Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

[stm32f3] - Dziwne odczytywanie danych z żyroskopu l3gd20

bimbarabam 10 Mar 2015 14:05
  • #1 10 Mar 2015 14:05
    bimbarabam
    Poziom 14  

Witam, jestem w trakcie walki z żyroskopem l3gd20, który jest dołączony do płytki stm32f3 discovery. Z czujnikiem komunikuję się po SPI. Wydawało mi się, że udało mi się to cudo w końcu ujarzmić - mogę zaprogramować rejestry konfiguracyjne i je odczytać i widzę, że konfiguracja jest taka jak sobie życzę, ale nie mogę odczytać poprawnie odczytów czujnika tj. rejestrów out low i high dla poszczególnych współrzędnych - tj. cały czas dostaje te same liczby, nawet jak macham tą płytką. Odczyty wychodzą dla poszczególnych współrzędnych -100, 28, 59. Kombinowałem z konfiguracją - ale cały czas to samo. Mam dwie takie płytki, więc sobie zaprogramowałem też drugą (tak, żeby wykluczyć przypadek, że żyroskop na pierwszej jest trafiony), ale sytuacja ta sama, tylko liczby inne. Ponadto czujnik temperatury zawsze odczytuje 255. Sytuacja jest o tyle dziwna, że ustawianie i odczyt rejestrów konfiguracyjnych oraz odczyt WHO_AM_I działa poprawnie - teoretycznie sugerowałoby to, że samo SPI działa ok tylko konfiguracja żyroskopu jest żle zrobiona. Próbowałem już na różne sposoby, ale cały czas to samo. To jest przykładowa konfiguracja oraz odczyt rejestrów z danymi czujnika jakiej używam:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kod obsługi i konfigracji SPI w załącznikach. Może ktoś z was miał podobne problemy z tym ustrojstwem, albo ma może konfigurację, która u niego działa poprawnie?

• #4 25 Paź 2015 20:23
    adam19_91
    Poziom 10  

Witam mam również tą płytkę discovery F3 i udało mi się uruchomić na niej żyroskop poniżej wrzucam konfigurację SPI i żyroskopu. Obsługa SPI jest programowa bo sprzętowa mi nie chciała ruszyć.

Pozdrawiam

Konfiguracja żyra:

Piny do obsługi SPI

Funkcje do obsługi SPI

Odczyt z żyra