Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który kupić 42 cale PANASONIC TX-42ASE650E vs Philips 42PFS7109

dronk 06 Sty 2015 15:19 2235 17
  • #1 06 Sty 2015 15:19
    dronk
    Poziom 4  

Co kupić Philips 42PFS7109 czy PANASONIC TX-42ASE650E ?????

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - ok 25 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 3m na wprost, 4m - (2m w bok od kąta widzenia na wprost)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost i z boku ( 45 stopni)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju - nie ma bezpośrednich promieni, dochodzi do okien, w lini ściany na której bedzie tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor - 24 cale monitor od komputera
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał - 3D LED, Full HD, rozdzielczość 1920x1080 px, (Filmy z napisami z USB), smart tv i wifi, niewielki pobór energii elektrycznej.Smart TV i WiFi jest dla mnie bardzo ważne.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - telewizja kablowa cyfrowa
    10 .Jakie urządzenia - karty pamięci, PC, telefon,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 6 - 8godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - sport, filmy, info,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie - tak i oglądać stream z internetu
    15. Czy zamierzasz grać w gry - raczej nie lub mało
    16. Preferencje co do marki - Panasonic, Philips, Samsung
    17. Preferencje co do wielkości - 40- 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach - mało płynny obraz, słaba ostrość
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - - 2600 pln
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - tak, pasywne

Proszę o pomoc :
    Rozważam zakup TV i nie wiem który :
    Philips 42PFS7109 czy PANASONIC TX-42ASE650E
    chyba że Samsung ??

Proszę o pomoc !

• #2 06 Sty 2015 15:38
    Krycha2496
    Poziom 2  

Radziłbym kupić Philips'a jest mniej awaryjny od Panasonic'a

• #3 06 Sty 2015 16:54
    dronk
    Poziom 4  

Ok. Dziękuję bardzo .

• #4 06 Sty 2015 17:02
    krakarak
    Poziom 38  

Radziłbym kupić Panasonica, w przeciwieństwie do Philipsa pracuje bezproblemowo.

• Pomocny post
    #5 06 Sty 2015 17:02
    FanManiakHD
    Poziom 17  

@Krycha2496, obaj są tak samo awaryjne :D czytałaś opinie o Philipsie na forach że tak kategorycznie się wypowiadasz ?
    @dronk, do tej odległości proponował bym Panasonica ale w większej wersji np. 47AS640 lub AS 650
    Sprawdź też Samsunga 48H6400, tak Panasonic jak i Samsung do twoich potrzeb bardzo dobre telewizory, z tym że Panasonic AS640 nie ma okularów w zestawie.

• #6 06 Sty 2015 17:38
    dronk
    Poziom 4  

A jak się ma porównanie aplikacji Panasonic vs Philips w omawianych wersjach ?

• #7 06 Sty 2015 17:43
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Najlepszy smart ma Samsung ... ,Panasonic na drugim miejscu, na trzecim Philips, oczywiście moim zdaniem.

• #8 06 Sty 2015 17:53
    dronk
    Poziom 4  

Patrząc na moje mozliwości instalacji, umiejscowienia, wpasownia i odległości oglądania, wychodzi mi 40 - 42 cale.
    I tutaj pytanie - czy istnieje idealny LED TV :-) by zaspokoić wszystkie potrzeby klienta?

Patrzące teraz na Panasonica TX 42ASE650 wydaje się najlepszym rozwiazaniem...

• #10 06 Sty 2015 18:00
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Dzisiaj widziałem w akcji LG LB731 w warunkach domowych, i w mojej ocenie bardzo dobrze sobie radził z sygnałem SD, trochę wolno chodziło menu, ale to drobiazg.

• #11 07 Sty 2015 00:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #12 10 Sty 2015 20:52
    dronk
    Poziom 4  

Witam,
    Kupiłem wesję TX 47ASE650 ( @FanManiakHD miał rację z tają wielkością ) ale mam pytanie:

- jak podłączć pc z tv za pomocą WiFi aby móc oglądać : filmy, zdjęcia, internet. Mogę to zrobić za pomocą HDMI i dublikując ekran ale potrzebuję za pomocą WiFi. Mam jeszcze IPada i też chciałbym "zrzucić" obraz tego co widzę i oglądam na ekranie na TV.

Proszę o pomoc

P.S. jeżeli jest jakaś fajna instrukcja, podpowiedzi oraz "myki" dla tego TV to będę wdzięczny.

Pozdrawiam!

• #13 10 Sty 2015 21:01
    Stefanek09
    Poziom 12  

Polecam aplikację TV remote 2 na komórkę, można sterować telewizorem dzięki niej oraz ułatwi to trochę sterowanie. Pamietam, że jak miałem jakieś zdjęcia filmy na kompie to klikałem prawym i albo było udostepnij albo otwórz w urządzeniu pokazany był Tv. Jak sobie przypomnę to uzupełnię raz jesczcze. Gratuluje wyboru!

• #14 10 Sty 2015 21:38
    dronk
    Poziom 4  

Ok. Dziękuję i czekam z niecierpliwością :-)

Dodano po 16 [minuty]:

Czy ktoś się orientuję gdzie moge znaleźć na swoim tv KOD PIN WPS DLA TELEWIZOR (numer pin wps możesz znaleźć na urządzeniu ) tylko wpisywałem jakiś numer , który jest z tyłu tv ale nie działa :-/

• #16 15 Sty 2015 21:39
    dronk
    Poziom 4  

Niestety , muszę to przyznać ,że nie jestem zachwycony ze swojego zakupu. Panasonic TX-47ASE650E ( niestety nie ma tam kalibracji ) po ustawieniach "własnych" , możliwie najlepszych jakie mogłm zasięgnąć wiedzy - klatkuje. Wiem , że może mało profesjonalnie to opisuję ale te reklamowane 1200Hz, idealny obraz oraz płynny ruch to nieporozumienie. Rozumiem, że wykonując kalibracje byłoby lepiej, ale miałem możliwość kupić tylko tak jak kupiłem. Ustawiłem wszystkie opcje poprawiające "dynamizm ruchu" a i tak nawet przy jakości filmu HD mój tv nie wyrabia. Ciagnące się smugi strasznie zaczęły mnie irytować a to dopiero 1 tydz.
    Czy ktoś mógłby mnie poratować informacją jakie i jak zmienić ustawienia aby obraz był w miarę ok?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme