Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T7700 (7.1) zasilacz, podłączenie, stereo, mini jack

tomek_1976 30 Sty 2015 09:30 867 2
  • #1 30 Sty 2015 09:30
    tomek_1976
    Poziom 7  

Cześć,

Dostałem w "spadku" zestaw Creative T7700 (7.1), ale z nieoryginalnym zasilaczem 12V 800mA i bez 3 satelit (tych niższych). Niestety nie znam historii tego zestawu (przyjechał z wystawki w Niemczech).
    Sprzęt chcę podłączyć zestaw do telefonu lub laptopa pod gniazdo słuchawkowe mini jack, (oczywiście, żeby grało jako stereo)
    Poprzednio miałem kompletny zestaw Creative A300 (2.1) i grało bardzo ładnie.

Po podłączeniu tego "cudownego" zasilacza i podłączeniu do gniazda mini jack telefonu, zielonego jacka z zestawu gra (raczej dudni) tylko subwoofer i jeden z głośników (trzeba nastawić ucha, żeby usłyszeć cokolwiek z tego głośnika). Podłączyłem zasilacz 12V i 2,250mA ale efekt identyczny.

Kilka pytań:

1. Jaki zakupić zasilacz (może używany), żeby miało to ekonomiczny sens (tanio)?

2. Podobno można zestaw 5.1 podłączyć tak jak ja swój 2.1 i działają wszystkie
    głośniki jako stereo (podłączenie przejściówką 3 gniazda mini jack/ 1 wtyczka mini jack do komputera/komórki). Czy zestaw 7.1 w którym 2 z 3 jacków obsługują po 3 głośniki też w jakiś sposób da się przerobić aby działały wszystkie głośniki?

4. Czy sprzedać ten zestaw i kupić sobie używany 2.1 lub 5.1 (wolałbym 5.1 bo więcej źródeł dżwięku) - jednak wcześniej chciałbym sprawdzić czy w ogóle to co mam działa. W sumie to miał być tani zestaw (chciałem dokupić używane satelitki), a wyszło jak zwykle...? Pomóżcie poradźcie, coś proszę.

PS. Moze ktoś ma podobny zestaw i moglibyśmy choć sprawdzić czy to w ogóle działa poprawnie. Jestem z Poznania.

• #2 31 Sty 2015 11:05
    ciuqu
    Poziom 33  

tomek_1976 napisał:
    ... (przyjechał z wystawki w Niemczech).....

Na 80% jest zepsuty

Cytat:
    Podłączyłem zasilacz 12V i 2,250mA ale efekt identyczny.

Jaki prądu stałego? Co jest napisane przy gnieździe zasilania ~ 13,5 V AC IN

Cytat:
    1. Jaki zakupić zasilacz (może używany), żeby miało to ekonomiczny sens (tanio)?

13,5V napięcie zmienne; 6A

Cytat:
    2. Podobno można zestaw 5.1 podłączyć tak jak ja swój 2.1 i działają wszystkie
    głośniki jako stereo (podłączenie przejściówką 3 gniazda mini jack/ 1 wtyczka mini jack do komputera/komórki). Czy zestaw 7.1 w którym 2 z 3 jacków obsługują po 3 głośniki też w jakiś sposób da się przerobić aby działały wszystkie głośniki?

Da się

• #3 31 Sty 2015 12:12
    tomek_1976
    Poziom 7  

Bardzo mi pomogłeś... Poprosiłbym żeby ktoś napisał coś bardziej konstruktywnego i odpowiedział na zadane pytania?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme