Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który Panasonic do salonu 20m2 ??

mrybka7 23 Lut 2015 09:50 915 13
  • #1 23 Lut 2015 09:50
    mrybka7
    Poziom 4  

Witam
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?-- 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?--- 3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przewaznie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? --- wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku sasiadowac bedzie z duzą przeszkloną sciana prostopadle
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dostep do internetu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna
    10 .Jakie urządzenia? komp, amplituner kina domowego dysk zewn.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? --- 2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? SPORT !!
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jesli bedzie to latwe i przyjemne
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie weekendy
    16. Preferencje co do marki? Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic bo nie mam
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? I opcja do 1500, ewentualnie do 2 tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3d jest dla mnie zbedną opcją

Zaproponowałem w temacie Marke Panasonic aczkolwiek jesli ktos ma ciekawsza opcje innych producentów to nie wykluczam.
    Głownie zalezy mi na jkośći obrazu zarówno przy programach sportowych jak i przy ogladaniu filmów

Dodano po 10 [minuty]:

Głownym pytaniem na jakie nie mogę znależc jednoznacnej odpowiedzi to po pierwsze jakiej wielkości tv bedzie optymalny dla mnie 40, 42, czy moze 48 cali .
    Bo od tego uzalezniowy jest tak naprawde moj wybór
    Mam mozliwości zakupu
    PANASONIC TX-40AS640E za 1600 --- tylko czy nie za maly
    PANASONIC TX-48AS640E za 2100 --- tylko troszke za drogi
    a moze wystarczający bedzie PANASONIC TX-42AS500E --- cena odpowiada
    ewentualnie PANASONIC TX-42AS600E --- za 1700 ceny troche za duza ale jeszcze ewentualnie do przyjecia

Pomocyyy

• Pomocny post
    #2 23 Lut 2015 13:27
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Panasonic AS640 to bardzo dobry wybór. Jest w nim matryca 100Hz więc zdecydowanie lepiej spisze się w sporcie niż modele AS500 czy AS600, które poleciłbym z nastawieniem na seanse filmowe. Przy odległości 3 metrów śmiało bierz 48cali. Zdecydowanie warto dopłacić - w końcu inwestycja na kilka lat, a po jakimś czasie możesz żałować, że nie zdecydowałeś się na większy.

Zerknij na profesjonalny test AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Znajdziesz tam też test AS500 i AS600, więc możesz je sobie dobrze porównać.

Ciekawą alternatywą dla AS640 jest również bardzo udany i uniwersalny Samsung H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937 Lub H6200 - praktycznie to samo, tylko z mniejsza ilością bajerów multimedialnych.

• #3 23 Lut 2015 14:54
    mrybka7
    Poziom 4  

Sasmungi wspomnianie przez ciebie sa jeszcze drozsza opcją w porownaniu do AS640 48' a wiec odpadają.
    Panasonic 48AS640 takze wydaje mi sie jak najbardziej rozsadna opcja z tym ze troche przewyzsza moj budzet i cały czas sie nad tą opcja zastanawiam.
    A gdybyśmy musieli zamknąć sie w 1500 - 1600 zl to co jest warte uwagi ??

Dodano po 50 [minuty]:

Sasmungi wspomnianie przez ciebie sa jeszcze drozsza opcją w porownaniu do AS640 48' a wiec odpadają.
    Panasonic 48AS640 takze wydaje mi sie jak najbardziej rozsadna opcja z tym ze troche przewyzsza moj budzet i cały czas sie nad tą opcja zastanawiam.
    A gdybyśmy musieli zamknąć sie w 1500 - 1600 zl to co jest warte uwagi ??

• #4 23 Lut 2015 15:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 23 Lut 2015 19:23
    mrybka7
    Poziom 4  

A co do 1500 zl proponujecie bo jednak raczej zostane przy skromniejszej opcjii

• #6 23 Lut 2015 20:02
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

AS500 czy AS600 to bardzo fajne modele, jednak przy transmisjach sportowych (do, których rozumiem głównie szukasz TV), zauważalne będzie smużenie, z racji matrycy 50Hz. Może to być dość uciążliwe. Jednak wybór należy do Ciebie.

• #7 23 Lut 2015 20:14
    mrybka7
    Poziom 4  

Kazimierz Szarnowicz napisał:
    AS500 czy AS600 to bardzo fajne modele, jednak przy transmisjach sportowych (do, których rozumiem głównie szukasz TV), zauważalne będzie smużenie, z racji matrycy 50Hz. Może to być dość uciążliwe. Jednak wybór należy do Ciebie.

To wkoncu seria AS500 ma matryce ips czy VA
    http://hdtvpolska.com/topic/34624-test-panaso...500-as500-va-tani-idealny-do-filmow/?p=350317
    bo juz nie bardzo kumam w.w artykuł, bo jesli ips to odpada bo tak jak napisałeś głownie interesuje mnie dobra jakośc transmisji sportowych

Dodano po 1 [minuty]:

czyli w moich widelkach cenowych zostaje mi 40AS650E troche mały ale widze ze chyba nie mam innej opcji jesli nie chce wydac wiecej

Dodano po 2 [minuty]:

A znalazlem jeszcze Philips 42PFH5609 -- jest ktos w stanie cos powiedziec o tym modelu moze to jest jakies rozwiazanie 42" cena przystepna

Dodano po 3 [minuty]:

sory mialem na mysli 40AS640E dwa posty wyzej

• Pomocny post
    #8 23 Lut 2015 20:15
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Zarówno AS500, AS600 jak i AS640 są na matrycy VA. Sprawa rozchodzi się o fakt, że zarówno w AS500 jak i AS600 matryce mają odświeżanie 50Hz, podczas gdy w AS640 jest już 100Hz. To właśnie zrobi Ci różnice przy transmisjach sportowych.

• #9 23 Lut 2015 20:20
    mrybka7
    Poziom 4  

acha ok rozumiem
    a co sadzisz o tym Philips 42PFH5609, nie moge wogule znalezc info na jakiej on jest matrycy ips czy va ??

• #10 26 Lut 2015 19:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 27 Lut 2015 12:14
    Mario37
    Poziom 20  

Każdy telewizor w tej chwili ma na podobnym poziomie skalowanie więc nie wciskaj tutaj kitów. To nie 2008 rok gdzie było różnice. Dzisiaj TV mają tak mocne procesory, że każdy daje radę.

• #12 27 Lut 2015 17:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I dlatego każdy widzi różnice na sklepie w telewizorach?
    Bo każdy widzi, dlatego ma problem z wyborem ze widzi różnicę.
    Jeśli nie widzisz różnic - czas do okulisty.

• #13 27 Lut 2015 21:30
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    I dlatego każdy widzi różnice na sklepie w telewizorach?
    Bo każdy widzi, dlatego ma problem z wyborem ze widzi różnicę.
    Jeśli nie widzisz różnic - czas do okulisty.

Potwierdzam, algorytmy skalowania obecnie są wszędzie na bardzo podobnym poziomie.

Na salonowej wystawie gdzie każdy TV jest inaczej ustawiony, szczególnie pod względem ostrości i uwydatniania konturów to jest jasne, że będą różnice i to ogromne, ale związek tego ze skalowaniem jest niemalże zerowy. Ja wyraźnie napisałem, że przy optymalnej konfiguracji dwóch odbiorników (która jest opisywana np. W testach na hdtvpolska.com) różnice w skalowaniu są praktycznie zerowe. Tego nie zobaczysz na sklepowej witrynie, chyba, że dostaniesz piloty i wykonasz przynajmniej podstawowe ustawienia we wszystkich TV. Jak testować samochody to też na jednakowym torze, a nie jeden na asfalcie drugi na błocie, bo oczywiste, że wtedy różnice wzrosną do rangi przepaści. Telewizory najbardziej zbliża do wzorca profesjonalna kalibracja. Pozwala ona nie tylko poprawnie skonfigurować obróbkę sygnału, ale i ustawić kolory do wzorca za pomocą specjalistycznych urządzeń. Takie usługi świadczy kilka firm w kraju np. http://skalibrujtv.pl albo http://audiofast.pl

• #14 27 Lut 2015 23:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dlatego jest różna jakość obrazu , dlatego są różne oceny testujących bo telewizory mają różne procesory który dają różną jakość obrazu.
    A to zależy jak skalują obraz telewizory każdej firmy.

Kalibracja profesjonalna dla członków forum jest gratis.
    Jeśli ktoś woli gratis to tak otrzyma, jeśli ktoś woli zapłacić 500 zł + koszty dojazdu - jego wybór.
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    A różnica jakości jest duża.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme