Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie poczty z jednego hostingu na drugi.

reformatorsystemu 13 Mar 2015 20:14 666 6
  • #1 13 Mar 2015 20:14
    reformatorsystemu
    Poziom 2  

Witajcie.

Mam do Was pytanie, na które nie znalazłem wcześniej w wyszukiwarce odpowiedzi. Obecnie skrzynkę pocztową w firmie mam na hostingu X, z którego nie jestem zadowolony. Wykupiłem hosting Y. Chciałbym, żeby od pewnego dnia poczta była już na hostingu Y i z niego korzystała. Nawet nie chodzi mi o przeniesienie maili, tylko o to, żeby z jednym hostingiem zakończyć współpracę i rozpocząć z drugim, przy zachowaniu wszystkich dotychczasowych kont pocztowych. Domena się nie zmienia i jest wykupiona w serwisie Y.
    Jak to najłatwiej zrobić? Podobno muszę 'przepiąć' DNSy ale nie za bardzo wiem jak to zrobić.

Pozdrawiam,
    Reformatorsystemu

• #2 13 Mar 2015 20:38
    camelmk
    Poziom 9  

W skrócie - wchodzisz do panelu do zarządzania pocztą gdzie konfigurujesz DNS dla domeny i dodajesz sobie domenę która kieruje na na serwer za pomocą rekordu A lub CNAME. W polu DNS ustawiasz sobie rekord MX dla poczty. Pamiętaj że odświeżenie DNS może chwilę potrwać.

• #3 13 Mar 2015 20:39
    lesławek
    Poziom 31  

W moim wypadku było tak, że musiałem zadzwonić firmy w której miałem wykupioną domenę i oni się wszystkim zajęli... Możliwe że niektóre firmy udostępniają panel zarządzania i tak można definiować rekordy MX, AA itd...

• #5 13 Mar 2015 22:49
    reformatorsystemu
    Poziom 2  

Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi. Domyślam się, że jest możliwość przeniesienia wiadomości ale do tego pewnie będzie potrzebna kopia zapasowa. Niestety do tej pory hostingiem zajmowała się firma prowadzona przez człowieka, który robił problemy ze wszystkiego o co się go poprosiło - stąd ta zmiana.
    Zalogowałem się do panelu zarządzania w nowym hostingu, rzeczywiście, jest opcja edytowania rekordów MX.
    Podsumowując, w zakładce domena mam zapisane dwa adresy DNS - jak się domyślam są to adresy do obecnego, zewnętrznego hostingu. Żeby 'podpiąć' nowy hosting, który jest wykupiony w tym samym serwisie co domena muszę wpisać DNS tego hostingu. Skąd go wziąć? Następnie powinienem zmienić te rekordy MX. Tu takie same pytanie - skąd je wziąć? Czy powinienem poszukać tych odpowiedzi w FAQ albo pomocy technicznej serwisu hostingowego?

Trochę to dla mnie czarna magia.

Pozdrawiam serdecznie.

• #6 13 Mar 2015 23:15
    lesławek
    Poziom 31  

Najlepiej po prostu zadzwoń do pomocy tego nowego hostingu, oni Ci na pewno pomogą i udzielą wszelkich informacji.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme