Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard cw1202c

retoropak 17 Maj 2005 06:21 8600 21
  • Moj pierwszy subik na alphardzie cw1202c w sam raz do robienia bum bum w samochodzie
    objetosc 77 litrów port o dlugosci 12 cm i srednicy 10cm
    ogolnie nie mial grac ladnie i czysto tylko robic cisnienie w samochodzie i naglasniac niewielkie imprezy domowe gdzie jakosc dzwieku nie jest najwazniejsza
    100watowy wzmacniacz potrafil niezle poruszy tego suba
    wymiary 36x36x60cm

Fajne!
  • #2 17 Maj 2005 11:37
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Bardzo fajna konstrukcja na niezłym Alphardzie (lepsze to niz seria EW), jesli dobrze dopatrzyłem to te boczne rączki nadały tej konstrukcji lekki charakter estradowy:D Pozdrawiam... Solidna kolumna:)

• #3 17 Maj 2005 12:21
    retoropak
    Poziom 12  

te boczne raczki dalem ze wzgledu na to ze nie mogla ciagle jezdzic w bagazniku i czasami musialem ja wtaszczyc na 2 pietro :)

• #4 17 Maj 2005 17:54
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Bardzo ładnie!!!
    Ile kosztuje głośnik??? Jaki konkretnie wzmak to napędza???
    P.S. Ładnie okleiłeś, naprawdę, zdradź sekret estetycznego wykończenia :)
    Daj jkiegoś grilla na woofer jak cos wozisz w kufsze bo moze byc problem!!!

• #5 18 Maj 2005 03:43
    retoropak
    Poziom 12  

hmmm ja za glosnik dalem chyba ze 150 zloty ze 2 lata temu
    okleilem specjalnym jak ja to mowie filcem do oklejania woferów nabylem go w sklepie z glosnikami
    sekret estetycznego wykonczenia trza ladnie dopasowac filc jak cos sie troszke nie ladnie wytnie to mozna go naciagnac tak zeby tam gdzie sa laczenia nie bylo widac tych laczen
    kleilem to butaprenem smarujesz filc( troszke delikatniej) czekasz troche tylko nie za dlugo bo jak chwyci to nie pusci i nie dopasujesz jak trzeba i potem prasujesz zelazkiem ino nie moze byc mocno gorace
    i to caly sekret
    w domu napedzalem to 100 watowym wzmakiem (wlasnorobiony) a w samochodzie kenwoodem 100watowym chodzilo niezle
    aktualnie nie mam tego suba (zostal w Polsce)
    teraz mam pioneera ts-w306dvc na 2 omah i do tego 360 w (niby rms) w 2 omah wzmaczek pioneera

PS
    filc laczy sie na glosniku tzn gdzies tam na jednym zdjeciu to widac bo nie zaczesalem wloskow:)

• #6 26 Maj 2005 01:16
    pw 9013
    Poziom 11  

ładna konstrukcja,lekko podchodzi pod estrade(raczki i to hajendowe futro) ,na pierwszej fotce membrana wyglada jak biała,ładnie wygladałaby(niejestem dresen...)

• #7 03 Cze 2005 20:41
    ~sojer
    Poziom 27  

a mnie się to wcale nie podoba! głośniki z tej serii harakteryzują się starannym wykonaniem i tylko dlatego są dużo droższe od swoich odpowiedników z innych serii. ty natomiast wszystko to co jest najpiękniejsze w tym głośniku schowałeś w pudle, dlaczego?? one służą do tego żeby magnes można było wszystkim pokazać jak się fajnie świeci!!!!

Jak chciałeś mieć suba do auta to w MediaMarkcie widziałem jakisz czas temu tuby na głośnikach bodajrze Alphard LW 1200 za 120zł.

• #8 03 Cze 2005 21:20
    bincar
    Poziom 12  

Konstrukcja jest bardzo ładna.

Jeśli chodzi o suby z Media Markt to nie grają one wcale rewelacyjnie więc nie ma co ich porównywać z tą konstrukcją.

• #9 22 Cze 2005 09:21
    retoropak
    Poziom 12  

~sojer napisał:
    a mnie się to wcale nie podoba! głośniki z tej serii harakteryzują się starannym wykonaniem i tylko dlatego są dużo droższe od swoich odpowiedników z innych serii. ty natomiast wszystko to co jest najpiękniejsze w tym głośniku schowałeś w pudle, dlaczego?? one służą do tego żeby magnes można było wszystkim pokazać jak się fajnie świeci!!!!

Jak chciałeś mieć suba do auta to w MediaMarkcie widziałem jakisz czas temu tuby na głośnikach bodajrze Alphard LW 1200 za 120zł.

Dlaczego magnes schowalem w pudlo a bo dla tego ze alphardy ogolnie nie sa glosnikami dobrej jakosci a wstawiajac glosnik magnesem do gory tylko teoretycznie mamy to samo w praktyce dzwiek jest gorszy
    a do tego to jest skrzynia basiowa a glosniki magnesem do gory to w jakas zabudowy by sie nadały a w skrzyni by wyglondało conajmniej niesymetrycznie:):) zreszta glosnik mam nie po srodku :D:D
    A tuby z mediamarktu i cala inna gama glosników jusz w obudowach mnie nie interesuje bo jak zrobie to sam to wiem ze zrobie to tak jak ja chce.

POZDRO
    Ciesze sie ze sie wam podoba

• #10 22 Cze 2005 21:01
    !ron
    Poziom 21  

No ładna jest ta konstrukcja ale tylko za względu na wykończenie:/ Alphard "...do pola!" Ja na twoim miejscu bym tam wsadzil STXa bo:
    1. Dużo więcej mocy
    2. Nie wyglada tak szpanersko (czytaj dresiarsko)
    3. Ładniej by to grało
    4. TANIEJ!!!!
    No ale skoro już jest to daj mu jakąś kratke albo zrob maskownice. No i jaka tam jest zwrotnica? Nie zastanawiałeś się żeby tego suba zrobić aktywnego z obejściem na sygnał zewnętrzny skoro do auta?

• #11 22 Cze 2005 23:19
    retoropak
    Poziom 12  

Jak jusz pisalem ze to moja pierwsz konstrukcja. robilem ja z 4 lata temu jak nie lepiej i wtedy jeszce malo bylo wiadomo o alphardach
    a do tego mialo łupać a nie grac
    No ale wtedy nie wiedzialem tyle co wiem teraza do tego tak ladnie wyglądał te chromy i wogle :D:D. Gdybym robil cos teraz to zapewne wybrałbym hertza Es300.
    Subwoofery aktywne to zło !!!
    Maskownice hmmm nawet o tym nie myslalem taki piekny chrom :):)
    POZDRAWIAM

• #12 27 Cze 2005 13:58
    Usunięty
  • #13 28 Cze 2005 13:30
    Mietki
    Poziom 15  

No fajna konstrukcja bardzo ładnie obłozyłes materiałem :) jestem pod wrazeniem Widac że sie bardzo starałes masz wielki +

• #14 03 Lip 2005 16:51
    retoropak
    Poziom 12  

Hi it didn't sounds good it was my first sub
    I used winisd
    I dont remember where i found parameters :))

• #16 09 Lis 2005 01:19
    Dock
    Poziom 11  

Musze przyznać że elegancko wygląda lecz nie widziałem zdjęć od strony konstrukcyjnej.
    widac że mało wiedziałeś o alfahardach inaczej zwanych alpierdoły czy jak tam bo modele z serci cw maja tak wielkie Qts że porostu nie opłaca się a nawet nie nadają sie do obudów typu bas-reflex jak widać na umieszczonych na twych zdjeciach.
    jednak jesli byś chciał taki głosnik zrobić bas refleks to wstaw parametry tego głosnika do winsd a zobaczysz ze sama skrzynia bedzie musiała być wielkości sklepu no może troszke przegiołem ale nie mała. Ale czy cisnienie cw potrafi wytworzyc musze powiedziec ojjj takkk jesli ktoś chce szpanerski niemal że aż cieżki bas to ten model świetny a zwłaszcza z powodu nie trudnego w budowie praktycznie głosniki te od danego przedziału litrażowego praktycznie mało sie różni charakterystyka wiec to drogi głosnik ale dla początkujących lecz sa lepszej firmy a lepsze a nie trudniejsze.
    Sam posiadam podobny model ale kupiłem go z braku wyboru lepszych ale i tak jestem zadowolony bo graja i tak znacznie lepiej od zwykłych kolumn sprzedawane w zestawach audio czyli wierze.
    jesli chodzi o wymagania czyjes to jest róznie ale ja i tak jestem zadowolony bo mimo wszystko lepoiej graja od masowek które zakupiłem w zestawie.

Pozdrawiam

• #17 02 Lip 2006 19:30
    kitkat
    Poziom 12  

Pomocy, mam dwa takie głośniki. Wzmacniacz f-my BSE 1200Wat Typu mos-fet zakupiony w Eektrolandzie. Na początku zrobiłem kolumnę 90L wsadziłem do niej oba głośnki - dodałem trochę mocy otrzymałem bas + pierdzenie. Zrobiłem bas reflex - to samo , mocowałem jeden głośnik efekt podobny. Wstawiłem do mniejszej skrzyni 35L gra podobnie. Jestem zrozpaczony co mam teraz zrobić?. Najbliższy jestem decyzji odesłania ich w prezencie z najlepszymi pozdrowieniami do Alpharda. Może macie pomysł jak je zmusić do normalnego grania.

• #18 30 Sie 2006 17:57
    michał m-ce
    Poziom 9  

no bardzo ładny subwoofer, ja też mam suba na tym samym głośniku (tzn. z tej samej serii tylko 25cm CW1002C) moim zdaniem są to niezłe głośniki, może troche zawyżone wartości jeśli chodzi o moc :D bardzo ładna konstrukcja
    pozdrawiam

• #19 31 Maj 2007 17:48
    czaroslaww
    Poziom 26  

~sojer napisał:

totalna bzdura! miałem obydwa głośniki, i cw zdecydowanie lepiej radzi sobie z basem niz LW...

sluchaj ten bas reflex jest bardzo nisko strojony.... liczyles to czy na oko robiles?

jesli na oko to dokup drugi taki b-r i złącz je ze sobą... na pewno poprawi się bas.

• #21 16 Paź 2007 23:29
    MichagM
    Poziom 12  

Alphard jest dobry (średnia klasa) ale szkoda że nie ADIAGO jest naprawde super głośnik rosyjski (nadawał do subwoofera bo słyszałem ale w polsce jest nie znana :( )

• #22 17 Paź 2007 13:35
    Pogromca
    Poziom 15  

A mi sie bardzo podoba estetecznie nic specjalnego ale w końcu ma grać ładnie . Posiadałem ten glośnik ze 2 lata temu i powiem , że byłem naprawde pod wielkim podziwem gra naprawde świetnie . Jedynie to , że w moim CW był jakis feler przy wiekszych wychyłach ze 5mm zaczynał okropnie pluć . Oddali kase bo mało tych glośników wyprodukowali i niemieli by mi go wymienić na nowy

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme