Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 42 cale w cenie do 2500 na raty?

CzaplaK1 06 Lut 2015 00:33 837 7
  • #1 06 Lut 2015 00:33
    CzaplaK1
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Czytam posty i właściwie nadal nie wiem co powinienem kupić żeby było odpowiednie to oglądania filmów z satelity, naziemnej cyfrowej, kompa i nadawało się też dzieciakowi do grania na PS3 po necie i offline w dual player. Chyba duży rozrzut :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5mx4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost, czasem ktoś lekko z boku.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku tv.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskop 32'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart TV, min 3x hdmi, 2x usb, Wifi, LAN.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obecnie z dekodera Orange, DVD, BD.
    10 .Jakie urządzenia? PS3, laptop, dekoder tv sat.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 - 8?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? hmm..
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, przyroda, mało sportu.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? troszkę - Youtube, Ipla.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, do 3 -4 h
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 42'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smugi, zacinanie się obrazu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po 16:00 do nocy.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2500zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak ale nie jest najważniejsze.

Ze względu na fundusze zakup raczej na raty. Proszę o wskazówki co z wymienionych niżej będzie najlepszym wyborem (!! więcej jak 42' się nie zmieści!!)?:
    LG 42LB670V,
    LG 42LB5800,
    Panasonic TX-42AS650E,
    Sony KDL-42W705B,
    Sony KDL-42W805B,

• Pomocny post
    #3 06 Lut 2015 14:29
    Mario37
    Poziom 20  

CzaplaK1 napisał:
    Dzień dobry.
    Czytam posty i właściwie nadal nie wiem co powinienem kupić żeby było odpowiednie to oglądania filmów z satelity, naziemnej cyfrowej, kompa i nadawało się też dzieciakowi do grania na PS3 po necie i offline w dual player. Chyba duży rozrzut :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5mx4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost, czasem ktoś lekko z boku.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku tv.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskop 32'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart TV, min 3x hdmi, 2x usb, Wifi, LAN.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obecnie z dekodera Orange, DVD, BD.
    10 .Jakie urządzenia? PS3, laptop, dekoder tv sat.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 - 8?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? hmm..
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, przyroda, mało sportu.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? troszkę - Youtube, Ipla.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, do 3 -4 h
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 42'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smugi, zacinanie się obrazu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po 16:00 do nocy.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2500zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak ale nie jest najważniejsze.

Ze względu na fundusze zakup raczej na raty. Proszę o wskazówki co z wymienionych niżej będzie najlepszym wyborem (!! więcej jak 42' się nie zmieści!!)?:
    LG 42LB670V,
    LG 42LB5800,
    Panasonic TX-42AS650E,
    Sony KDL-42W705B,
    Sony KDL-42W805B,

Witaj na forum,

Na wieczór zdecydowanie najpierw sprawdź jaka matryca siedzi w telewizorze. Są albo IPS albo VA. Na wieczory należy wybrać VA czyli będzie dużo lepsza czerń (konstrast). Zresztą fachowy artykuł masz tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Do twoich wymagań ciekawe będą:

Panasonic AS640: (fachowy test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024 )

Panasonic AS600: (fachowy test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...t-panasonic-seria-tx-50as600-as600-va-t-r1031 )

Samsung H6400: (fachowy test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937 )

Samsung H6200: (fachowy test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951 )

Sony W8 też bardzo dobry co wypisałeś: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Sony w tej cenie słabo bo mają kiepski ruch a ty wypisałeś sport. Za to do grania są rewela ale to inna bajka.

Poczytaj dokładnie testy. Dużo Ci rozjaśnią. To ważne. Aha i Panasonic AS650 ma matrycę IPS więc kiepsko się u Ciebie sprawdzi.

• #4 06 Lut 2015 17:16
    CzaplaK1
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Nie wszystkie z tych TV co wypisaliście są dostępne bezpośrednio w mojej miejscowości ale wybiorę te co są w sklepie. Teraz się zagłębię w lekturze a w razie konieczności dopytam jeszcze. Zmiana jest taka, że żona nie oponuje w temacie przesunięcia mebli więc może zmieści się 47'. Oglądałem dziś w sklepie tv 42' i wydaje mi się, że z odległości 3-3,5m jest trochę mały. Mam nadzieję, że wersje 47' nie różnią się znacząco parametrami od 42'? Miotam się ale zrobię test wielkości za pomocą tektury :)
    Jeszcze raz dziękuję!

• #5 06 Lut 2015 19:31
    lesmian45
    Poziom 16  

Warto też poczytać o wpływie systemu ambilight na czerń w telewizorze. Trochę inne podejście do tematu większego kontrastu, ale według mnie warte uwagi. :)

P.S. W tej cenie nie spodziewałbym się dobrej jakości matrycy VA, ale mogę się mylić.

• #6 07 Lut 2015 01:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie rób takiego testu bo on przeszkadza a nie pomaga. Tektura nie świeci i zamazują faktyczną wizję. Masz rację 42" jest za mały.
    A ile chcesz dopłacić ?

• #7 07 Lut 2015 10:31
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

W takiej cenie już masz całkiem fajne TV do wyboru.
    Ja ograniczył bym się do wyboru pomiędzy Samsungiem H6200/H6400 i alternatywnie Panasonikiem AS640.

W Sony W8 dopiero od 50" wzwyż jest pełnoprawny system poprawy płynności ruchu.

Jeśli chcesz coś większego, powyższe propozycje spokojnie znajdziesz poniżej 2500zł, za wariant 48".

• #8 10 Lut 2015 11:05
    CzaplaK1
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Myślę, że temat można zamknąć. Wybór padł na Samsunga 48' serii H6400. Wystarczy tylko przesunąć meble o 20cm ;) Jeszcze raz dziękuję.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme