Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie zwrotnic new mildton 200

musek100 10 Mar 2015 10:07 783 6
  • #1 10 Mar 2015 10:07
    musek100
    Poziom 8  

Witam.
    Od niedawna posiadam kolumny New Mildton 200, problem polega na tym ze według mojego słuchu na głośnik średnio-tonowy idzie sygnał nisko-tonowy. Wykręciłem duży głośnik żeby zobaczyć zwrotnice.

Czy zwrotnica jest dobrze podłączona(zdjęcie nr.1)? GDN- czarny i biały, GDM- niebieski i biały, GDW- zielony i biały przewód. I po co jest mała cewka w zwrotnicy posmarowana jakaś żywicą, zaznaczona na zdjęciu nr.2 ?

• Pomocny post
    #2 10 Mar 2015 12:01
    Zamerstary
    Poziom 26  

musek100 napisał:
    I po co jest mała cewka w zwrotnicy posmarowana jakaś żywicą, zaznaczona na zdjęciu nr.2 ?
    To jest cewka dla głośnika wysokotonowego. I ona jest najprawdopodobniej uszkodzona, po prostu stopiła się i dlatego wygląda jakby była czymś zalana. Pozdrawiam.

P.S Tutaj daję schemat zwrotnicy
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/mildtony_-_schematy_1__1243.jpg

• #3 10 Mar 2015 16:55
    musek100
    Poziom 8  

Zamerstary te cewki wygladaja w obu kolumnach na tak samo stopione/zalane, a wyraźnie słychać prace głośnika wysoko-tonowego, i graja one bardzo czysto i wyraźnie.

• #4 10 Mar 2015 17:04
    Zamerstary
    Poziom 26  

Czyli nie jest uszkodzona ale mało brakuje do tego. A tutaj zobacz jak powinna wyglądać proawidłowo ta cewka.

Podłaczenie zwrotnic new mildton 200

• #5 10 Mar 2015 17:22
    musek100
    Poziom 8  

Zgadzam się z kolega ;) A dlaczego no moich zwrotnicach sa 4 cewki a na tej co podałeś jest 3?

• #6 10 Mar 2015 17:44
    Zamerstary
    Poziom 26  

Ponieważ jest to zdjęcie zwrotnicy innego modelu kolumn Tonsil, nie mogłem znaleźć zdjęcia w dobrej jakości :)

• #7 10 Mar 2015 18:12
    musek100
    Poziom 8  

Aha rozumiem , z głośnikami średnio-tonowymi doszedłem do ładu, okazało się ze na kablu miałem jeszcze wlutowane jakieś diody. A na tej przypalonej cewce nie masz pojęcia ile jeszcze może pograć wysoko tonowy ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME