Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik w subuferze logitech x540

pawelg441 25 Lut 2015 18:27 1164 5
  • #1 25 Lut 2015 18:27
    pawelg441
    Poziom 9  

Witam
    Jaki głośnik będzie pasował do subufera Logitech x540 ? jakie są wymiary bo nie mogę znaleźć, bo przy większych basach głośnik wydaje dziwne dźwięki jeżeli jest pogłośnione więcej niż połowę niezależnie od reg basu na pilocie
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    Jaki głośnik w subuferze logitech x540

• #2 25 Lut 2015 18:37
    sosarek
    Poziom 43  

Być może problem jest z końcówką mocy, zasilanie, czymkolwiek innym a nie samym głośnikiem. Swoją drogą co za problem go wykręcić, zmierzyć średnicę, sprawdzić czy nie ma na nim żadnych parametrów napisanych?

• #4 18 Mar 2015 18:07
    pawelg441
    Poziom 9  

Jeśli wymiar głośnika jest taki sam, to można taki zamontować do subwoofera ?
    na org. głośniku w subwooferze jest napis Logitech 01 00038 i z tego co wyczytałem na internecie, że jest z firmy Tang Band
    średnica głośnika 13.3cm
    Proszę o dobór zamiennika.
    Czy może być ten: Peiying PY1310C 5,2" 60W?

Moderowany przez telecaster1951:

Pisownię poprawiłem, link usunąłem.
    Proszę stosować się do regulaminu.
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #5 18 Mar 2015 19:02
    Sanjose
    Poziom 25  

Ten głośnik się średnio nadaje, chyba że odłączysz wysokotonowy.

• #6 18 Mar 2015 19:51
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

pawelg441 napisał:
    jeśli wymiar głośnika jest taki sam, to można taki zamontować do subufera ?
    Nie, nie można. I nie chodzi tu wcale o to, że jest tam głośnik wysokotonowy, ale o to, że to całkowicie inny głośnik, a z subwooferem nie mający nic wspólnego na pewno.
    To, że otwór (geometryczne wymiary) się zgadzają to akurat najmniej ważne. Poczytaj o głośnikach i ich parametrach, może wyciągniesz jakieś wnioski, które uchronią Cię od zadawania podobnych pytań.
    sylweksylwina napisał:
    Obudowa subwoofera jest zestrojona z głośnikiem. Włożenie jakiegokolwiek innego zmieni parametry subwoofera.
    Amen !
    Co do wymiany głośnika w ogóle... Może byłoby jednak korzystniej, żebyś sprawdził czy naprawdę jest taka potrzeba?
    pawelg441 napisał:
    przy większych basach głośnik wydaje dziwne dźwięki jeżeli jest pogłośnione więcej niż połowę niezależnie od reg basu na pilocie
    Przytoczone przez Ciebie w pierwszej wiadomości objawy nie muszą oznaczać uszkodzenia głośnika. Koledzy wyżej sugerowali uszkodzenie wzmacniacza mocy - sprawdzałeś czy nie jest to właściwszy trop?
    Wydaje mi się, ze nie. Wydaje mi się również (obym się mylił), że Twoje zapędy w wymianie głośnika wynikają z braku dostatecznej wiedzy w dziedzinie elektroniki - a jeśli tak : Są serwisy... Tam ludzie mają (powinni mieć) dużo większe doświadczenie, i większą wiedzę. I na pewno szybciej i trafniej zlokalizują usterkę i znajdą jej przyczynę - co równie ważne.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme