Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym kleić tłumienie kolumny

breakbit 22 Sty 2015 13:01 444 5
  • #1 22 Sty 2015 13:01
    breakbit
    Poziom 9  

Witam do wyklejenia mam filc grubość 12mm. Materiał do którego będe przyklejał MDF. Dostępne kleje w domu :) BUDAPREN, KLEJ TYTANA do kamienia ( po wyschnięcu lepki i troche gumowaty) oraz KLEJ NA GORĄCO oraz KLEJ DO DREWNA. Stwierdziłem, że może bez kupowania da sie coś z tego skleić. Może ma ktoś doświadczenia z tym filcem Pozdrawiam

• #2 22 Sty 2015 13:13
    hacker
    Poziom 26  

Zwykły budapren wystarczy ;) Nie ma co kombinować.

• #3 22 Sty 2015 13:23
    wariato
    Poziom 43  

Budapren albo klej na gorąco wystarczy.

• #4 22 Sty 2015 14:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

hacker napisał:

Zwykły budapren wystarczy :wink: Nie ma co kombinować.
    wariato napisał:

Budapren albo klej na gorąco wystarczy.
    Panowie! Żaden klej rozpuszczalnikowy się nie nadaje. Butapren to kauczuk rozpuszczony w toluenie/ksylenach i tym podobnych rozpuszczalnikach. Pary rozpuszczalników mogą się przez dłuższy czas uwalniać ze spoiny i z wytłumienia, które jest materiałem porowatym. W ograniczonej przestrzeni będzie to uciążliwe i może doprowadzić do zniszczenia zawieszeń głośników.
    Do przyklejenia wytłumienia powinno się używać kleju na gorąco, albo przymocować je mechanicznie przy pomocy zszywacza tapicerskiego.

• #5 22 Sty 2015 14:50
    breakbit
    Poziom 9  

Dzięki prawda z tym budaprenem argument wydaje sie być sensowny o ile klej na gorąco będzie sie trzymał filcu to mam wątpliwości czy będzie sie trzymał MDF-u ale jeśli ktoś ma dobre doświadczenia to zostaje przy tym

• #6 22 Sty 2015 15:19
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Będzie się trzymać. Nie będzie to połączenie "betonowe", ale takiego nie potrzeba. Potrzebujesz coś, żeby wytłumienie się nie ruszało i do tego ten klej wystarczy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME