Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dobry TV Smart TV do 39"

LysyOsw 05 Sty 2015 16:46 1821 26
  • #1 05 Sty 2015 16:46
    LysyOsw
    Poziom 26  

Witam!
    Planuję zakup telewizora. Znalazłem dwa modele:

LG 39lb650v
    Panasonic tx-39as650e

Obecnie mam starego lcd w 32".
    Zależy mi na pełnym Smart TV, dobrym jakościowo obrazie i 3D.
    Telewizor będzie służył do oglądania naziemnej, do filmów przez hdmi (z komputerem) i do oglądania filmów 3D z pendrive.

Który z modeli będzie lepszy, albo jeszcze inny?
    LG znalazłem w neonecie za 1649 a Panasonic jest za 1865zł.

Ważnym parametrem, który mnie dość ogranicza jest maksymalna szerokość telewizora - 90cm (tyle ma stolik, który mam w pokoju). 32" jest za mały a 40" już są za duże...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Tylko ja, może dwie osoby czasami.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej wprost, czasami pod małym kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na szafce RTV
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest prostopadle do tv - około 2 metrów dalej.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary Samsung LCD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, 3D, Internet, DLNA itp.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI z komputerem stacjonarnym i tv naziemna
    10 .Jakie urządzenia? Pkt powyżej.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Trudno powiedzieć, z 2-3h, czasem więcej a czasem w ogóle.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej sporadycznie.
    16. Preferencje co do marki? Nie chce Samsunga.
    17. Preferencje co do wielkości? Szerokość musi być poniżej 90cm, stąd 37-39"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Błędy oprogramowania, kiepski dźwięk.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800-1900
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Pasywne

• #2 05 Sty 2015 19:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Brałbym do tych potrzeb Panasonica tyle że 42as650 , kosztuje dla członków forum nie całe 100 zł drożej i masz jeszcze kalibrację gratis.

• #3 06 Sty 2015 01:15
    LysyOsw
    Poziom 26  

Tv nie może być szerszy niż 90cm - mam taką wnękę w meblach...

• #4 06 Sty 2015 03:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 06 Sty 2015 12:00
    LysyOsw
    Poziom 26  

Tak mniej więcej wygląda położenie telewizora w pokoju.
    Mała poprawka, od mojej głowy do tv będzie może z 2,5m - na pewno nie więcej...

Słyszałem, że Lg ma ciekawą przeglądarkę, dużo aplikacji, jest też pilot... Jak wypada na tym tle Panasonic? Na którym tv będzie lepszy efekt 3D? Rozumiem, że z tej odległości będzie się dobrze to oglądać?

Dodano po 1 [minuty]:

Wie ktoś może jeszcze czy ten LG ma podstawkę prostokątną po środku, czy też ma te dwie nowoczesne nóżki po bokach? Widziałem go na zdjęciu też z tymi nóżkami to może są w zestawie oba? Czy nie?

• #6 06 Sty 2015 12:02
    walek147
    Poziom 9  

jeśli najbardziej zależy ci na smarcie to tylko lg lub samsung

• #8 06 Sty 2015 12:25
    LysyOsw
    Poziom 26  

Czyli Panasonic jest lepszy od tego LG? Lepsza matryca i lepsze 3D? Drugi pilot jest podobny jak w LG? Liczba aplikacji jest podobna?

Panasonic kosztuje 1865zł i musiałbym zamawiać na aukcji, LG jest w Neonecie za 1649zł.
    Jak wygląda gwarancja Panasonica jeśli kupuje internetowo, jak wygląda to z LG?

• #9 06 Sty 2015 12:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To co wymienione jest podobne.
    Panasonic ma bardziej naturalną paletę barw, i lepsze skalowanie obrazu.
    Gwarancja na obydwa 2 lata.

• #10 06 Sty 2015 12:41
    LysyOsw
    Poziom 26  

Czyli przeglądarki internetowe i wygoda oglądania filmów np. z YouTube czy Ipli jest podobna?
    Oba TV posiadają możliwość przesłania zdjęcia np. z telefonu przez Wi-Fi Direct?
    Warto więc dopłacić do Panasonica?
    A jak się ma sprawa z jakością materiałów?

Gwarancja 2 lata. To oczywiste. Słyszałem, że LG ma gwarancję door2door, panasonic też ją ma? Jeśli zdecyduje się na jeden z tych dwóch to jeśli znajdę gdzieś taniej ale wysyłkowo to chciałbym wiedzieć czy mogę zadzwonić do serwisu i kurier odbierze ode mnie tv :)

• #11 06 Sty 2015 23:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak Youtube i Ipla działa tak samo.
    Panasonic ma tzw dublowanie ekranu - działa bardzo dobrze.
    Co to znaczy materiałów ?
    Obydwa mają 2 lata gwarancji door to door.
    Serwisy działają zawsze jednakowo jak powyżej napisane.

• #12 07 Sty 2015 00:16
    LysyOsw
    Poziom 26  

Oto mi chodziło, czy jeśli kupię telewizor na allegro (nowy, fabrycznie zapakowany z gwarancją producenta) to mogę po roku zadzwonić na LG Polska i zgłosić usterkę i przyślą mi kuriera, mam spokojną głowę... Czy muszę pisać do sprzedawcy i kłopotać się z wysyłką gdzieś na drugi koniec Polski... Ale to już wyjaśnione... Door2door ;)

Teraz mam mieszane uczucia... Kolega kupił sobie 3 dni temu LG 47LB670V i dzisiaj olądałem 3D.. Fajny bajer ale tylko bajer... Nie wiem czy na dłuższą metę będzie to takie konieczne, czy będę korzystał... O ile te pytania muszę zadać sam sobie, to nie wiem czy po prostu takie 42 calowy tv da mi dobry efekt jeśli będę oglądał z odległości 2,2metra... Będzie słabo czy po prostu wyraźnie i jeszcze lepiej?

Jak już wspomniałem kolega ma tego 670V... Dzisiaj próbowałem połączyć go z Wi-Fi, udostępniłem hotspot przez telefon i nic... Hasło wpisywane 10 razy i nic... Telewizor wyłączany z prądu i nic... Ustawienia fabryczne zrobiłem i ustawiłem od nowa I NIC... Hotspot działał ok bo laptop i inny tel się łączył i śmigało... Kolega próbował od siebie udostępnić i też NIC... Wywalało, żeby sprawdzić hasło, które było ok... A wczoraj wszystko działało... Może to nieudane modele? LG są takie awaryjne?

Jakość materiału chodziło mi o spasowanie części, wykonanie obudowy itp... Chociaż to mogę sprawdzić na żywo więc nie jest to aż takie ważne...

• #13 07 Sty 2015 00:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Niestety nie . Nie wszystkie firmy realizują gwarancje międzynarodowe. Telewizor powinien być z Polskiej dystrybucji.
    Sam, już masz wątpliwości - oczywiście że powinieneś brać większy telewizor.
    Dlatego dostałeś w ofercie inne modele.
    Dozbieraj do Wartości Panasonica 42AS640 i będzie super .
    Kalibrację otrzymasz gratis.

• #14 07 Sty 2015 00:31
    LysyOsw
    Poziom 26  

Nie nie... Nie mogę większego, kolega kupił akurat 47LB670V a to ten sam prawie co 39LB650V tylko mniejszy... Zastanawiam się teraz czy kupować, skoro to tak się psuje... Nie chce się zawieść...

Mogę kupować inny, ale tylko rozmiar 39 cali (lub 38/37). Szafka na tv w meblach ma 90cm szerokości, i tam musi być telewizor. Znalazłem 40calowego LG w 4K o szerokości idealne 90cm ale to będzie na styk, nie wiem czy nie za duży. Musi być 39 cali bo te 39 mają około 87-88cm...

Gdzieś widziałem na internecie jakieś 39 calowe "panasy" tylko ich teraz znleźć nie mogę...

• #16 07 Sty 2015 00:35
    Wolus2
    Poziom 12  

A ja polecam Samsung UE40H6700 Wi fi śmiga chyba najlepszy smart, do tego tunery sat można podłączyć telewizje cyfrowe (o jeden sprzęt mniej) W wielu testach na wysokich miejscach gdzie zastępuje Samsung UE40H6400 Używam w domu telewizory , kino domowe i telefony samsunga i jestem bardzo zadowolony

• #17 07 Sty 2015 00:39
    LysyOsw
    Poziom 26  

Wolus2 napisał:
    A ja polecam Samsung UE40H6700 Wi fi śmiga chyba najlepszy smart, do tego tunery sat można podłączyć telewizje cyfrowe (o jeden sprzęt mniej) W wielu testach na wysokich miejscach gdzie zastępuje Samsung UE40H6400 Używam w domu telewizory , kino domowe i telefony samsunga i jestem bardzo zadowolony

Nie lubie Androida ani ich śmiesznych patelnianych i plastikowych Galaxy. Nie biorę pod uwagę żadnego Samsunga chyba że ktoś mi go sprzeda za pół ceny ;)
    Poza tym napsałem, że musi być to 39cali, ewentualnie 37 ale tych nie ma zbytnio... I tak 39 cali wejdzie idealnie na styk...

Zastanawiam się nad tym Panasonic 650E.
    Gdzie muszę go kupić, żeby zrobić tą kalibrację?

• #18 07 Sty 2015 00:46
    Wolus2
    Poziom 12  

Telefonu Galaxy nie posiadam. Mój telefon androida też nie posiada. Ja podałem tylko mają opinię oraz wielu zestawień na internecie Ja jestem zadowolony z Samsunga. Co do Panasonica to się nie wypowiem gdyż nigdy nie testowałem Co do wielkości to samsungi mają małą ramkę i myślałem,że się zmieści. Życzę udanego zakupu i dobrego odbioru

• #19 07 Sty 2015 00:48
    LysyOsw
    Poziom 26  

No właśnie nie, patrzyłem na wszystkie 40 calowe tv i praktycznie wszystkie mają 91-92... Jeden jedyny LG miał 90,0 ale to trochę za dużo... A praktycznie nie miał ramki...

• #20 07 Sty 2015 00:55
    Wolus2
    Poziom 12  

Najlepsze są ściany - bez ograniczeń Ja mogłem powiesić 70 ale skończyło się na Samsung UE48H6700 Zbyt blisko do wersalki

Pozdrawiam również Ostrów. Kończyłem tam Technikum Elektroniczne MERA Zap i grałem w ręczną w Ostrovi

• #22 10 Sty 2015 00:41
    LysyOsw
    Poziom 26  

Kupiłem Panasonic tx-39as650e.
    Jest ok, ale nie wiem jak poradzić sobie z podłączeniem audio:
    Posiadam kolumny stereo i wzmacniacz (wyjścia cinch). Nie mam pojęcia jak zrobić, żeby był dźwięk na kolumnach. Wolałbym oglądać 3D i słyszeć dźwięk na kolumnach... Jedyna opcja to podłączyć pod gniazdo słuchawkowe czy przejściówką euro->cinch (ale to też nie działa). Nie wiem jak to ugryźć...

• #23 10 Sty 2015 00:55
    Wolus2
    Poziom 12  

Nie da się zwykłymi cinchami podłączyć telewizora ze wzmacniaczem ?
    Jak nie to kabel Euro - cinch koniecznie audio Euro ma 4 piny audio dwa wejścia i dwa wyjścia
    Przykład :

• #24 10 Sty 2015 01:03
    LysyOsw
    Poziom 26  

Próbowałem taką przejściówką euro->cinch (ale coś nie chciało działać). Przełącznika out/in nie było.
    Ostatecznie myślę, że najprostszym rozwiązaniem będzie podłączenie wzmacniacza z gniazdem słuchawkowym telewizora (jack->2x cinch). Właśnie przetestowałem i jest ok. Na codzień nie słucham tv na kolumnach, a przy oglądaniu filmu w 3D wystarczy przełączyć głośnik w ustawieniach.

A takie ostatnie pytanie: ktoś wie jak tu włączyć Wi-Fi Direct?

• #25 10 Sty 2015 01:09
    Wolus2
    Poziom 12  

Najprościej jest kupić Euro IN audio albo samemu prze lutować jak na rysunku który zamieściłem , albo właśnie przejściówka ale z tym przełącznikiem
    Z gniazda mikrofonowego sygnał jest już po wzmacniaczu i nie najlepsze rozwiązanie.
    W tym telewizorze nie ma cinch ?

• #26 10 Sty 2015 01:14
    LysyOsw
    Poziom 26  

Telewizor ma cinche "audio in".
    Dlaczego podłączenie wzmacniacza stereo (2x cinch) i telewizora (jack 3,5mm) za pomocą takiego kabla (2x cinch -> jack 3,5mm) nie jest najlepszym pomysłem?
    Wydaje mi się, że to jedyne rozwiązanie, chyba że kupię nowy wzmacniacz ze wszystkimi rodzajami wyjść... Poza tym, czy jakość sygnału z gniazda euro nie będzie gorsza?

• #27 10 Sty 2015 01:24
    Wolus2
    Poziom 12  

Z euro będzie teoretycznie lepsza bo odchodzi tor foni m.cz. Wzmacniacz może także przesterować sygnał gdy będziesz robił głośniej na telewizorze czyli kłopot z regulacją głośności Prz euro tego nie ma

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme