Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator KOZAK. Czy warto?

larios 14 Lut 2015 18:08 56091 83
  • #1 14 Lut 2015 18:08
    larios
    Poziom 7  

Witam, dostępne są teraz na allegro akumulatory o dziwnej nazwie Kozak. Czy ktoś z elektrody posiada taki akumulator? Warto go kupić, czy raczej sobie odpuścić i kupić akumulator znanego producenta. Link do tych akumulatorów:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• #2 14 Lut 2015 18:50
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Niestety, z reguły cena jest w jakiś sposób związana z jakością, osobiście bym się nie odważył kupić. :/

• #3 14 Lut 2015 19:24
    tomii1
    Poziom 11  

Znam lucarta nie od dziś, nie wprowadzili by do swojej sieci czegoś niesprawdzonego, badziewnego, mam tego KO720 kupiłem do focusa tdci.
    Działa bardzo dobrze od grudnia zakładałem go w największe mrozy bo mój oryginał wysiadł, pewnie ze względu na krótkie odcinki i niedoładowanie....
    Przede wszystkim produkcja jest w UE, akumulator jest bardzo ciężki, wykonany w technologii Ca - Ca, wykonany przez renomowanego producenta - na razie nie mówią jakiego (może nie mogą, umowy licencje itd.).
    NA 1 rzut oka wygląda jak Banner, identyczne mocowania uchwytów, ich wymiary, nawet masa różni się tylko o 0,2 kg. Pasują zaślepki na klemy....
    Jak pokazuje życie, KAgery Gigawaty, Arkica ,Maxgear ,Hart itd. - są to akumulatory produkowane przez Boscha dla różnych firm lub sieci sprzedaży części zamiennych.
    Akcel , Wertteile - to Varta ,wytwarzany w zakładach Johnson Controls Vlaster - to jakaś inna linia LOXY itd.

Powiem tak mam 2 lata gwarancji, z opinii o centach zapach i innych obecnie to nawet jak wytrzyma 3 lata to i jak opłacało się go kupić za cenę 180 pln.
    Poza tym cena nie do końca odpowiada jakości jak kolega pisze, raczej odpowiada liczbie pośredników - jeśli tu na linii producent dystrybutor lucart bez pośrednika bo to przecież tylko u nich można kupić to cena 180 pln za 72 Ah jest adekwatna.
    Znam ludzi co produkują akku w PL choćby w Myszkowie - jak się ma dobry rabart, albo kogoś zna można kupić akku za 160-170 pln całkiem niezłej jakości, właśnie od nich.
    Koszt produkcji wg. technologów tej firmy nie przekracza 1,7 za 1 Ah w technologii Ca (kpl. akku obudowa płyty, elektrolit ładowanie itd.) reszta to zarobek producenta + ew. marża dla pośredników niestety czasem jest ich kilku.
    Z innej beczki znam gościa co produkuje tarcze hamulcowe w PL nie Chinach, z Polskiego żeliwa z Polskiej odlewni - przykładowo tarcza do focusa II na przód bez ceny pośrednika i z zarobkiem producenta wynosi ok 66 zł brutto!!!
    Kilogram dobrego odlewu kosztuje w PL ok 4 zł/kg - tarcza waży jakieś 6,5 kg - pewnie przed obróbką ok 7,5, więc łatwo policzyć że półfabrykat w postaci odlewu to ok 30 pln, wytaczanie szlifowanie wiercenie - czyli robocizna nie może przekroczyć połowy wartości materiału, inaczej jest to nieopłacalne dla producenta.
    Policzcie - to jest razem ok 45 zł - sprzedaż za 66 zł w tym pudełko jakiś papier woskowy woreczek itd. daje ok 46 % marży producentowi więc chyba nieźle.
    Ten sam wyrób u pośrednika bo mega rabatach kosztuje ok 90 pln, detalicznie ok 110.
    znowu łatwo policzyć, że pośrednik kupując nawet w tej samej cenie co ja sprzedając warsztatom za 90 zarabia ponad 35% - zapewne identycznie jest z akumulatorami.... są w własnej sieci nikt nie winduje ceny ani nie psuje rynku, ale to już inna bajka.
    Ja kozaka polecę bo mam, krótko ale -15 i stanie na dworze 10h wytrzymał i kręci jak głupi.
    Trochę przydługawo mi wyszło ale może coś wam nakreśliłem. Dziękuję

• #4 14 Lut 2015 19:36
    Dacomos
    Poziom 33  

Pewnie się czepiam ale co to za jednostka - 50AH?
    Producent takie babole na naklejce daje?

• #5 14 Lut 2015 20:30
    tomii1
    Poziom 11  

OK każdy pisze jak chce, widziałem na wielu akku napis z dużej litery AH zamiast Ah...

• #6 14 Lut 2015 21:52
    Dacomos
    Poziom 33  

tomii1 napisał:
    OK każdy pisze jak chce, widziałem na wielu akku napis z dużej litery AH zamiast Ah...

Nie ok, to jest rażący błąd - AH co się dzieje z pisownią jednostek :D

• #7 14 Lut 2015 22:08
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

A co wy tak o jednostkach, porządny akumulator pozna się po wadze. Ołów swoje waży, zaś aku z cienkimi płytami będzie lekki. Jak widzę akumulatory 55Ah które ważą 5 kilo to aż mnie trzęsie.
    A nazwa akumulatora śmieszna, kozak w kręceniu? :lol:

• #8 14 Lut 2015 23:56
    Dacomos
    Poziom 33  

Kiedyś tak brałem na wagę zasilacze komputerowe aż kitajce zaczęły cegły wkładać :-) a co do jednostek to fakt czepiam się, choć jak producent robi takie błędy to może i ołów z czymś pomyli :D

• #9 15 Lut 2015 10:22
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Dacomos napisał:
    Pewnie się czepiam ale co to za jednostka - 50AH?

No jak to nie wiesz? AmperoHenr... :D I tyle ich ma pewnie ten akumulator.

• #11 16 Lut 2015 02:48
    ipman1
    Poziom 11  

Ogólnie, teraz nie ma jakiejś dużej różnicy pomiędzy markowymi i mniej markowymi akumulatorami większość pada i tak po około 4-5 lat.

• #12 16 Lut 2015 11:08
    2545778
    Usunięty  
  • #14 16 Lut 2015 14:59
    ToJestNick
    Poziom 29  

Hm... Miałem doczynienia z tym akumulatorem trochę... Chociaż w sumie nie ja- kolega..
    Ogółem- nie są złe.
    Ma go już kilka miesięcy i jak na razie problemów z rozruchem brak.
    Tylko, ze ma trochę mniejszy, bo 45Ah.
    Przy -15 auto odpalało bez żadnych problemów, na akumulator jest gwarancja (chyba 24 miesiące jeśli dobrze pamiętam). Tak więc wydaje mi się, że za te pieniądze- warto. Pozdrawiam

• #17 10 Kwi 2015 14:55
    Sklepebike
    Poziom 6  

Kupujac w stacjonarnym oddajesz stary akumlator i dopiero po tym podbijają Ci gwarancję na nowy,przynajmniej ja się z tym spotkałem. Co do tej marki to nie miałem akurat styczności,ale opinie są dosyć podzielone.

• #18 10 Kwi 2015 17:20
    ToJestNick
    Poziom 29  

Nie zawsze musisz oddać stary akumulator, u nas wystarczy dopłacić 30/50zł i stary sobie zostawiasz :)

• #20 10 Kwi 2015 21:05
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zapytałem kolegi, który kupował akumulator firmy KOZAK, starego nie oddawał, dopłacił 60zł (sporo) i gwarancję podbili bez problemu.

• #21 10 Kwi 2015 21:42
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

Dziwne, opłata recyklingowa to 30 zł.

• #22 11 Kwi 2015 03:15
    ToJestNick
    Poziom 29  

Sklepy kantują, po to by sobie dorobić na lewo, a klient jak mu zależy- i tak zapłaci :)

• #23 11 Kwi 2015 12:29
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Pamiętajcie że reklamacje zawsze można odrzucić chociażby z winy użytkownika więc nie ma co patrzeć na gwarancję.
    Ostatnio ZAP którego włożyłem klientowi nie dotrwał do końca gwarancji.
    Reklamacja odrzucona choć akumulator nawet po naładowaniu nie był w stanie zasilić rozrusznika a oczko było zielone.

• #24 11 Kwi 2015 12:51
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

grala1 napisał:

Ostatnio ZAP którego włożyłem klientowi nie dotrwał do końca gwarancji.
    Reklamacja odrzucona choć akumulator nawet po naładowaniu nie był w stanie zasilić rozrusznika a oczko było zielone.

Pewnie ZAP Silver. Jest w nich problem z łącznikami międzyogniwowymi.

• #26 14 Kwi 2015 13:27
    malez4
    Poziom 21  

Można i tak. Kupujesz akumulator ,nie podbijasz gwarancji, nie płacisz kaucji. Stary akumulator na złom, jakies 20-25zł w zależności od wagi i dostajesz dokument że oddałeś akumulator do recyklingu. Idziesz do sklepu, gdzie kupiłeś nowy akumulator zostawiasz papier z recyklingu i bez żadnej łaski mają podbić gwarancję. Co prawda sprzedawcy opada szczęka, ale gwarancje podbija, gdyż nie ma argumentów przeciw.

• #27 14 Kwi 2015 13:37
    tino2003
    Admin grupy GSM

Dzisiaj kurier dostarczył mi akumulator zapakowany w specjalny pojemnik, gwarancja podbita a po mój stary akumulator też zabierze kurier w dogodnym dla mnie terminie, muszę go tylko zapakować zgodnie z instrukcją którą dostałem.
    Firma wygląda na poważną oby akumulator wytrzymał 2 lata. ;)

• #28 14 Kwi 2015 18:32
    ociz
    Moderator Samochody

malez4 napisał:
    jakies 20-25zł w zależności od wagi

Do 80zł nawet płacą za duże sztuki. A co do oddawania starego to ostatnio zostawiłem w sklepie 2Ah a wziąłem 55Ah, dla nich liczy się tylko sztuka. :)

• #29 16 Kwi 2015 10:00
    marcindu35
    Poziom 11  

tino2003 napisał:
    Dzisiaj kurier dostarczył mi akumulator zapakowany w specjalny pojemnik, gwarancja podbita a po mój stary akumulator też zabierze kurier w dogodnym dla mnie terminie, muszę go tylko zapakować zgodnie z instrukcją którą dostałem.
    Firma wygląda na poważną oby akumulator wytrzymał 2 lata. ;)

W niektórych sklepach internetowych jak np Motointegrator, akumulator może być dostarczony do warsztatu partnerskiego - tam od razu sprawdzą ładowanie z alternatora (należy to robić przed każdą zmianą aku - bo alternatory często powodują szybsze zużywanie aku). Tam też można zostawić stary akumulator (wtedy nie trzeba płacić około 30 zł na środowisko).

• #30 01 Gru 2015 11:51
    matti4
    Poziom 1  

Właśnie szukam jakiegoś lepszego akumulatora do nowszego samochodu i chciałem coś firmowego, ale patrząc na ceny 85Ah chyba znowu zdecyduje sie na kozaka, kupiłem już ok.5 miesiecy temu 50Ah i działa, mechanik twierdził ze parametry trzyma dobrze.
    Ciekawostka: sprzedawca mówił ze w chwili obecnej wiecej boscha wraca na reklamacje niż tego kozaka:)

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME