Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Akumulator KOZAK. Czy warto?

larios 11 Sty 2017 15:15
  • #61 11 Sty 2017 15:15
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 42  

Jawi_P napisał:
    Ale wolałbym akumulator za 2x większą cenę wytrzymujący 6-7 lat niż dwa razy tańszy z wytrzymałością 3-4 lata.

To jest uzależnione od stanu ładowania akumulatora i jego użytkowania oraz prawidłowego jego doboru bo to co dobre we francji Włoszech czy Niemczech okazuje się że jest za mało na Polskie warunki.

Złe ładowanie , słuchanie radia na postoju godzinami, prądożerne dodatki szybko wykończa nawet najlepszy akumulator.

• #62 11 Sty 2017 22:16
    ociz
    Moderator Samochody

Na wstrząsy też jedne są bardziej wytrzymałe inne mniej, dużo zależy po jakich drogach się jeździ i w jakim pojeździe.

• #63 11 Sty 2017 22:28
    Jawi_P
    Poziom 18  

ociz napisał:
    Na wstrząsy też jedne są bardziej wytrzymałe inne mniej, dużo zależy po jakich drogach się jeździ i w jakim pojeździe.

Oczywiście. Ja to myślę, że te wstrząsy i szybszy spływ masy czynnej to jeden z głównych czynników dobijających akumulatory, bo tyle pewnie jej tam jest. Pomijam działanie użytkownika, który o niego skrajnie nie dba, zostawiając światła, radia etc.
    No to myślę sobie, chyba wymienię mój 8-10 letni akumulator na nowy i będę nim z jeździł jeszcze dłużej! :) Przecież drogi mamy coraz lepsze, zimy łagodniejsze, użytkownicy jeżdżą więcej niż wiele lat temu bo komunikacja publiczna na wielu trasach wycofana itd.
    Wymieniłem akumulator, sprawował się super, ale wytrzymał tylko 3 lata :(
    Z tego wyciągam wniosek: że drogi jednak są coraz gorsze, zimy coraz sroższe, ludzie trzymają samochody w garażach bo przecież z drugiej ręki są droższe niż z Polmozbytu i wróciła benzyna na kartki. :)
    W XXI wieku sprzęt nie może być gorszy niż za czasów ciągłych deficytów i IV stopnia zasilania :)

• #64 12 Sty 2017 00:15
    maras77
    Poziom 20  

larios napisał:
    Witam, dostępne są teraz na allegro akumulatory o dziwnej nazwie Kozak. Czy ktoś z elektrody posiada taki akumulator? Warto go kupić, czy raczej sobie odpuścić i kupić akumulator znanego producenta. Link do tych akumulatorów:

I jak tam akumulator Kozak?

Ja zakupiłem taki, 85 Ah.

Niestety - waży o 2 kg mniej od oryginalnego Renault oraz jest niższy jakiś centymetr - w związku z czym nie pasuje - bo klema jest olbrzymia i haczy o obudowę mocowania akumulatora [:facepalm:]

Ale to nie wina Kozaka, tylko Renault, gdzie akumulator jest wyższy, iż standard.

Musiałem przedłużać śrubę mocowania klemy do bezpieczników na klemie..

Akumulator KOZAK. Czy warto?IMG_201701...173757.jpg Download (102.2 kB)
    Akumulator KOZAK. Czy warto?IMG_201701...173837.jpg Download (130.14 kB)

Oryginalny Renault żył 7 lat i pewnie by jeszcze pożył z jeden sezon, gdyby się nie rozładował i nie zamarzł. Nawet potem kręcił, ale w niektórych celach było widać połamane płyty a ładował się tylko do około 40 Ah (ładowarka z licznikiem Ah)

Dla porównania wagi i ceny akumulatorów ze znanego portalu aukcyjnego:

Renault - 21,3 kg, ?? zł, ale pewnie drogo

Kozak 19,3 kg, 230 zł

Bosh Silver 20,1 kg, 342 zł

Varta Silver Dynamic 19 kg, 360 zł

KMBattery Marine SOLAR 85 Ah Deep Cycle - 19,5 kg, 380 zł

Czy warto kupić - niech każdy odpowie sobie sam.

• #66 12 Sty 2017 10:23
    JaroK87
    Poziom 2  

Ten Kozak 85 Ah ostatnio zamawiałem w internecie dla ojca, tak patrząc na ceny inny marek to różnica spora, a jakoś zapewne podobna, kozaki to niezłe "kozaki" :D bez względu na warunki pogodowe dają rade

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty