące nic absolutnie dla autora wątku.
    Dyskutuj na tym poziomie sam z sobą...

• #6 08 Sty 2015 10:06
    zett1
    Poziom 13  

Ok, pozostawmy omawiane pytania w niezmienionej, nieprofesjonalnej i wyglądającej jakby dziecko je pisało formie.
    Wydawało mi się, ze piszę zrozumiale i logicznie. A w odpowiedzi widzę jakieś miotanie się. Może w moim regionie Polski inaczej układa się zdania. Niechaj będzie, egzotyka. Zostawmy sprawę, bo widzę, że masz inne, poważnjesze problemy na elektrodzie.

Nawiązując do mojego ostatniego zdania z poprzedniego postu- 50vt60 kupiłem w głównej mierze dzięki wątkowi:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95443-...sc-ktora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala.html
    I nie zawahałem się wydać prawie 4 razy więcej niż autor trgo wątku. Więc może jednak troszkę empatii ? (albowiem wiemy, kto tamtą recenzję podpisał ;) ).
    Polecam autorowi wątku ten model. Z autopsji. Bez czytania odpowiedzi na pytania.

• #7 08 Sty 2015 18:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme