Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B-8 D.A.S. Audio - Naprawa głośnika.

MarrokerFC 12 Lut 2015 15:50 405 4
  • #1 12 Lut 2015 15:50
    MarrokerFC
    Poziom 10  

Witam posiadam dwa spalone głośniki B-8 D.A.S. Audio. Szukam informacji o nich ale nic nie mogę wyszukać. Interesuje mnie jaką cewkę do nich zamówić.

Jeszcze zapytam czym mogę rozpuścić klej z cewki w miejscu w którym jest przyklejona membrana i dolne zawieszenie.

Dodaję zdj. głośnika

B-8 D.A.S. Audio - Naprawa głośnika.

• Pomocny post
    #2 12 Lut 2015 19:03
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Cewkę zamawiasz taką jaka była. Tego kleju jeśli jest epoksydo podobny nie da się raczej rozkleić. Pozostaje rozdzielenie mechaniczne. Trzeba mieć troszku wprawy żeby nie zniszczyć membrany czy resora.

• #3 13 Lut 2015 12:24
    MarrokerFC
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc. Spróbuje to jakoś wyskrobać to może puści, klej ten jest twardy.

• Pomocny post
    #4 14 Lut 2015 00:03
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

To jest klej termoutwardzalny. Nie rozpuścisz.
    Cewkę zamów identyczną. Zmierz przekrój drutu, sprawdź czy kwadratowy czy okrągły, zmierz wysokość uzwojenia, liczbę warstw itp. No wiadomo, wszystkie parametry cewki. Możesz wyciąć tuż przy spoinie z resorem i wysłać ją do firmy nawijającej cewki, aby dorobili taką samą.
    Pozostałą część karkasu spróbuj zwinąć i klej delikatnie, skalpelem wycinaj.

• #5 14 Lut 2015 09:50
    MarrokerFC
    Poziom 10  

Dobra, dzięki wielkie za pomoc. Cewkę dam kolesiowi w sklepie to pewnie będzie wiedział jaką ma mi sprzedać :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme