Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki Keyboard - aranżer do 2000zł ?(używany)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jaki Keyboard - aranżer do 2000zł ?(używany)
Autor
Wiadomość
DjMapet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Siemianowice

Post#1 Post autora tematu 13 Maj 2005 22:44   

Witam!

Zwracam się z pytaniem do fachowców w tej dziedzinie:

Mam dylemat jaki keyboard wybrać w cenie do 2000zł, najlepiej dobry używany.

Mam na uwadze :

Roland EXR-5
KORG IS50B
KORG IS50
roland G 600

Instrument ma służyć do chałtur.

Mile widziane propzycje innych modeli keyboardów.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Czarek O.
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 17 Maj 2005 23:23   

Re: Jaki Keyboard - aranżer do 2000zł ?(używany)

Napewno fachowcem nie jestem ale troche miałem z tym sprzetem doczynienia i czy koniecznie Roland lub Korg? Jesli to tylko chauturki będą i nie chcesz pchac sie w koszty zabardzo to moze jakaś YAMAHA? np PSR 730. Fajnie chodzi możliwosci tez całkiem całkiem i ostatnio widziłem na allegro za 1 500 pln. Nie wiem co ludzie widza w tych Korgach czy Rolandach bo naprawde w tym przypadku płaci sie głównie za firme Yamaha chodzi wcale nie gorzej a powiem ze czasem i duzo lepiej ale to jest moje zdanie nie musisz sie zgadzac.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 17 Maj 2005 23:23   

Powrót do góry

c_04
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Sosnowiec

Post#3 04 Cze 2005 10:53   

witam
powiem scczerze ze korg jak dla mnie brzmi troche plastikowo... w sumie tak jak yamaha tyle ze jest troche inny stosunek cenowy...
z weselnych zabawek polecalbym bodajze yamahe psr-1000/2000 lub jakis wyzszy model (nie znam cen ale mialem okazje sie tym pobawic) masz tam zaprogramowane style odpowiadajace hitom swiatowej muzyki (troche poprzekrecane nazwy pewnie z wiadomych wzgledow) ale aczynajac od vengaboys, loona koncy sie to na enrique iglesiasie... aranazacyjnie (do ingerencji w gotowe podklady jak zarowno korg) kiepski instrument...
korg is50... hmm i teraz nie za bardzo pamietam ktory to byl bo bawilem sie dwoma... jeden chyba is30 albo 40... a drugi jakis wysoki model z wbudowanym hdd... fajnie to gadalo tyle ze ten plastik caly czas slyszalny... tych korgow masz cala mase w takich cenach is30, 40, i5s

moglbys sie zainteresowac tez rolandami serii XP... np xp-50... podstawowo 5 bankow po 128 brzmien ale rozszerzalny o karty tematyczne srjv i na jednej jest ok 256 brzmien i cala gama probek z ktorych mozesz robic brzmienia user... (karty to: techno, dance, asia, vintage, house, piano collection, vocal itd) do xp-50 moesz wsadzic 4 takie karty na raz... z tym ze trudno na tym rolandie agrac impreze chociazby dlatego ze nie posiada on automatycnego akompaniamentu dla lewej reki a i przelaczanie barw nie jest tak proste jak w samograjach... owszem mozna zaprogramowac np 16 brzmien ktorymi bedzies sie poslugiwal ale jest to w trybie multi wiec masz ograniczenia zwiazane z wykorzystaneim efektow...
poza powyzszymi wadami instrument swietnie brzmiacy...
jezeli mialbym wybierac to poszukalbym cos w nowszych rolandach EM, VA, G1000 (nowszych niz seria E) i w nowych yamahach (ta 2000) korg troche za drogi i brzmi dosc smiesznie (syntezatory M1 i pare innych sa swietne)... np z X5 korga udalo mi sie znalezc uzyteczne az 3 brzmienia!!! hehehe po prostu rozpacz... ale z drugiej strony zaley tez do jakiej muzyki bo jezeli chodzi o uniwersalnosc to roland i yamaha beda najlepszym wyborem... korg sprawdza sie podobno tylko w przypadku jakichs trabek, przeszkadajek...
tego po prostu trzeba posluchac... isc do sklepu i wlaczyc podklady i sluchac jak to gada i co sie da z tym zagrac... bo to ze tego jest duzo a do niczego nie pasuje to sam wiesz ze szkoda kasy dawac za cos co jest bezuzyteczne... w przypadku starych yamah ciezko bylo mi sie wbic z czymkolwiek w te akompaniamenty (majac np 10 do wyboru w jednym stylu ciagle gralem uzywajac 1 poniewaz do pozostalych nic nie pasowalo lub z innych powodow byly nie do uzycia... albo jakies zlamanie rytmu albo cos nei tak z przejsciami)
to chyba tyle pozdrawiam

p.s. aktuanie namawiam kumpla zeby zrobil mi taki plugin komputerowy w ktorym by byly podklady a brzmienia by byly samplami czyli zawsze by to dobrze brzmialo... problem w tym ze nie za bardzo sa chetni na takie cos... bo mozna by kupic byle jaka klawiature z midi i laptopa za pare stowek... spiac to razem i zasuwac na weselu;) staje sie to swietna maszynka kiedy wprowadzic tam jeszce edytor midi lub zrobic tak ten plugin zeby sekwencery programowe widzialy go jako modul brzmieniowy:)) i by bylo pieknie... a ze mam brzmien kilka jak nie kilkadziesiat tysiecy (dostep do roznych instrumentow tez jakis) i jak trzeba sam robie to mysle ze byloby z czego wybierac;)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Cze 2005 10:53   

Powrót do góry

ata.music
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: czersk

Post#4 06 Cze 2005 22:13   

kup rolanda g 600. tłukłem na nim cztery lata bezawaryjnie. świetne style pasują do niego praktycznie wszystkie z innych serii. świetne realistyczne barwy. naprawdę gorąco polecam. będziesz zadowolony.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Cze 2005 22:13   

Powrót do góry

trębacz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gliwice

Post#5 02 Kwi 2006 07:55   

Witam
Widzę że jest tu parę osób które pracują z Yamahami. Mam problem z Yamaha PSR-340 i z plikami midi które na niej nagrywam na dyskietki, bo komputer widzi jej pliki które mają rozszerzenie "?.340" czym można to przekonwertować aby można było to zmieniać na komputerze? Czy są jakieś dodatkowe brzmienia dla tych organ do wgrania przez dyskietkę??
Pozdrawiam
Powrót do góry

c_04
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Sosnowiec

Post#6 02 Kwi 2006 10:26   

hello
psr-340 to chyba samograj taki jak poprzednie tzn w sensie - gotowe soundy, gotowe podklady... a jezeli tak to brzmien nie wytrzasniesz innych , z podkladami tez nie powojujesz chyba ze ma opcje robienia akompaniamentu przez uzytkownika np psr-500 (400) mialy taka opcje ale brzmialy rozpaczliwie
hmm co do formatu zapisu to wydaje mi sie ze dlatego ma to takie rozszerzenie poniewaz do powiedzmy pliku midi dodawane sa ustwienia podkladu i te wszystkie bajery wewnetrzne instrumentu - wiec musi miec swoj wlasny format... heh i ciezko bedzie to przekonwertowac...
sprawdz czy ta yamaha czyta midi file (*.mid) i tu tez moze byc rozny standard bo sa te midy smf 0 czy cos takiego (nie pamietam w tej chwili jak to sie dokladnie nazywalo) w kazdym razie to nie jest problem np rozbic to na kompie na normalny plik midi... np cubase ma taka funkcje remix i to nia rozbijasz jedna sciezke na poszczegolne slady instrumentow... ten format yamahy o ktorym piszesz tez moze miec cos wspolnego z ustawieniami brzmien bo nie znam tej yamahy i nie sadze zeby tam sie dalo edytowac brzmienia ale zalozmy ze sie da wiec wszystko jasne... po prostu jest to zapis globalnego ustawienia instrumnetu + sekwencja...

lukne sobie gdzies w necie co to za instrument to mzoe powiem cos wiecej;)
ale proponowalbym zaczac od plikow midi... jezeli pojdzie to masz problem z glowy
pozdrawiam
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#7 02 Kwi 2006 12:58   

Więc powiem tak, najlepszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, jest klawiatura midi + laptop. Nie ma nic lepszego. Wprawdzie nie gram zawodowo, ale raczej jako hobby. Z keyboardów już dawno zrezygnowałem, zbyt ograniczone możliwości. Proponowany przez mnie zestaw, wcale nie jest drogi w porównaniu z ogromnymi możliwościami. Teraz naprawde jest mnóstwo porządnego softu obsługującego sterowanie przez midi. Naprawde radze rozważyć to rozwiązanie, kupujesz jakiś prosty syntezatorek z midi, ale taki żeby miał jak najwięcej pokręteł, dynamiczną klaw, itd. za ok 1000zł juz kupisz, do tego, laptopa co najmniej 1,5ghz z 256ram i styknie, ewentualnie mozna dokupic do niego karte dzwiekową na pcmcia.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 02 Kwi 2006 12:58   

Powrót do góry

djfazee
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 17 Lis 2007 14:57   

prez8s ale z takiego zestawu nie zagrasz, może on jedynie służyc w celach artystycznych do tworzenia kawałków od podstaw.
Powrót do góry

Matier
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 23 Wrz 2010 21:46   

Też zastanawiam się nad inwestycją w keyboard. Będzie to już 2 w mojej "karierze"
obecnie muzykuję z: Yamaha PSR-290 i jestem zadowolony , ale niestety brakuje mi oktaw xd jednym słowem za mało klawiszy.. chce 88! :)
Najlepiej żeby cena nie wykroczyła dużo ponad 2 tys , max 3. Najlepiej nowy.
Na pianino cyfrowe mnie nie stać , więc chyba najlepszy będzie keyboard..
może coś w stylu Yamaha DGX 530?
Liczę na podpowiedzi, z góry dziękuję.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jaki Keyboard - aranżer do 2000zł ?(używany)
Strona 1 z 1