Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tonsil - Co to za kolumny?

LES PI 06 Sty 2015 18:09 1179 10
  • #1 06 Sty 2015 18:09
    LES PI
    Poziom 5  

Witam. Jestem (szczęśliwym) posiadaczem w.w kolumn. Przypominają zg 60, ale nie do końca. Posiadają basowe gdn 20/40 (ale to nie pomoże w rozpoznaniu, bo wymieniane parę lat temu) oraz oryginalne średnie gd 12/5 i wysokie gdwK 9/80.
    Pytanie - co to za model i jakie niskotonowe były w nim montowane oryginalnie?

• #2 06 Sty 2015 18:33
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

LES PI napisał:
    Przypominają zg 60, ale nie do końca.
    To jest chyba ZG40 115. Naklejka od Sonaty naklejona jest dla picu.
    Oryginalnie były GDWK 9/80, GD12/15 i GDN 20/30. Ten GDN 20/40 może zostać.
    Obudowy były przerabiane? Bo front jest na 100 od Zg40c 115, ale on był wpuszczany w obudowę a tu jest naklejony na boki.

Zdarzył mi się błąd przy wpisywaniu modelu głośnika. Nie GD12/15 a GD 12/5/4.

• #3 06 Sty 2015 19:12
    LES PI
    Poziom 5  

telecaster1951 napisał:
    LES PI napisał:
    Przypominają zg 60, ale nie do końca.
    To jest chyba ZG40 115. Naklejka od Sonaty naklejona jest dla picu.
    Oryginalnie były GDWK 9/80, GD12/15 i GDN 20/30. Ten GDN 20/40 może zostać.
    Obudowy były przerabiane? Bo front jest na 100 od Zg40c 115, ale on był wpuszczany w obudowę a tu jest naklejony na boki.

Nalepka jest oczywiście "dla picu". Kolumny dostałem kilkanaście lat temu, z tego co wiem, nie były przerabiane (zdaje się, że miałem do nich oryginalne maskownice). To nie jest front od ZG 40 C 115 i nie chodzi tylko o te wpuszczane ranty - jest dużo węższy (nie tylko wizualnie). Nie weszłaby tam nawet na wcisk ta oryginalna tabliczka, która ma 13 cm. Szerokość tej kolumny to 30 cm (a pozostałe wymiary to 58,5 i 24,5).
    Tak wygląda zwrotnica tej kolumny:

Jestem pewinien, że głośniki też nie były wymieniane (oprócz basowego). Sopran się zgadza, a średni to :

• #4 06 Sty 2015 19:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

LES PI napisał:

Jestem pewinien, że głośniki też nie były wymieniane (oprócz basowego). Sopran się zgadza, a średni to :
    Wybacz literówka z mojej strony. W Zg40c115 był GD12/5/4 czyli dokładnie taki jak masz.
    Zwrotnica też na 90% jest od Zg40c115.
    Pokaż zdjęcia obudowy ze wszystkich stron.

• #5 06 Sty 2015 20:08
    LES PI
    Poziom 5  

[quote="telecaster1951"]

LES PI napisał:

Przepraszam, ale dysponuję teraz tylko aparatem w telefonie
    Unitra Tonsil - Co to za kolumny? Unitra Tonsil - Co to za kolumny?

Dodano po 4 [minuty]:

[quote="telecaster1951"]
    LES PI napisał:

I jeszcze:
    Unitra Tonsil - Co to za kolumny? Unitra Tonsil - Co to za kolumny?

• #6 09 Sty 2015 19:52
    LES PI
    Poziom 5  

Może to jakaś eksportówka była? Ten pierścień na średniotonowcu jest trochę elegantszy, taki bardziej altusowy. Tylko zaprzecza temu (i psuje efekt) brak pierścienia na gwizdku.Tak czy siak, zdaje się, że to jakaś krótka seria była. Pewnie z lat 80, bo wtedy wypuszczano takie dziwolągi. Chociaż mi akurat ta węższa wersja bardziej wizualnie odpowiada niż klasyczna 40/115.
    Na tych zdjęciach poeksperymentowałem z pierścieniami z różnych wersji 30/115.
    Jeśli nikt czegoś podobnego nie widział, to dziękuję bardzo i jutro zamykam temat.
    Pozdr. Unitra Tonsil - Co to za kolumny? Unitra Tonsil - Co to za kolumny?

• Pomocny post
    #7 09 Sty 2015 20:08
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Głośniki są takie jak w Zg40c115, zwrotnica jest uderzająco podobna. W tej chwili myślę że tylko wkj może coś wiedzieć.

• #8 09 Sty 2015 22:22
    LES PI
    Poziom 5  

telecaster1951 napisał:
    tej chwili myślę że tylko wkj może coś wiedzieć.

A gdzie znajdę tego J.F Sebastiana :D ... przepraszam - wkj?

• Pomocny post
    #9 10 Sty 2015 06:12
    wkj
    Poziom 34  

Temat wcześniej widziałem i wszystko szło w dobrym kierunku wyjaśnień.
    To jedne w pierwszych wykonań ze ścianką "na gładko", uważam pierścień na średnim nie jest oryginalny, powinien być szeroko szlifowany diamentem jak w wersji późniejszej z wpuszczonym frontem. Choć patrząc na naszego ówczesnego potentata i monopolistę, wszystko szło na zachód a zostawało w kraju tylko to co nie mieściło się w założonych parametrach. Później pojawiało się na rynku wtórnym.

ps. gumiak "sonata..." wygląda nieciekawie w tych zestawach.

• #10 10 Sty 2015 18:08
    LES PI
    Poziom 5  

wkj napisał:
    Temat wcześniej widziałem i wszystko szło w dobrym kierunku wyjaśnień.
    To jedne w pierwszych wykonań ze ścianką "na gładko", uważam pierścień na średnim nie jest oryginalny, powinien być szeroko szlifowany diamentem jak w wersji późniejszej z wpuszczonym frontem. Choć patrząc na naszego ówczesnego potentata i monopolistę, wszystko szło na zachód a zostawało w kraju tylko to co nie mieściło się w założonych parametrach. Później pojawiało się na rynku wtórnym.
    ps. gumiak "sonata..." wygląda nieciekawie w tych zestawach.

A więc to wersja wcześniejsza? Dobrze wiedzieć. Co do pierścienia średniotonowego - jest na bank oryginalny. Osoba, od której wziąłem kolumny nie bawiłaby się w żadne podmiany. To wyjaśnienie mi wystarczy. Może wiecie panowie jaka jest wartość tych kolumn? Bo zdobyłem ostatnio igiełki zg 30/115 c i z jednych muszę zrezygnować. Wybór padł na te właśnie z kilku powodów - dlatego że się opatrzyły, że są kolumnami bardziej ozdobnymi niż użytkowymi, oraz, że denerwuje mnie ich asymetryczność;)

Naklejka sonata jest lekko samoprzylepna, wstawiłem ją w miejsce naklejek, bo te naście lat temu, kiedy je dostałem, nalepki odpadły (nie były przykręcane tylko naklejane) i lakier pod nimi był lekko wyblakły. Teraz to już się wyrównało i nie ma takiej różnicy, więc mogę je zdjąć.

• #11 12 Sty 2015 13:45
    LES PI
    Poziom 5  

ok, wątpliwości rozwiane - uważam temat za zamknięty. Dziękuję bardzo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME