Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 40-42 cale do 1800zł

p46lo 07 Sty 2015 00:51 1680 10
  • #1 07 Sty 2015 00:51
    p46lo
    Poziom 6  

Jaki telewizor 40-42 cale do 1800zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m/kw (4m/4m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.3-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć pod lekkim kątem do ściany (choć może też stać)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku (od lewej strony TV) tak do 13 (ale mogę zasłonić :) )
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 20 i 29 cali CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobre skalowanie do SD, 'żywe' kolory, odtwarzanie z USB, w miarę przyzwoite kąty, WIFI, 3D, matryca 100Hz i niski pobór prądu.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na razie TV naziemna, w 'przyszłości' Cyfrowy Polsat
    10. Jakie urządzenia? USB (pendrive, dysk 2.5 cala), PCet (DLNA)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-12 :)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa, ale zdaję się na Was
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, sport (przeważnie piłka nożna), filmy dokumentalne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? od czasu do czasu (YT itp.)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Philips, Samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? 'smużenie', wyblakłe kolory, czas reakcji (wolne menu i przełączanie kanałów), nieostry obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? dzień i wieczór :)
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 1800 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak / hmm...

Po zapoznaniu się z ofertą, wstępnie biorę pod uwagę: Panasonic TX-40AS640 i Philips 42PFH6309, (TX-42AS650 w mojej okolicy za drogi), ale jestem otwarty na wszelkie porady.
    Za AS640 przemawia : kontast, 100Hz, podobno dobrze skaluje programy SD, ciekawy multimedialny pilot, Smart, na NIE: brak okularów 3D, wolałbym chyba 42 cale.
    Za 42PFH6309 : 42 cale, 4 pary okularów 3D, Ambilight, podobno pasywne 3D tak nie męczy wzroku, nagrywanie na USB, klasa A++
    na NIE: nie wiem jaka jest natywna matyca, podobno menu 'ociężałe' ?
    Wiem że trudno znaleść (w tej cenie) kompromis pomiędzy - dobrym kontrastem i kątami widzenia (VA vs. IPS),
    ale oglądałem sobie w sklepie obraz na AS640 i tak źle z kątami (wg mnie) nie jest. Philips'a jeszcze nie ogladałem.

• #3 07 Sty 2015 11:02
    ikarus78
    Poziom 18  

w tej cenie jeszcze masz Samsunga UE40H6400 - jak masz mozliwosc zerknij w sklepie jak wyswietla obraz, mnie sie podoba, dodatkowo najlepszy smart ze wszystkich, dodatkowy pilot do obslugi multimediow (widze ze zamierzasz korzystac z neta w TV). Jesli idzie o kase masz na ceneo go za 1788 w NEO24 (kupuj tylko ze sprawdzonych sklepoe - czytaj o nich opinie ;-))

• #4 07 Sty 2015 11:45
    andrzej55
    Poziom 34  

W opiniach o tym Philips ludzie strasznie narzekają na długi czas przełączania kanałów? Chciałem coś takiego dla rodziców ale po tych opiniach mam mieszane uczucia.

• #5 07 Sty 2015 13:48
    ikarus78
    Poziom 18  

Jak bedziesz mial dekoder pozniej to nie ma znaczenia czas reakcji na zmiane kanalu, bardziej skup sie na obrazie, najlepiej porownaj w sklepie jak masz mozliwosc - pamietaj ze jak nie bedzie tego samsunga w sklepie mozesz patrzec tez na UExxH6400 oraz UExxH6700 oraz UExx6200 - to ten sam panel - tylko ponoc w 6200 minimalnie gorzej wyswietla obraz natomiast 6700 ma tylko 2 tunery zamiast jednego w sumie

• #6 07 Sty 2015 15:13
    p46lo
    Poziom 6  

Teraz to już mam 'mętlik' :/ w głowie. Rzeczywiście o tym Philips'ie ludzie piszą że pomimo dobrej jakości obrazu i wyposażenia, obsługa (menu, kanały) jest bardzo wolna i czasami dostaje zawieszki. Można sobie to przeczytać m.in. na forum Philipsa: Opinie o 42PFH6309/88 . Obecnie na CRT+dekoder DVB-T czekam na zmianę kanałów 3-5 s i strasznie mnie to denerwuje. Telewizor chciałbym zakupić w którymś z lokalnych sklepów (jakoś nie jestem przekonany co do zakupów TV w sieci). Do końca tego tygodnia muszę obejrzeć 'kandydatów' i podjąć decyzję io zakupie. Ten Samsung UE40H6400 kosztuje ( w mojej okolicy) 2000+ zł, a budżet i tak już zwiększyłem z 1500 :). Muszę go jeszcze dokładniej obejrzeć.
    W stawce nadal pozostaje : Panasonic TX-40AS640 (40cali), Philips 42PFH6309 (muszę dokładniej przetestować), Samsung UE40H6400 (może znajdę w niższej cenie) - a może Polecicie jakiś innny model (o podobnych wymaganiach) np. z Sharp'a, lub Philips'a ?

• #7 07 Sty 2015 15:44
    ikarus78
    Poziom 18  

Podalem tego samsunga dla przykladu jako TV ktory ma najlepszy SMART a pisales ze bedziesz uzywal, jesli chodzi o mnie to mam juz kilkanascie zakupow (wiekszosc ole ole, czesc w euro rtv agd i neo24 po jednej w redcoon saturion i agito ;-)) - tam cena to tak jak pisalem 1788PLN a jako ciekawostke podam ze kilka razy robilem zakupy 10x0% (ole ole i euro rtv agd) - w ten sposob nie szrpalem sie z kasa tylko spokojnie splacalem ;-)

zeby nie bylo dlaczego mam tak duzo zakupow - kupowalem sprzet dla calej rodziny, od pralek przez zmywarki lodowki TV do komputerow wlacznie ;-)))

• #8 08 Sty 2015 02:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Te problemy dotyczyły starych modeli Philipsa. W nowych obsługa jest taka sam jak wszędzie.
    A jakie masz wymagana od Smarta - dokładnie ?

• #9 08 Sty 2015 18:01
    p46lo
    Poziom 6  

Priorytetem jest obraz telewizyjny (obecnie-naziemna, Cyfrowy Polsat-w najbiższym czasie, filmy z USB), ze SMARTa będę korzystał od czasu do czasu (np. YouTube, TVP-VOD, TVN player, ipla i jak da radę to troszkę z przeglądarki). Dlatego nie musi być bardzo rozbudowany. TV będę/-my oglądali również z boku (wiem Powiecie tylko IPS), ale przyglądałem się AS640 i powiem że (jak dla mnie) 'dużej' 'degradacji' obrazu nie ma. Natomiast doszedłem do wniosku że 42 cale mi najbardziej odpowiada. Jeżeli (za poradą ikarus'a78) jednak skusiłbym się na zakupy on-line, to w kwocie do 1800-1860zł :) osiągalny by był Panasonic TX-42AS650 [42cale, z IPS i 3D, nagrywanie na USB], ale nie wiem jakie tam jest skalowanie do SD i czy nie będzie smużenia podczas oglądania sportu (np. piłka nożna). Może Macie jakieś jeszcze propozycję na TV 42 cale ?
    PS. Sprawdzałem tego Philipsa 6309 i rzeczywiście wolno działa to menu i zmiana kanałów.

• #10 08 Sty 2015 18:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli sprawdzałeś i chodzi dla Ciebie za wolno - to zostaw Panasonica 42 AS650
    Dla członków forum jest jeszcze kalibracja gratis.

• #11 01 Sie 2016 21:21
    p46lo
    Poziom 6  

Witam, 'przywołany' do podsumowania i ostatecznej opinii, nadmieniam iż - wybrałem Panasonic TX-40AS640 i jestem z tego wyboru zadowolony. Po ok. 1,5 roku intensywnego użytkowania mogę stwierdzić:
    na [+] : 'ładny' obraz SD i HD, głęboka czerń, SMART, WI-FI, dużo opcji konfiguracji, Swipe & Share przez smartfon (fajny i użyteczny bajer), odtwarzanie po DLNA (PCet) i z USB (dysk, pendrive), dodatkowy dotykowy (mulimedialny) pilot, "upłynniacz" IFC.
    na [-]: menu troszkę za wolne i szybkość przełączania kanałów, to jednak nie IPS i obraz przy dużych kątach 'blaknie', ale i tak jest ok, wybierając teraz wybrałbym więcej cali.
    Podsumowując, jestem zadowolony z wyboru 40AS640 :).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme