Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja głosnika 15" estrada

calibrateam16 05 Mar 2015 21:58 315 3
  • #1 05 Mar 2015 21:58
    calibrateam16
    Poziom 10  

Witam , Posiadam taki głośnik jak na zdjęciach , chce dokupić jeszcze jeden taki sam do nadstawek, podobno jest to rosyjski mccauley, głośnik kupił ojciec ok 20 lat temu od Pana Chrapko z Niska , Jedyne co o nim wiem to :

8 Ohm
    15"

prawdopodobnie nadaje sie na nadstawkę . Wymiary :

średnica magnesu : 13,7 cm
    średnica otworu wentylacyjnego 17mm
    średnica kopułki 8 Cm

Proszę o pomoc , w identyfikacji a może ma ktoś taki sam do sprzedania to chętnie odkupie :)

Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam .

Identyfikacja głosnika 15" estrada Identyfikacja głosnika 15" estrada Identyfikacja głosnika 15" estrada

• #2 05 Mar 2015 22:45
    marek majchrzak
    Poziom 18  

Pozwolę sobie na małe porównanie dla przykładu.
    Jeśli posiadał byś jedną oponę samochodową z przed 20 lat (jak wiadomo materiał ulega starzeniu/rozkładowi) to co byś zrobił ?
    Szukał 20-letniego trupa do pary, czy zakupił parę nowych?

• #3 05 Mar 2015 23:10
    calibrateam16
    Poziom 10  

Głośnik przeleżał ostatnie 19 lat szafce w temp pokojowej nie widać po nim żadnych oznak starości , skoro uważa Pan że są stare ,to co mam go wyrzucić skoro jest sprawny ? ;)
    Gdybym szukał nowych to bym nie zakładał tego tematu . Pozdrawiam . Dodam że mam jeszcze 3 głośniki z tych samych lat ale znam już ich parametry , został mi tylko ten ;)

• #4 05 Mar 2015 23:44
    marek majchrzak
    Poziom 18  

Przypominam sobie kształt koszyka tego głośnika ale to było w epoce funkcjonowania Stadionu Dziesięciolecia.
    Później handel zamarł i nieliczni sprzedawcy detaliczni oferowali te głośniki na giełdzie Wolumen, równolegle z nimi funkcjonowały serwisy regeneracji głośników.
    Do dziś są na bazarze ze dwie takie firmy które pamiętają te głośniki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME