Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canton AS 85.2 SC - Naprawa / wymiana głośnika. Uszkodzona membrana

arnoldwarchol 12 Sty 2015 19:01 828 3
  • #1 12 Sty 2015 19:01
    arnoldwarchol
    Poziom 2  

Witam

Zdjęcie subwoofera
    Canton AS 85.2 SC - Naprawa / wymiana głośnika. Uszkodzona membrana

Problem polega na tym że membrana traci swój kształt przy dużym skoku i wydaje niepożądane delikatne stuknięcia. Kiedy przywrócę kształt mniej lub więcej "palcami" to głośnik zachowuję się jakiś czas normalnie, leczy gdy podgłoszę to problem znowu się powtarza... Materiał jest bardzo delikatny i podatny na przyjmowanie kształtów. W miejscu w którym membrana traci kształt jest pęknięcie i zagięcie membrany.

Rozmiar głośnika jest nietypowy bo 22 cm razem z otworami montażowymi, 6 otworów montażowych.

Rozważam 3 opcje:
    1. Naprawa w postaci usztywnienia membrany od spodu jakąś taśmą sztywną (heheh spartańska naprawa)
    2. Wymiana głośnika o tej samej średnicy
    3. Budowa nowej skrzyni z nowym głośnikiem pod ten wzmacniacz

Nie ukrywam opcja nr 2 byłaby najlepsza, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego przetwornika.

Jestem z Warszawy i jestem skłonny też dać do naprawy głośnik, tylko komu?

Wolną chwilą zrobię zdjęcie uszkodzenia

Proszę o pomoc
    Dziękuje

• #2 12 Sty 2015 19:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

arnoldwarchol napisał:

1. Naprawa w postaci usztywnienia membrany od spodu jakąś taśmą sztywną (heheh spartańska naprawa)
    Prowizorka. Aż prosi się o kolejne uszkodzenie.
    arnoldwarchol napisał:
    2. Wymiana głośnika o tej samej średnicy
    Musiałby to byś dokładnie ten sam model. Trudne do wykonania.
    arnoldwarchol napisał:
    3. Budowa nowej skrzyni z nowym głośnikiem pod ten wzmacniacz
    Najrozsądniejsza opcja. Ten panel jak widzę ma 300W poboru, więc jest całkiem całkiem.
    Ile byś chciał na to wydać?

• #3 12 Sty 2015 21:24
    arnoldwarchol
    Poziom 2  

Rozsądne pieniądze bo to subwoofer przy telewizorze do oglądania TV i czasem słuchania muzyki. Za głośnik max 300-400zł, średnica max 25 cm ale wysokość i głębokość możne być praktycznie dowolna dlatego chciałbym najbardziej tl-box.
    Zastanawiam się kto by mi skleił taką obudowę z mojej okolicy żeby wszystko było sztywniutkie i ładnie się prezentowało. Ja nie mam czasu na taką prace bo mam dużo zajęć wiec jestem zmuszony komuś to zlecić.

Samemu czasem trudno się zdecydować na jakiekolwiek kroki, dobrze ze pomyślałem o Elektrodzie. :)

PS Mam do sprzedania kolumny Canton LE 130 z standami z możliwością regulacji kąta odchylenia, ale to do innego działu muszę wolna chwila napisać.

Moderowany przez telecaster1951:

Poprawiłem w obu postach potworne błędy!
    Proszę pisać poprawnie.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #4 12 Sty 2015 21:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Pomyśl nad subwooferem na głośniku STXa SW.STX.8.1,5.250.8.F.A.FC.X.
    Producent zaleca obudowę BR 25l strojoną na 35Hz. Wymiary BR to mniej więcej 70mm średnicy i 320mm długości.
    Sklejenie czterech desek, które dotną Ci na wymiar w każdym markecie budowlanym, chyba nie jest aż tak skomplikowane?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme