Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do salonu do 3500

Pablito32 27 Sty 2015 15:56 1023 22
  • #1 27 Sty 2015 15:56
    Pablito32
    Poziom 4  

Witam,mam nadzieję że chociaż troszkę mi nakreślicie jaki tv mogę kupić ;) a więc zaczynamy:

. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5X4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? obecnie brak (urządzam nowe mieszkanie)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? głównie wszystko co związane z obrazem czyli wiadomo,ostrość,kolory itp,itd żeby było ładnie
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
    10 .Jakie urządzenia? głównie laptop,może kiedyś jakieś kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport,filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak ale sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raz na jakiś czas i to przez laptopa podłączonego do tv
    16. Preferencje co do marki? tutaj jestem zielony i liczę na pomoc znawców która marka warta uwagi a która omijać z daleka
    17. Preferencje co do wielkości? hmm z tego co czytałem to na taki pokój i taką odległość do tv to 55 minimum ale czekam też na wasze rady
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie miałem zbyt dużego doświadczenia z nowszymi tv więc cięzko mi powiedzieć
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 - do tej kwoty najbardziej ale byłbym skłonny dołozyć te 200 zł żeby dobrze kupić
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie zależy mi na tym,będzie to bedzie,nie to nie.

• Pomocny post
    #2 27 Sty 2015 16:23
    Greg43
    Poziom 12  

Samsung UE55H6400

• #3 29 Sty 2015 12:08
    Pablito32
    Poziom 4  

Greg43 napisał:
    Samsung UE55H6400

Właśnie też tym telewizorem się zainteresowałem.Mam kilka pytań,może ktoś napisze coś więcej na jego temat?czyli krótko,czy po prostu warto go kupić :)

Philips 55PFS7109/12 interesuje mnie jeszcze ten tv,co prawda trochę ponad mój budżet ale byłbym skłonny jeszcze do niego dołożyć.Jak on wypada w stosunku do tego Samsunga podanego wyżej ??Nie będę ukrywał że najbardziej "kręci" mnie te podświetlenie ale nie widziałem tego na żywo i ciężko powiedzieć coś na ten temat.Liczę na waszą pomoc,Pozdrawiam!

• #4 29 Sty 2015 14:10
    Mariano11
    Poziom 26  

Ambilight bardzo Ci się spodoba, sam mam i korzystam cały czas :). Poza tym Philips ma lepszy obraz i ogólnie lepiej wygląda :).

• #5 29 Sty 2015 19:18
    macijowu
    Poziom 14  

Mariano11 napisał:
    Ambilight bardzo Ci się spodoba, sam mam i korzystam cały czas :). Poza tym Philips ma lepszy obraz i ogólnie lepiej wygląda :).

Konkretnie chodzi o to, że Philipsa ma lepsze skalowanie obrazu, ambilight wzmacnia czerń oraz w porównaniu z Samsungami znacznie lepiej wypada podświetlenie matrycy (równomierność podświetlenia)>

• #6 29 Sty 2015 22:30
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Ma bardzo dobre skalowanie obrazu, super obraz nawet z SD i skopany soft. Z każdą nową aktualizacją coraz gorzej działają telewizory, bez względu czy w niskiej serii, czy wyższej. Jeśli ktoś chce być uczciwy, to nie powinien polecać Philipsów. Sam mam Philipsa z 2012 roku, mnie akurat chodzi dobrze, ale go używam tylko do oglądania kablówki. Poczytajcie forum hdtv.com.pl, ile jest narzekań na Philipsy.

• #7 30 Sty 2015 13:40
    Mariano11
    Poziom 26  

Haha, na Philipsy narzekają osoby, które nie miały z nimi do czynienia :D. Nie znam użytkownika Phila, który jest niezadowolony.

• #8 30 Sty 2015 14:46
    FanManiakHD
    Poziom 17  

No widzisz, a ja znam. Mimo że mam Philipsa to przestałem go polecać. Są tacy co tylko polecają Philipsy, ale minimum uczciwości jeśli ktoś ma to powinien napisać że Philipsy mają świetny obraz dzięki Pixel Plus i późniejszym ich odsłoną, ma super skalowanie obrazu SD, ma Ambilight który daje super wrażenie wieczorem. Ale również powinien wspomnieć o skopanym sofcie, mimo coraz to nowych aktualizacjach, restartach, zawieszaniu się, wolnego przełączania kanałów, i innych drobnych cechach, które psują radość codziennego użytkowania. A wystarczy tylko minimum uczciwości żeby wspomnieć o tych złych cechach telewizora, tylko minimum ... .

• #9 30 Sty 2015 20:32
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Panowie, szarpiecie się o pierdoły, a widzę, że największym problemem jest tu wybór odpowiedniej matrycy. Wymieniony przez was Philips to matryca IPS, a w wymaganiach mamy nacisk na nocne seanse, czyli myślimy o VA. polecam artykuł, w którym fachowo tłumaczą zagadnienie http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Zerknął bym na Sony W805B, Samsunga H6400 lub Panasonica AS640

• #10 30 Sty 2015 21:25
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Zgadza się przy nocnych seansach podstawa to matryca VA 100 Hz. Tylko nie wiem czy wspomniany Soniak ma matrycę 100 Hz. Philipsy od serii 8000 mają matryce VA.

• #11 30 Sty 2015 21:33
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

W Sony będzie się zgadzać powyżej 50", mniejsze będą miały 50Hz (tyczy się serii W8)

• #12 30 Sty 2015 21:40
    FanManiakHD
    Poziom 17  

I to mi się nie podoba w polityce Sony, ten sam model, a rożne matryce montują w rożnych wielkościach. Niby te same upłynniacze, a w niższych wielkościach są nie pełne (myślę o W6)

• #13 31 Sty 2015 13:11
    Mariano11
    Poziom 26  

Ja na moim modelu (6008) używam i w dzień i w nocy oglądając TV i grając na konsoli i nie widzę żadnych problemów z matrycą. Czerń jest czernią i kropka.

• #14 01 Lut 2015 13:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #16 02 Lut 2015 15:21
    Mario37
    Poziom 20  

FanManiakHD napisał:
    I to mi się nie podoba w polityce Sony, ten sam model, a rożne matryce montują w rożnych wielkościach. Niby te same upłynniacze, a w niższych wielkościach są nie pełne (myślę o W6)

Dlatego masz fora żeby wiedzieć co jest gdzie :D Na noc IPS to pomyłka.

• #17 02 Lut 2015 19:29
    Pablito32
    Poziom 4  

a ja mam jeszcze pytanie czym się różni Philips 55PFS7109 od PHILIPS 55PFH6309/88 ??? bo z tego co widzę to 3D mają oba,Ambilight też,są tego samego rozmiaru a jednak cena tego drugiego jest o parę stówek mniejsza?

• #18 02 Lut 2015 20:53
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Przede wszystkim matrycą, oba mają IPS, ale 6309 ma 50 Hz odświeżanie matrycy. Natomiast 7109 ma 100 Hz, a to ważne w przypadku oglądania sportu i scen dynamicznych np w filmach. Wyższy model ma nowszy upłynniacz obrazu. 6309 ma Pixel Plus HD a 7109 Pixel Precise HD. 7109 ma tuner satelitarny, 6309 ma o jedno złącze HDMI mniej (3)

• #20 03 Lut 2015 10:40
    Mario37
    Poziom 20  

Lepszą czerń? Telewizor z panelem IPS nie ma czegoś takiego jak dobra czerń. Dobrą czerń mogą mieć takie ekrany jak np. Philipsy z serii 8000 (VA). W takich modelach jak 7109 czerń jest dostateczna. W dzień się w sprawdzi ale w nocy będzie kiepsko.

• #21 03 Lut 2015 12:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu masz część racji.
    Modele serii 8109 faktycznie mają najlepszą czerń na rynku w klasie.
    Ale Philips 7109 w swojej klasie cenowej ma dobrą czerń.
    Matryca IPS nie jest żadną przeszkodą.
    Panasonic w swoich topowych modelach gdzie nawet z wyników badań czerń jest najlepsza na rynku ma matrycę IPS. I wszyscy twierdzą, że to najlepsza czerń na rynku.

• #22 03 Lut 2015 13:42
    Mario37
    Poziom 20  

Panasonic ma najlepszą czerń bo ma pełne podświetlenie LED. A taki model jak 7109 tego nie ma i jest to goły IPS. To jest różnica. Więc modelu AX900 topowego Panasonica nie mieszałbym z tanimi modelami na matrycy IPS.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme