Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nietypowego sub do KD

gadom7 03 Lut 2015 12:01 492 8
  • #1 03 Lut 2015 12:01
    gadom7
    Poziom 2  

Witam,
    mam w posiadaniu sub od komputerowego kina domowego creative. Posiada on gniazda jak na zdjęciu. Zastanawiam się czy można go podpiąć do amp Pioneer VSX-824-K za pomocą kabla jack - cinch (preout w amp do audio inputs sub )
    Podłączenie nietypowego sub do KD

• #2 03 Lut 2015 12:08
    marian133
    Poziom 37  

gadom7 napisał:
    Zastanawiam się czy można go podpiąć do amp Pioneer VSX-824-K za pomocą kabla jack - cinch

Tak, ale nie wiadomo czy akurat taki kupny kabel zadziała.
    Jak widać na zdjęciu, wyjście suba jest też wejściem centrali, więc sub będzie to prawy lub lewy kanał we wtyczce jack stereo.
    Musiał byś taki kabel sam sobie polutować, łącząc prawy lub lewy kanał kabla jack stereo z kablem RCA.

• #3 03 Lut 2015 12:22
    piterek-23
    Poziom 30  

Czyli jest potrzebny kabel stereo mini jack -> 2xchinch. Nie trzeba nic "tworzyć"

• #5 03 Lut 2015 12:46
    gadom7
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. Pozostaje jeszcze jedna kwestia przy tym podłączeniu. Sub ma głośnik 4 Ohm a amplituner obsługuje kolumny od 6 Ohm. Poczytałem trochę i są różne opinie o tym. Jednak sprawdziłem jakie zestawy kolumn oferują sklepy z moim amplitunerem i często w tych zestawach są kolumny o impedancji 4 Ohm. I teraz nie wiem czy podłączać mojego sub

• #6 03 Lut 2015 13:04
    piterek-23
    Poziom 30  

Ale Twój sub ma własny wzmacniacz i jaki to głośnik nie ma tu większego znaczenia.

• #7 03 Lut 2015 13:09
    gadom7
    Poziom 2  

Czyli nie ma prawa mi się nic zjarać:)) ? Nie wiem jedynie czy wyjście w amplitunerze pre out ma wzmacniacz czy nie, o ile to jest ważne Chyba że już mieszam...

• #8 03 Lut 2015 13:21
    piterek-23
    Poziom 30  

Wyjście w amplitunerze to tylko wyjście, tam nie jest wzmacniany sygnał.
    Tak na chłopski rozum.
    Wyjście z amplitunera (źródło sygnału) -> wejście w subwooferze -> wzmacniacz, który wzmacnia źródło sygnału -> głośnik.

• #9 03 Lut 2015 13:35
    gadom7
    Poziom 2  

ok, to podskoczę po kabelek i zobaczę czy zadziała. Wolę wykorzystać obecny sub niż kupować jakąś dobrą używkę, bo wiem jak obecny dobrze gra (jak dla mnie:))

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme