Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pentagram p 6352 - router resetuje zmienione hasło do poprzedniego

kaylii 25 Sty 2015 14:26 369 3
  • #1 25 Sty 2015 14:26
    kaylii
    Poziom 2  

Witam,

Ostatnio zainstalowałam sobie program "Who's in on my wifi" ( program do sprawdzania, czy ktoś korzysta z mojego wifi) i i okazało się, że wśród urządzeń podłączonych do routera (live box syna, komputer stacjonarny i laptop) jest też jakiś mi nieznany adres MAC, którego nie można zidentyfikować. Zmieniłam hasło do logowania się do routera, potem hasło do wifi i program who's in on my wifi pokazał, że dana osoba już nie ma połączenia z moim wifi. Myślałam, że osiągnęłam sukces, ale...moje ustawienia wifi to WEP, więc zmieniłam na WPA2, ale niestety okazuje się, że mam 2 problemy: Mój syn nie może grać na xboxie poprzez live box bo mu nie działa i po drugie, gdy wyłączam na noc router z listwy, niestety rano na drugi dzień wszystkie ustawienia: WPA2 i nowe hasło powracają do tych ustawień wcześniejszych, czyli do WEP i starego ustawionego hasła, które najwidoczniej zna mój intruz wifi. Nie wiem co zrobić, aby te moje nowe ustawienia zostały i co musiałabym zmienić w tv syna, który ma tv z internetem, aby działał mu też live box. Dziękuję z góry za pomoc

• #2 25 Sty 2015 22:21
    CHACA
    Poziom 43  

Czy po zmianie robisz save i reboot ustawień?

• #3 26 Sty 2015 14:14
    kaylii
    Poziom 2  

Po zmianie hasła zatwierdzam "Apply changes" i właściwie to zamykam stronę przeglądarki internetowej, bo to poprzez przeglądarkę wchodzę do ustawień routera i zmieniam hasło...A w jaki sposób robi się ten restart? Bo chyba nie robię. Na ustawieniach routera nie zauważyłam takiej opcji...Ja wogóle zielona jestem w tych sprawach...

• #4 26 Sty 2015 22:08
    kaylii
    Poziom 2  

Znalazłam w końcu na stronie ustawień routera ten restart, zrobiłam, tak jak w komunikacie, który się wyświetlił zamknęłam przeglądarkę i uruchomiłam znów komputer, niestety wszystko wróciło do ustawień sprzed, także już nie wiem co robię nie tak. Ale pocieszające jest to, że w końcu znalazłam sprzęt podłączony oprócz tych, które już zidentyfikowałam i okazało się, że to mój tv z internetem... :D Mimo to jestem niepocieszona...wkońcu raz na jakiś czas powinno się zmienić hasło, tak na wszelki wypadek.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme