Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pęknięcia na magnesie głośnika-Będzie dobrze grać?

RFTiTONSIL 04 Lut 2015 18:56 714 3
  • #1 04 Lut 2015 18:56
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Witam.Problem trochę bardziej zaawansowany że aż muszę zapytać.No ale dobra zakupiłem ostatnio głośnik STX 18.1300 w dość okazyjnej cenie 300 zł.Sprzedający wcześniej nic nie mówił o tego typu uszkodzeniu więc wygląda to tak.Magnes ma dwa pęknięcia,zapewne nie przez całą szerokość(można to nazwać szczelinami) o długościach około 10 cm. Pokazałem to na zdjęciach.Na razie po sprawdzeniu głośnik gra normalnie ale czy jeżeli zasilę go w obudowie mocą około 700-800 W nic złego nie będzie się dziać?

Proszę o pomoc.

• #2 05 Lut 2015 00:31
    arawan
    Poziom 16  

Witam. O ile mi wiadomo, w pękniętym magnesie, który ciągle tworzy jedną spójną bryłę, pole magnetyczne nie jest przerwane, ani zapewne nie osłabione, więc głośnik powinien grać poprawnie. Jeśli więc przy maksymalnej mocy magnes się nie rozleci od drgań, to nie powinno być problemów. Zalecał bym jednak zabezpieczyć jakoś to pęknięcie jakąś rzadką żywicą (aby tylko nie dostała się do cewki) oraz np koszulką termokurczliwą lub jakąś opaską. Dobrym pomysłem jest taśma samowulkanizująca, bo z koszulką termokurczliwą o takiej średnicy może być problem, a poza tym będzie dość droga.

• #4 05 Lut 2015 15:28
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Ogólnie sprzedający napisał że głośnik dostał już taki nowy ze sklepu i po rozmowie telefonicznej z STX powiedzieli że uszkodzenie nie ma żadnego wpływu na pracę głośnika i ze mogą wymienić na nowy.Także zamykam,wolałem się upewnić że na pewno nic nie będzie się dziać .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME