Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv do pokoju 19.4 m2 ?

Robercikxdd 23 Lut 2015 11:27 1119 9
  • #1 23 Lut 2015 11:27
    Robercikxdd
    Poziom 6  

Zamierzam w niedalekim czasie zakupić tv do swojego pokoju który ma powierzchnię około 19.4 m². I mam pytanie 32 cale czy 37 bo moim zdaniem większy niż 37 będzie chyba trochę za duży. A teraz kilka wymagań czy też odpowiedzi odnośnie tv i jego użytkowania . Telewizor będzie stał na komodzie o wysokości 80 cm, będzie oglądany z łóżka (wysokość ok 55 cm licząc z zagłówkiem), w odległości około 4.3 metra. Będzie oglądany przez jedną osobę, telewizor ma posiadać wejścia hdmi (co najmniej 2) tak żeby móc podłączyć dekoder satelitarny i laptopa bez odłączania kabli, oczywiście ma też mieć dvb-t i wejścia/wyjścia na głośniki w tym również aux do podłączenia wieży, oraz usb do oglądania filmów. Pokój jest bardzo dobrze oświetlony bo świeci słońce do niego przez południe i część popołudnia tak więc matryca matowa. Tv będzie chodził max 4-5 godzin dziennie. Będzie służył głównie do oglądaniu meczów, filmów oraz do grania w gry (głównie fifa, poprzez podłączenie laptopa do telewizora, max godzina dziennie). Chciałbym aby posiadał wifi albo wejście ethernet do korzystania z internetu czy też smart tv, nie musi posiadać 3d bo jest mi to niepotrzebne. Kwota jeszcze nieznana ale tak do 1500-1600 zł , marka nie gra roli, grunt żeby nie było z nim problemów. A i będę oglądał wieczorami zazwyczaj.

• Pomocny post
    #2 23 Lut 2015 13:20
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Cześć, przy tak dużej odległości z jakiej będziesz oglądał 37 to dość mało. Śmiało mógłbyś sięgnąć po coś od 50" wzwyż, jednak to już inny zakres cenowy.

Zwróć uwagę na bardzo udane modele jak:

Samsung H6200 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Panasonic AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Wymagania jakie przedstawiłeś (złącza itd) to obecnie praktycznie standard.

• #3 23 Lut 2015 13:55
    Robercikxdd
    Poziom 6  

No wiesz jak ma się w domu stary 21 calowy tv to przesiadka od 37 w górę nie koniecznie będzie bezbolesna, a piszę tak bo mój wujek (kiedyś sąsiad) ma sony bravię 37 calową to jest jednak bardzo spora różnica jak dla mnie między tymi dwoma telewizorami. Ale z drugiej strony to tylko kwestia przyzwyczajenia do większego :)

• Pomocny post
    #4 23 Lut 2015 15:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Modeli 37" się nie produkuje.
    Najmniej powinieneś brać 42" i głowa Cię nie zaboli .
    Panasonic 42AS500 będzie akurat.

• Pomocny post
    #5 23 Lut 2015 18:51
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips, model 6309 może Ci się spodobać - cenowo okej, obraz świetny i do tego ma ambilighta, który na pewno Ci się spodoba :).

• Pomocny post
    #6 26 Lut 2015 11:55
    Terrenzo
    Poziom 2  

To może dodam coś od siebie. Również mam pokój ~ 20m^2. Telewizor oglądam głównie z łóżka w odległości około 3 metrów od tv. Kupiłem od znajomego używany telewizor Samsunga 40". Wydaje mi się, że na tą odległość jest minimalnie za duży, bo czasem zdarza mi się wodzić wzrokiem za obrazem, ale na 4 metry tak jak u autora ten rozmiar byłby idealny, więc polecam szukać mniej więcej takiego rozmiaru. No i jeszcze jedno. Nie wiem czy jeszcze sprzedają telewizory z podświetleniem CCFL (czy jakoś tak), w każdym razie nie bierz tego gdyby się trafił. Ja mam właśnie taki, bo jak wspomniałem odkupiłem od znajomego taki, który ma już kilka lat, ale pozostałe telewizory w domu mają ekrany led i jak na moje oko na ledach obraz jest lepszy i kolory jakby trochę chłodniejsze no i podobno są bardziej energooszczędne, ale nie wiem jak jest w rzeczywistości - nie obserwowałem tego.
    Co do HDMI to już chyba wszystkie TV mają przynajmniej 2, DVB-T to też standard, jedynie o auxa bym się martwił, bo chyba się z tym nie spotkałem w TV.

• Pomocny post
    #7 26 Lut 2015 17:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • Pomocny post
    #8 26 Lut 2015 20:45
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Terrenzo napisał:
    To może dodam coś od siebie. Również mam pokój ~ 20m^2. Telewizor oglądam głównie z łóżka w odległości około 3 metrów od tv. Kupiłem od znajomego używany telewizor Samsunga 40". Wydaje mi się, że na tą odległość jest minimalnie za duży, bo czasem zdarza mi się wodzić wzrokiem za obrazem, ale na 4 metry tak jak u autora ten rozmiar byłby idealny, więc polecam szukać mniej więcej takiego rozmiaru. No i jeszcze jedno. Nie wiem czy jeszcze sprzedają telewizory z podświetleniem CCFL (czy jakoś tak), w każdym razie nie bierz tego gdyby się trafił. Ja mam właśnie taki, bo jak wspomniałem odkupiłem od znajomego taki, który ma już kilka lat, ale pozostałe telewizory w domu mają ekrany led i jak na moje oko na ledach obraz jest lepszy i kolory jakby trochę chłodniejsze no i podobno są bardziej energooszczędne, ale nie wiem jak jest w rzeczywistości - nie obserwowałem tego.
    Co do HDMI to już chyba wszystkie TV mają przynajmniej 2, DVB-T to też standard, jedynie o auxa bym się martwił, bo chyba się z tym nie spotkałem w TV.

40 cali na odległość 3 metrów wydaje się być trochę mało... jednak każdy może to odbierać zupełnie inaczej ;)

• Pomocny post
    #9 28 Lut 2015 09:57
    Mariano11
    Poziom 26  

Znalazłem w necie opis, że na 3 metry najlepiej kupić 88 cali :P. Mają ludzie fantazję, a tak na poważnie, to na 3 metry 50 cali powinno być okej, ale za kasę, którą podałeś to nic nie znajdziesz. 50PFH4509 kosztuje ok. 2700 zł.

• #10 28 Lut 2015 11:54
    Robercikxdd
    Poziom 6  

Dobra to dzięki za wszelkie propozycje wszystkim, ja temat zamykam bo tv będę kupował końcem tego roku najprawdopodobniej dopiero :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme