Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa do 2x Magnum m12. Prośba o wyliczenie szczeliny BR.

Marcelin00 02 Sty 2015 21:49 807 2
  • #1 02 Sty 2015 21:49
    Marcelin00
    Poziom 11  

Witam.
    Stałem się posiadaczem dwóch Alphardów Magnum m12. Na YouTubie znalazłem pewnego gościa który zaleca obudowę 139Litrów strojoną na 36Hz. Moja obudowa będzie mieć 101cm (szerokość) 51cm wysokość i 27cm głębokość.
    Proszę o pomoc w wyliczeniu szczeliny do tej skrzyni. Rozumiem że szczelina nie jest wliczana w litraż skrzynki dlatego obudowa może się powiększyć ale kosztem głębokości.
    Pozdrawiam

• #2 16 Lut 2015 22:45
    piwowarek2004
    Poziom 1  

To mój dziewiczy post :). Pewnie już masz jakąś skrzynie zrobioną, ale i tak napiszę :). Sam kupiłem 2 szt. m 12 i sprawa jest taka, na tym forum nikt nie policzy ci skrzyni od tak. Musisz podać: 1. do jakiej muzyki 2. jaki masz wzmacniacz! 3. jaki samochód 4. radio. Ja zrobiłem skrzynię 153 litry. Dałem (rury od kanalizacji/wentylacji )" bo łatwiej je skracać i zmieniać strojenie. Zrobienie od tak szczeliny to problem. Moja była strojona od 26 Hz i zakończyłem na 29 i git :). . Głośniki m 12 to tanie młotki do wytwarzania ciśnienia i tę rolę spełniają. Jakość jest w miarę. Za tę kasę fajna sprawa. Zapomniałem dodać napędzam to sinus live 1500 spięte na
    2 Ohm , niby 900 wat i co tu dużo mówić łeb urywa.

• #3 17 Lut 2015 02:07
    Marcelin00
    Poziom 11  

Samochód: Opel Vectra C,
    Nie mam konkretnego rodzaju muzyki. Zazwyczaj na płycie mam mieszanine od disco po dnb, dubstep aż do techno i klubówke:>. Na tą chwilę mam zrobioną zabudowę z płyt wiórowych i włókna szklanego aby wpasować jak najlepiej skrzynke w bagażnik.
    Skrzynia była liczona od podstaw wzorując się na filmach pana rosjanina z Youtub'a. Litraż 139 netto + szczelina (szczelinę wyliczyłem na podstawie objętości oraz pola powierzchni ścianek). Co do litrażu pewnie wyszło mi "coś koło tego" z racji iż skrzynka po bokach jest z włókna i ma kształty odpowiadające kształtom tapicerki. Najlepiej byłoby to policzyć lejąc tam wodę ale komu by się chciało:P. Ważne że sprzęt gra i mi się podoba. Wzmacniacz który to napędza jest troszkę słaby (peiying 2h30r) i będzie w przyszłości zmieniony na coś mocniejszego. Teraz skupiam się na radiu bo jest fabryczne a chcę jakiś kombajn 2din. Hmm tyle w temacie:]
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME