X

opel astra demontaz tapicerki lewych drzwi

12 May 2005 16:40 LUluk94
  • #1 12 May 2005 16:40
    luk94
    Level 14  
    Helpful post? (+2)
    Chodzi mi zamntowanie głośnika i puszczenie nowych przewodów, a co za tym idze trzeba to rozebrać. Problem tkwi w zdemontowaniu mechanizmu otwierania szyby nie wiem jak go zdjąc, bo tylko on mnie trzyma z resztą sobie poradzę, a nie chcę tego robić na siłę...

A druga sprawa, moze ktoś bedzie wiedział.... Jak wyczaić czy samochód jest wyprodukowany przed kwietniem czy po kietniu 1998r??? Chodzi o amory.
  • #2 12 May 2005 20:50
    CAMARENA
    Level 23  
    Helpful post? (+1)
    w dobrym sklepie motoryzacyjnym dojdą jakie mają być amory po numerze nadwozia
    a korbka jest zabezpieczona sprężynką(jest ona między korbką a kółeczkiem pod korbką)
    trzeba wysunąć ją haczykiem z drutu
  • #3 13 May 2005 10:31
    leeyo
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Rozumiem że nie wiesz jak zdemontować korbę od szyby...

Dociśnij tapicerkę w okolicach osi - jest tam klin w kształcie litery U który jest zrobiony z drutu. Wystarczy go pociągnąć za oczko w kierunku prostopadłym do osi korby i już jesteś w domu :P
  • Helpful post
    #4 13 May 2005 10:37
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+3)
    Ten "klin" to omega. PO dociśnięciu tapicerki możesz starać się pchnąć śrubokrętem jedną końcówkę tego pierścienia aż do wysuniecia z rowka w ośce mechanizmu (od strony dźwigni korbki o ile dobrze pamiętam) lub zrobic sobie haczyk (dość płytki i ciasny z dutu i od zewnątrz zahaczyć ta omegę i zsunąć. Uważaj przy demontażu, bo czasem te omegi potrafią być"szybsze niż oko" i pofrunąć sobie.
  • #5 13 May 2005 10:41
    leeyo
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    dokładnie - nie U a OMEGA :)
  • #6 20 Nov 2005 19:34
    luk94
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Heh spoko luz! Głośniki zamontowane i tapicerka zdjęta. Dzięki za rady przydały się.
    Amory tez wymieniłem sam osobiście na nówki

Pozdro

Temat uwazam za zamknięty:)

Łukasz
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products