Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice/shel - Naped Nice shel nie mozna ustalic punktów granicznych

crash666 25 Sty 2015 12:16 1161 3
  • #1 25 Sty 2015 12:16
    crash666
    Poziom 9  

Wysłany: Sob 23:25, 24 Sty 2015 Temat postu: Nice shel pozycje graniczne, brama sie nie zamyka i otwiera.
    Witam, mam problem jak zawsze było wszystko ok i nagle coś sie popsóło.
    Mam bramę Nice shel pojawił sie problem bramy nie mozna było nagle otworzyć, po nacisnieciu przycisku na pilocie ciagle domykalo. Zamienilem bieguny silnika otworzyłem bramę. Chciałem ustalić punkty graniczne i jest to nie możliwe naped przesowa wózek w kierunku zamknięcia o 10 cm po czym cofa o 10 i ponownie przesowa ku przodowi o 20 . Po nacisnieciu przycisku pilota przesowa tylko w jednym kierunku o 10 cm i zatrzymuje .
    Nie mam fotokomorek. Brama garażowa podnoszona.

• #2 10 Cze 2017 15:41
    wojtaskar
    Poziom 1  

Mam ten sam problem i co najgorsze podejrzewam płytę sterująca A koszt duży nie wiem czy się opłaca
    Może ktoś pomoże?

• #3 10 Cze 2017 16:09
    janek ie
    Poziom 12  

witam nie zabardzo znam sie na tych sytemach bram garazowych nie wiem czy tam nie ma wylacznikow koncowych ktore w danym momecie rozlaczaja motor jezeli takie sa to bym je sprawdzil

• #4 10 Cze 2017 19:26
    Daro1003
    Poziom 16  

janek ie napisał:
    witam nie zabardzo znam sie na tych sytemach bram garazowych nie wiem czy tam nie ma wylacznikow koncowych ktore w danym momecie rozlaczaja motor jezeli takie sa to bym je sprawdzil

Jesli to Shel 75 niema tam żadnych wyłączników krańcowych. Ustawienie polega na wykryciu oporu przez siłownik. Ustawia się wyłącznik krańcowy mechaniczny na otwarcie potrzebny tylko do wczytania pozycji krańcowych.

Co do objawów to:
    Uszkodzona płyta elektroniki miałem ten sam problem identyczne objawy.

Okazała się padnięta elektronika stało się to przez to iż napęd zamontowany w blaszanym garażu i zimą skrapla się woda na blaszanym dachu i kapała wprost na siłownik i na płytkę elektroniki. Płytę wymieniłem i zabezpieczyłem od góry folią cały napęd aby sytuacja się nie powtórzyła.
    Próbowałem osuszyć płytę i jeśli była ciepła to działała natomiast jak ostygła to dalej był ten sam problem.

wojtaskar napisał:
    A koszt duży nie wiem czy się opłaca

Raczej się opłaca płaciłem za płytę coś koło 200zł a cały napęd kosztuje 500zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME