Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne działanie kolumn po naprawie

dankw 22 Sty 2015 17:09 486 8
  • #1 22 Sty 2015 17:09
    dankw
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Mam następujący problem w kolumnach sony ss-x7 we zwrotnicy miałem spalone kondensatory foliowe tesla 8,2uf po 2 sztuki w każdej kolumnie.

Wymieniłem na inne kondensatory foliowe o identycznych parametrach i niestety mam pewien problem. Jedna z kolumn gra jak nówka, druga niestety przy dość niskim ustawieniu głośności, przy muzyce o małej ilości basów - przestaje grać, jeśli jednak podkręcę głośność stopniowo po kilu sekundach znowu zaczyna ładnie grać - w czasie tych kilku sekund stopniowo się zwiększa jej głośność i słychać charczenie trzaski, kiedy już to przejdzie gra bardzo ładnie - identycznie jak druga kolumna.
    Prosiłbym o podpowiedź co może być temu winne - dalej coś nie tak z kondensatorami czy też inny problem.

We zwrotnicy występują 2 cewki, kondensatory foliowe które wymieniłem oraz ceramiczne.

• #2 22 Sty 2015 17:31
    sosarek
    Poziom 43  

Na początek zamień kolumny miejscami, by upewnić się że zw wzmacniaczem jest wszystko w porządku.

• #3 22 Sty 2015 17:33
    dankw
    Poziom 2  

Zapomniałem napisać, zmeiniałem i jest dalej źle

tzn ten sam efekt czyli kolumna nie działa jak powinna

• #4 22 Sty 2015 18:04
    sosarek
    Poziom 43  

Obejrzyj dokładnie tą zwrotnicę, sprawdź stan połączeń wszystkich elementów.

• #5 22 Sty 2015 18:11
    dankw
    Poziom 2  

Oglądałem już wcześniej i dla pewności odnawiałem luty ale nie pomogło...

• #6 22 Sty 2015 18:20
    sosarek
    Poziom 43  

Podłącz na próbę sam głośnik niskotonowy, i sprawdź czy to nie on powoduje takie "działanie".

• #7 22 Sty 2015 18:24
    dankw
    Poziom 2  

Głośniki już próbowałem. To na 100% zwrotnica, tylko zastanawiam się który element może powodować coś takiego. Możliwe że to wina jednego z nowych kondensatorów tzn. jest wadliwy od nowości?

• #8 22 Sty 2015 18:33
    domasia
    Poziom 12  

Przełóż te wymieniane kondensatory pomiędzy zwrotnicami. Jak problem się przeniesie - to wiadomo że kondensatory.

• #9 22 Sty 2015 21:59
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dankw napisał:
    Możliwe że to wina jednego z nowych kondensatorów tzn. jest wadliwy od nowości?
    Możliwe. Możliwe że skoro spaliły się kondensatory, to któraś z cewek również jest nadpalona. Zmierz rezystancje odpowiadających sobie cewek w obu zwrotnicach. Jak któraś będzie się różniła, to masz źródło.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme