Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV? LG 42LB650V czy Philips 42PFH6309

pryiwumek 17 Lut 2015 12:32 2103 30
  • #1 17 Lut 2015 12:32
    pryiwumek
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Średnio 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zdecydowanie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W dzień jest dośc jasno, ale w razie potrzeby z zaciągnietymi żaluzjami jest odpowiednio ciemniej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary CRT, nawet nie wiem ile cali ale myslę, że 21
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, DLNA, miracast/screen mirroring
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka (bez dekodera), ogólnie tv będzie malo uzywany do telewizji
    10 .Jakie urządzenia? tlefon (miracast), laptop, może kiedyś konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie, ale z dwoja złego wolałbym matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? może przez miracast, przez ewentualnie wbudowaną prsegladarkę raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie, lub bardzo rzadko
    16. Preferencje co do marki? LG, chociaż jestem otwarty na propozycje
    17. Preferencje co do wielkości? 42, nie wiem czy wiekszy się zmieści
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? efekt ducha,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? okolo 1500zł(max 1700)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? mógłby mieć, ale nie jest to opcja dla mniej najistotniejsza, 3D pasywne

Witam serdecznie,
    szukam obecnie telewizora w dość niewygórowanej cenie. Telewizor głównie do oglądanie filmów seriali itd z zewnętrznych źródeł. Najważniejszą dla mnie funkcja w telewizorze jest DLNA, miracast(screen mirroring), posiadam telefon z tą funkcją i myślę że to świetne rozwiązanie. Do tego mam takie pytanie, za pomocą telefonu (LG E975) mogę wysyłać materiały video (pewnie dzięki DLNA) bezpośrednio ze stron internetowych. Wbudowany odtwarzacz ma taka możliwość (innymi słowy, materiał nie musi być pobrany na urządzenie).
    Tu pojawia się pytanie, testowałem tę funkcję na Samsung 40ue6800 i mimo iż telefon wykrył urządzenie, to sam telewizor nie "obsługiwał" tego materiału, czy w takim razie wymienione przeze mnie modele poradzą sobie z tego typu przypadkiem(być może chodzi tu o obsługę flasha, bądź danego playera na stronie)? Wydaje mi się to odrobinę wygodniejsze niż miracast, które jest ostatecznym rozwiązaniem.

Zainteresowały mnie najbardziej dwa modele wymienione w temacie.
    LG 42LB650V
    Philips 42PFH6309.
    Który waszym zdanie będzie sensowniejszym wyborem? A może zupełnie inne propozycje, być może większe ze względu na spora odległość od tv.
    Z góry dziękuję, za odpowiedzi i poświęcony czas.

PS: Jeszcze takie pytania co do tych modeli: czy funkcje smart TV są w nich płynne? Poczytałem opinie i są zdecydowanie podzielone (szczególnie przy Philipsie).
    Czy długo trzeba czekać na zmianę kanału? Wyczytałem, że Philips niektórym osobom łapie straszne lagi przy tym (kilku sekundowe), nie wiem jak wypada LG w tej kwestii, ale przyznam, że telewizji nie zamierzam dużo oglądać to mimo wszystko uważam, ze takie lagi są bardzo drażniące.

• Pomocny post
    #2 17 Lut 2015 13:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz naprawdę dużą odległość.
    Oczywiście, że lagi są drażniące niezależnie jaki model masz na myśli.
    W serii PFS 6309 obsługa jest na poziomie innych firm.
    Wyposażenie które potrzebujesz załapiesz i Tu i Tu.

Co do skalowania obrazu to Philips robi to lepiej.
    Jeśli masz preferencję co do marki LG - to zostałbym z LG.

• #3 17 Lut 2015 14:15
    pryiwumek
    Poziom 8  

Obawiam się tej odległości. Mam słaby wzrok (noszę okulary) i nie wiem czy będę w stanie przeczytać napisy (strzelam, że pewnie tak, nigdy tego w ten sposób nie musiałem sprawdzać).
    Wątpię, że zmieściłbym większy tv.
    Co sądzicie o matrycach? I o ich jakości. LG ma na pewno IPS nie wiem jak Philips.

• Pomocny post
    #4 17 Lut 2015 22:03
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Ten Philips to tez IPS, Do Twoich warunków sprawdzi się jednak bardziej matryca VA. Tu masz bardzo dobrze opisane różnice http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Polecił bym Samsunga H6200 - jedno z najlepszych Smart TV na rynku http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Jeśli myślisz o większym rozmiarze może warto rozważyć http://hdtvpolska.com/topic/34624-test-panaso...500-as500-va-tani-idealny-do-filmow/?p=350317

Co prawda matryca ma tu 50Hz, jednak przy oglądaniu głównie filmów będzie wystarczająco. Model też obsługuje DLNA.

• #5 18 Lut 2015 15:33
    pryiwumek
    Poziom 8  

Dziękuje za kolejne propozycje.
    Artykuł o różnicach między matrycami czytałem. Nie chciałem zakładać tematu "nie przygotowanym".
    Samsung wydaje się bardzo ciekawą propozycją, mam mieszane uczucia po zabawie modelem bodajże 40EU6800 ale tamten nie miał screen mirroring. I mimo że DLNA działało wyśmienicie to wysyłanie materiału wideo ze stron internetowych za pośrednictwem telefon objawiało się komunikatem "materiał nieobsługiwany".
    Na niekorzyść samsunga wypada fakt, że jest 2 cale mniejszy (wiem, ze to mała różnica ale skoro za taką samą kwotę można mieć więcej, to wiadomo:)).
    Wychodzi na to, że przejdę się do sklepów i sam sprawdzę który tak na prawdę wypada w moich oczach najlepiej.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i propozycję.

Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

Znalazłem jeszcze jeden ciekawy model polecany na forum, a mianowicie Panasonic TX-40AS640.
    Teraz w grę wchodzą 4 modele :
    Lg 42LB650V
    Philips 42PFH6309
    Samsung 40H6200 lub z dodatkami droższy H6400
    Panasonic TX-40AS640

Wiem, że liczą się tu własne preferencje ale ciekawi mnie, który smart TV działa najlepiej. Wyczytałem, że samsung odtwarza z poziomu przeglądarki treści video co jest bardo ciekawą możliwością, i ogólnie odtwarza wszystko co mu się poda. Za to ma mniej cali w tej samej cenie. A jeżeli konkurencja oferowałby by niewiele mniej to może warto postawić na 42 cale a nie 40.

• Pomocny post
    #6 18 Lut 2015 15:53
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

AS640 to bardzo udany model, bezpośrednia alternatywa dla H6400. Ale faktycznie Samsung łyka praktycznie wszystko bez problemu ;) Samsung, jedna z najlepszych platform Smart, ale i Panasonic ma mocno rozbudowaną, solidną platformę. Obydwa TV są na matrycy VA i do nich ograniczył bym ostateczny wybór.

• Pomocny post
    #7 18 Lut 2015 16:37
    Mario37
    Poziom 20  

Racja chociaż ja tam bym brał Samsunga bo ma bezkonkurencyjne Smart TV dedykowane dla polski oraz najlepszą obsługę plików z USB.

• Pomocny post
    #8 19 Lut 2015 01:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Robisz duży błąd.
    Masz 4 m odległości i zszedłeś już z 42" do 40".
    Powinieneś dozbierać do 48AS640 - tym bardziej że jest w extra promocji i kalibracja jest profesjonalna do niego gratis.
    Model jest na matrycy 100Hz.
    I nie dziękuj, ale to jedyne mądre rozwiązanie do Tych potrzeb.
    Inaczej już za tydzień stwierdzisz, że telewizor jest za mały.

• #9 19 Lut 2015 09:57
    pryiwumek
    Poziom 8  

Poczytałem o tym i faktycznie chyba lepiej wziąć większy, liczę że na meble mi się zmieści :)
    LOCOLOCO czy mógłbyś mnie na kierować na tą promocję? Chodzi o jakiś konkretny sklep?
    Dzisiaj możne uda mi się pobawić którymś z tych modeli.

• Pomocny post
    #11 19 Lut 2015 13:50
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips ma ambilighta, więc optycznie obraz Ci się powiększy na ścianie, dzięki bocznemu podświetlaniu.

• Pomocny post
    #12 19 Lut 2015 14:15
    Mario37
    Poziom 20  

Niestety sam ambilight nie zastąpi jakości obrazu. A ten model nie grzeszy nią.

• #13 19 Lut 2015 14:58
    pryiwumek
    Poziom 8  

No właśnie co do samej jakości obrazu.
    Uważacie, że Samsung/Panasonic (stawiam, że mają zbliżona jakość) mają lepszą jakość niż LG? (oczywiście chodzi o wyżej wymienione modele).
    Powoli przekonuje się na Samsunga. Muszę go najpierw sprawdzić.
    LG ogólnie ma wszystko czego bym potrzebował, chodzi mi tu o miracast/screen mirroring, i jestem ciekaw jak Samsung Wypada na jego tle.

BTW: może ktoś z Was jest zorientowany czy na Samsungu jest możliwość screen mirroringu z telefonu LG?

• #14 19 Lut 2015 14:59
    Mario37
    Poziom 20  

Lepszą - bez dwóch zdań. Ale LG jak zauważyłeś przyciąga dodatkami. Sam musisz podjąć decyzję i porównać.

• #16 20 Lut 2015 09:14
    pryiwumek
    Poziom 8  

To że LG ma miracast a Samsung screen mirroring to ja wiem, ale powiem szczerze, że wyszedłem z założenia że jest to inna nazwa tej samej technologii. Teraz mam wątpliwości i doczytam dokładniej. Być może są zewnętrzne aplikacje dzięki którym można odpalić sreeen mirroring na samsungu?
    Jeszcze jedno pytanie, czy w takim razie Panasonic TX-40AS640 obsługuje którąś z tych technologii bądź coś w ich guście?
    Jeżeli nie to zastanowię się nad Samsungiem i LG.
    Wczoraj byłem w sklepie, ale sprzedawcy mnie mocno olali i w sobotę przejdę się do innego.

• #17 20 Lut 2015 14:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • Pomocny post
    #18 20 Lut 2015 16:23
    macijowu
    Poziom 14  

pryiwumek napisał:
    PS: Jeszcze takie pytania co do tych modeli: czy funkcje smart TV są w nich płynne? Poczytałem opinie i są zdecydowanie podzielone (szczególnie przy Philipsie).
    Czy długo trzeba czekać na zmianę kanału? Wyczytałem, że Philips niektórym osobom łapie straszne lagi przy tym (kilku sekundowe), nie wiem jak wypada LG w tej kwestii, ale przyznam, że telewizji nie zamierzam dużo oglądać to mimo wszystko uważam, ze takie lagi są bardzo drażniące.

Jeśli będziesz korzystał z Philipsa normalnie, bez ścigania się na czas jak szybko dotrzesz do jakiejś funkcji, to nie powinieneś odczuwać żadnych przykrości przy korzystaniu. :)

• #19 21 Lut 2015 00:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #20 21 Lut 2015 16:46
    pryiwumek
    Poziom 8  

Bylem dzisiaj w jednej z sieci sklepów (byłem też w innym salonie sieci w której byłem poprzednio i po raz kolejny mnie olano, na pewno już więcej nic tam nie kupie:)) w której miałem okazję pobawić się LG dokładnie 55lb650v oraz Samsungiem xxH8000 (na pewno model serii 8, to nie jest ten o który mi chodziło ale o tym później).

LG bawiłem się dość długo i zdążyłem przetestować większość interesujących mnie funkcji. I powiem szczerze "wow". Obawiałem się, że funkcje smart TV będą takie sobie, mowie tu o płynności działania jak i o funkcjonalności ale jestem pod wrażeniem. Szybkość działania bardzo fajna, jak na mój gust, jest kolorowe (tu akurat kto co lubi) ale moim zdaniem wygląda nowocześnie. Niestety używałem zwykłego pilota i obsługa przeglądarki nim nie jest najwygodniejsza ale na pewno lepsza niż w samsungu serii 6 z 2012 roku. Wszedłem na jeden z popularnych serwisów filmami itd i nie było żadnych problemów z odtwarzaniem. Spróbowałem tez na kilku innych i też wszystko śmigało, na jednym nie mogłem powiększyć okienka z filmikiem ale po prostu odtwarzacz nie miał przycisku do tego. Miracast również świetnie działał bez problemowo, lekkie lagi były ale nie zamierzam grać w gry na telefonie. Ogólnie jestem pod wrażeniem. I uważam ten model za bardzo ciekawy.
    Samsung, mimo, że bawiłem się dużo krócej i wyższym modelem, (h6400 nie był podłączony do neta i sprzedawca nie był mega skłonny żeby mi go pokazać) (i tak go męczyłem ponad pół godziny przy LG) to przypuszczam, że sam smart wygląda tak samo, co najwyżej może wolniej działać chociaż h6400 ma 4 rdzenie i być może działa tak na prawdę tak samo, nie nie wiem tego. To smart działał płynniej, tutaj to już bajka. Również wszedłem na ten sam serwis i materiał ruszył bez żadnych problemów. Jakość w wyświetlaczach widać, że lepsza w samsugnu (h6400) ale w LG nie jest źle, jest przyzwoicie ale trochę słabiej.

Ogólnie zastanowię się jeszcze nad wyborem. Głównym czynnikiem będzie tutaj cena ale myślę, że wybierając czy Samsunga czy LG nie będę żałował swojej decyzji bo to dwa bardzo fajne modele.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i myślę, że temat jest do zamknięcia, (chyba, że macie jeszcze jakieś ciekawie sugestie to bardzo chętnie poczytam).

• #21 22 Lut 2015 19:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #22 23 Lut 2015 02:34
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Pamiętaj o zasadniczej różnicy - LG to matryca IPS, podczas gdy Samsung ma VA. w Opisywanych przez Ciebie warunkach skłaniał bym się zdecydowanie do wyboru modelu na VA ;)

• #23 23 Lut 2015 12:19
    pryiwumek
    Poziom 8  

Więcej modeli nie testowałem, myślę, że przed podjęcie ostatecznej decyzji może uda mi się pobawić konkretnie tym Samsungiem o którego mi chodziło i Panasoniciem. Zdaje sobie sprawę, że Samsung/Panasonic są bardziej multimedialne (lepszy smart) i matryca VA (chciał ze screen mirroringiem na samsugu musiał bym kombinować), natomiast LG jest większy (mówimy o tych samych bądź bardzo zbliżonych cenach).
    Jeszcze nie jestem zdecydowany co do rozmiaru telewizora, ale myślę, że w przedziale 40-42 wezmę LG a większy to Samsunga bądź Panasonica. Wydaje mi się to najbardziej sensowną decyzją.

• #24 23 Lut 2015 15:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #25 24 Lut 2015 15:06
    pryiwumek
    Poziom 8  

Poczytałem więcej o Panasonicu, i powiem szczerze, że zdania są podzielone czy jest on lepszy od Samsunga, natomiast wydaje się bardzo ciekawy, tym bardziej wypada bardzo fajnie cenowo.
    Postaram się nim pobawić bo wydaje się bardzo ciekawym modelem. Obawiam się tylko o szybkość działania smart TV, na kilku filmikach, które widziałem, nie wyglądało to za dobrze.
    Jeżeli chodzi o odtwarzanie materiałów video ze stron internetowych to rozumiem, że najwięcej odtwarza Samsung, później Panasonic a później LG?

• #26 24 Lut 2015 16:34
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o odtwarzanie ze stron to najlepiej będzie z Samsungiem i LG, później Panasonic ;)

Jednak Smart w tym Panasonicu powinien też działać bez problemu.

• #27 25 Lut 2015 11:53
    pryiwumek
    Poziom 8  

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Czy sparowałbym telefon LG z telewizorem Samsung ? Chodzi mi o miracast/screen mirrorig.
    Poszukałem na ten temat informacji i znalazłem tyle, że ludzie mają z tym problemy(ale nie był to konkretnie ten model Samsunga). Może ktoś już to testował i może się wypowiedzieć.

• #29 27 Lut 2015 10:15
    pryiwumek
    Poziom 8  

Mam LG Optimus G (E975) z KitKat.
    Nasuwa się przy tym takie pytanie, czy rozwiązanie Samsunga jest zamknięte?(czy tylko ich urządzenia to obsługują) Być może LG ma również zamknięty ekosystem?

• #30 27 Lut 2015 17:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

LG współpracuje po Miracast z Sharpem, Sony, Philips, Panasonic - wiec powinno i z Samsungiem. System Miracast jest systemem otwartym.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme