Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 47" - 50 "

ozyreusz 24 Lut 2015 15:33 2421 26
  • #1 24 Lut 2015 15:33
    ozyreusz
    Poziom 2  

Specyfikacja wymagań
    Cena do 3,3 tyś max
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ~3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost mniej więcej
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    będzie wisiał jak się dorobię stojaka i naprawię wiertarkę
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    południe, okno jest metro od miejsca docelowego z TV, okna po prawej stronie TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Monitor komputerowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    dobrą jakość obrazu, niski input lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    raczej nic (TV po IP), ale jak będę zmuszony cyfrowy z kablówki
    10. Jakie urządzenia?
    Raspberry pi, komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Średnio ok 3-4 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matową, ogólnie jak zobaczę w słoneczny dzień że widzę swoją facjatę lepiej niż tv albo nic nie zobaczę to będzie kiepsko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy seriale najróżniaste
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Jako dodatek
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Raz na tydzień
    16. Preferencje co do marki?
    Samsungom i LG mówię NIE
    17. Preferencje co do wielkości?
    myślę o 47-50 ”.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Wady?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Planuję do 3300 zł, ew delikatna dopłata wchodzi w grę.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Może mieć ale nie będę korzystał regularnie

Dodam że nie zależy mi mega na SmartTV, tą funkcję pełni u mnie od lat raspberry pi. Ze względu na brak kontroli nad połączeniami sieciowymi mogę go podłączyć do sieci i jak ma to może korzystać z Plex, ale podłaczenie do internetu to ostateczność

Aktualnie myślę nad
    Sony 50w829
    Toshiba 47L7453
    Panasonic TX-47AS650E

i powiem szczerze że nie wiem co wybrać. Doradźcie coś proszę :(

• #2 24 Lut 2015 16:29
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Z tej trójki najlepiej wypada Sony. Jednak proponował bym W805B - obraz taki sam jak w W829 pomimo, że oznaczenia sugerują jakoby miał więcej Hz. Toshiba - ciekawy TV, jednak raczej do oglądania w dzień, w przy świetle, jednak wieczorem będzie bez rewelacji. Natomiast zamiast Panasonica AS650 poleciłbym bardzo fajny model AS640.

Zobacz profesjonalne testy:

Sony W805B: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Toshiba L7453: http://hdtvpolska.com/topic/34623-test-toshiba-47-55-l7453-full-hd-ips/?p=350316

Panasonic AS640: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

• #3 25 Lut 2015 14:18
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 47PFS7509 z trójstronnym ambilightem będzie dla Ciebie odpowiedni.

• #4 25 Lut 2015 17:52
    nokian45
    Poziom 9  

Ja sam mam zamiar zakupić nowy telewizor, mam podobne wymagania i z ofert wybrałem po wielu poszukiwaniach oraz oglądaniu na żywo Panasonic TX-48AS640E, obraz żyleta jedynie na co zwracają uwagę to słabe parametry dźwięku. Wiele opinii określa ten telewizor za wzorzec w swoim przedziale cenowym.
    Cytat z testu w benchmark.pl "Panasonic TX-48AS640E to jeden z najlepszych telewizorów średniej klasy dostępnych aktualnie na rynku. Choć jakość brzmienia rozczarowuje, a liczba aplikacji internetowych ustępuje konkurentom, to pod względem jakości obrazu, w tym możliwości jego kalibracji, jest on absolutnym liderem w swojej klasie."

• #5 25 Lut 2015 18:49
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

nokian45 napisał:
    Ja sam mam zamiar zakupić nowy telewizor, mam podobne wymagania i z ofert wybrałem po wielu poszukiwaniach oraz oglądaniu na żywo Panasonic TX-48AS640E, obraz żyleta jedynie na co zwracają uwagę to słabe parametry dźwięku. Wiele opinii określa ten telewizor za wzorzec w swoim przedziale cenowym.
    Cytat z testu w benchmark.pl "Panasonic TX-48AS640E to jeden z najlepszych telewizorów średniej klasy dostępnych aktualnie na rynku. Choć jakość brzmienia rozczarowuje, a liczba aplikacji internetowych ustępuje konkurentom, to pod względem jakości obrazu, w tym możliwości jego kalibracji, jest on absolutnym liderem w swojej klasie."

Panasonic AS640, Samsung H6400 czy Sony W805B to jedne z najlepszych TV w tej klasie. Jednak nie oczekiwałbym tu nie wiadomo jakiego dźwięku. Jest dobrze ale bez szału, wystarczająco do codziennego oglądania. W tej kwestii bardziej dopracowany jest model Sony. Myślę, że przesadzili trochę z oceną brzmienia tego Panasonica, zerknij na profesjonalny test AS640, który wrzuciłem powyżej, jest tez akapit o dźwięku.

• #6 25 Lut 2015 19:01
    macijowu
    Poziom 14  

Mariano11 napisał:
    Philips 47PFS7509 z trójstronnym ambilightem będzie dla Ciebie odpowiedni.

Ten model jest wart uwagi ze względu na dobrą powłokę antyrefleksyjną, a w Twoich warunkach jak sam piszesz słońce nie świeci względem telewizora zbyt korzystnie.

• #8 25 Lut 2015 19:42
    krakarak
    Poziom 38  

@Kazimierz Szarnowicz mógłby mi kolega wskazać te "profesjonalne testy" na uparcie lansowanym HDTV? Bo ja tam widzę jedynie materiały reklamowe firm RTV nieodpłatnie przekazywane w formie zdjęć, broszur czy prezentacji na DVD. Choć jeden test niezależny i samodzielny a nie materiały propagandowe.

• #9 25 Lut 2015 20:39
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Czy przypadkiem nie masz na myśli portalu hdtv.com.pl gdzie właśnie kiedyś (kiedyś - bo od kilku miesięcy nie ma nowych) znajdowały się takie testy?

• #11 27 Lut 2015 12:32
    Mario37
    Poziom 20  

Własne prace? To pokaż jakiś profesjonalny test (wykresy, pomiary) a nie fototest i marketingowy bełkot z ulotek. Ocenimy : )

• #12 27 Lut 2015 12:39
    Mariano11
    Poziom 26  

Ale przecież na każdym liczacym się forum w Polsce (według mnie są 3) Philips z potrójnym ambilightem wypada znakomicie w testach.

• #14 27 Lut 2015 15:52
    krakarak
    Poziom 38  

@Mariano11 nie lej wody. Popytaj w sklepach co ludzie najczęściej kupują to się dowiesz, że nie Philipsa. Ślepi czy mądrzy?

• #15 27 Lut 2015 17:16
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Akurat tym co ludzie najczęściej kupują w sklepach bym się nie sugerował, to kupują co im sprzedawcy wcisną. Niestety większość ludzi kieruje się opiniami sprzedawców, a z ich profesjonalizmem różnie to bywa.

• #16 27 Lut 2015 17:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #17 27 Lut 2015 22:05
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Każdy ma swój rozum, każdy poczyta, popatrzy na sklepach i wybierze to co mu najlepiej pasuje.

Na salonowej wystawie gdzie każdy TV jest inaczej ustawiony, szczególnie pod względem ostrości i uwydatniania konturów to jest jasne, że będą różnice i to ogromne, ale związek tego ze skalowaniem jest niemalże zerowy. Ja wyraźnie napisałem, że przy optymalnej konfiguracji dwóch odbiorników (która jest opisywana np. W testach na hdtvpolska.com) różnice w skalowaniu są praktycznie zerowe. Tego nie zobaczysz na sklepowej witrynie, chyba, że dostaniesz piloty i wykonasz przynajmniej podstawowe ustawienia we wszystkich TV. Jak testować samochody to też na jednakowym torze, a nie jeden na asfalcie drugi na błocie, bo oczywiste, że wtedy różnice wzrosną do rangi przepaści. Telewizory najbardziej zbliża do wzorca profesjonalna kalibracja. Pozwala ona nie tylko poprawnie skonfigurować obróbkę sygnału, ale i ustawić kolory do wzorca za pomocą specjalistycznych urządzeń. Takie usługi świadczy kilka firm w kraju np. http://skalibrujtv.pl albo audiofast.pl

• #18 27 Lut 2015 22:48
    krakarak
    Poziom 38  

Tia... Producent nie ma bladego pojęcia o kalibracji, nawet nie patrzy na ekran telewizora, który wyprodukował. Po skręceniu kilku śrubek TV zawijają w karton i do sprzedaży.
    I dopiero w Polsce znajdują się profesjonaliści, którzy dysponują lepszym sprzętem od producenta TV i oni za kasę naprawiają to czego producent TV nie potrafił zrobić, no bo i jak.
    Patrzę na TV w sklepie i okazuje się, że ja nie widzę! Dopiero jak zapłacę za profesjonalną kalibrację to zobaczę!
    Jest pomysł na kasę? Jest.

• #19 27 Lut 2015 23:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie że nie musisz płacić . Dla członków forum jest jeszcze przez jakiś czas w promocji
    profesjonalna kalibracja gratis.

• #20 28 Lut 2015 09:46
    Mariano11
    Poziom 26  

Mądrzy. Nie idą ślepo, za oklepanymi markami, które płacą prowizję pracownikom za wciskanie kitów. Tylko poszukają w necie informacji i kupią właśnie tego Philipsa.

• #21 28 Lut 2015 10:19
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

krakarak napisał:
    Tia... Producent nie ma bladego pojęcia o kalibracji, nawet nie patrzy na ekran telewizora, który wyprodukował. Po skręceniu kilku śrubek TV zawijają w karton i do sprzedaży.
    I dopiero w Polsce znajdują się profesjonaliści, którzy dysponują lepszym sprzętem od producenta TV i oni za kasę naprawiają to czego producent TV nie potrafił zrobić, no bo i jak.
    Patrzę na TV w sklepie i okazuje się, że ja nie widzę! Dopiero jak zapłacę za profesjonalną kalibrację to zobaczę!
    Jest pomysł na kasę? Jest.

Producent dysponuje na pewno bardzo dobrym sprzętem ale oczywistym jest też, że nie kalibruje każdego wyświetlacza indywidualnie. Jest sto innych rzeczy, które woli zrobić żeby produkt przemawiał do masowego klienta aniżeli kalibracja, która przeznaczona jest dla koneserów (których jest stosunkowo mało, więc nie przynoszą zbyt dużo zysku).
    Możesz się z tym sprzeczać, albo w to nie wierzyć, więc zrób prosty test - pójdź do sklepu, włącz ten sam materiał na różnych telewizorach i powiedz czy na każdym ma zbliżoną tonację barw, podobną ilość detali w cieniach, identyczną niemalże ostrość... nic z tych rzeczy, na każdym wygląda zupełnie inaczej, a przecież ktoś go stworzył w określony sposób. Nie wiem czy wiesz na obraz są odpowiednie normy np: http://en.wikipedia.org/wiki/Rec._709
    To właśnie do takich norm skalibruje Ci fachowiec Twój TV, zamiast do maksymalnej jaskrawości supermarketu.
    Poczytaj:
    Dlaczego wyświetlacze nie są kalibrowane fabrycznie?
    Miejscem wyboru produktu jest zazwyczaj salon producenta, lub supermarket. W ostrych warunkach oświetleniowych panujących w takim sklepowym otoczeniu najatrakcyjniej prezentuje się telewizor najbardziej jaskrawy, do tego więc dążą producenci - aby uzyskać maksymalną jaskrawość, kosztem jakiejkolwiek wierności reprodukcji obrazu.
    Telewizory z wyższej półki zazwyczaj posiadają jeden lepszy tryb fabryczny, np. "THX", jednak jest on wgrywany masowo, a nie ustawiany indywidualnie (podniosłoby to znacznie koszty), dlatego zawsze można wyciągnąć jeszcze więcej jakości z telewizora.
    Źródło: http://skalibrujtv.pl/korzysci-z-kalibracji-tv

• #22 28 Lut 2015 10:54
    krakarak
    Poziom 38  

I znowu reklama strony i usług. Reklama została opłacona i jest zgoda na jawne linki, aby ułatwić pracę robotom wyszukiwarek? Elektroda ma bardzo dobre pozycjonowanie i wyniki wyszukiwania zawsze wyświetlane są na pierwszej stronie.

• #23 28 Lut 2015 18:48
    lesmian45
    Poziom 16  

krakarak napisał:
    @Mariano11 nie lej wody. Popytaj w sklepach co ludzie najczęściej kupują to się dowiesz, że nie Philipsa. Ślepi czy mądrzy?

Pewnie dlatego, że Philipsa nie ma w największych sieciach handlowych, a tam trzeba być, żeby wykręcić sobie dobrą sprzedaż. Samsung i LG są tacy popularni, bo mają świetne dojścia do dużych sklepów, najlepsze miejsca na półkach i możliwość prezentacji wielu modeli w najróżniejszych zakresach cenowych.

• #24 28 Lut 2015 19:08
    krakarak
    Poziom 38  

Następny mijający się z prawdą! Zaraz na wprost wejścia w Media Expert stoi kilka włączonych modeli Philips, kolejne w dalszych rzędach. Co ty za bajki opowiadasz.
    To wg "mała sieć handlowa"?

• #26 15 Mar 2015 08:23
    Jan_Werbinski
    Poziom 29  

nokian45 napisał:
    Panasonic TX-48AS640E, obraz żyleta jedynie na co zwracają uwagę to słabe parametry dźwięku. Wiele opinii określa ten telewizor za wzorzec w swoim przedziale cenowym.
    Cytat z testu w benchmark.pl "Panasonic TX-48AS640E to jeden z najlepszych telewizorów średniej klasy dostępnych aktualnie na rynku. Choć jakość brzmienia rozczarowuje, a licz

Mojego AS650 podłączyłem do wzmacniacza kina domowego i nie zauważyłem wad brzmienia. Myślę że nikt poważny nie myśli o osiągnięciu choćby przeciętnej jakości dźwięku z małych głośniczków wbudowanych w TV. Warto dodać do zestawu subwoofer - łamanie ciężarówki przez Arnolda powoduje spadanie szklanek ze stołu u sąsiadów. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME