Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do filmów, seriali, 40 - 42 cale 1600 zł (max 1900zł) Zdjęcie pokoju.

Benovsky 17 Mar 2015 10:39 3474 24
  • #1 17 Mar 2015 10:39
    Benovsky
    Poziom 9  

Dzień Dobry,

od kilkunastu dni intensywnego szukania i zainteresowania kupnem nowego TV muszę przyznać, że im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości i braku zdecydowania. Na początku mój wybór ograniczał się jedynie do Samsung UE40H5500 i LG 40LB5800, natomiast dziś sam już nie wiem, jest 40AS640, 650, samsung H6400 i inne pozytywnie oceniane, dlatego proszę Was o pomoc przy wyborze, nie sugerując się w/w modelami.

Do wydania mam 1600zł - tyle zakładałem, ale jeśli będzie ciężko znaleźć coś w tej cenie to awaryjny max 1900zł na coś godnego uwagi, ale nie ukrywam, że wolałbym zostać przy tej niższej kwocie. Max 42 cale, ale preferowane 40.

Telewizor miałby posłużyć na dobrych kilka lat, więc miło byłoby, gdyby posiadał dodatkowe atuty, tj. np. SMART TV. Jednak zależy mi najbardziej na jakości obrazu, płynności, ostrości i dźwięku. Nie chciałbym, żeby po krótkim okresie użytkowania zaczęły wypalać się piksele, szarzał obraz i zaczynały się dziwne problemy.

Mam nadzieję, że moje wymagania nie są zbyt wygórowane i uda się wspólnymi siłami znaleźć jakiś interesujący kompromis.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać,
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Duże okno balkonowe od strony północnej (okno jak na zdjęciu - od strony północnej - słońce raczej nie oświetla TV - stosunkowo ciemne miejsce)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 15' CRT Philips (Czasem oglądam na Panasonic Plazma 42')
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SMART, odczyt popularnych formatów, płynną i dokładną jakość obrazu i dźwięku,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy naziemny.
    10. Jakie urządzenia? Raczej brak. Czasem odtwarzanie filmów z pendrive, rzadko DVD i połączenie z komputerem.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, czasem sport.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Czasami.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie. Może raz kiedyś.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 40 cale, max 42.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? "Pikseloza", słaba jakoś obrazu, nienaturalne odcienie, wolne reakcje i cienie podczas ruchu, trzeszczenia i pustego dźwięku,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W stosunku 60/40 na korzyść godzin wieczornych, także popołudniami - pomieszczenie raczej słabo oświetlone.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600 - 1900
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie będę korzystać z funkcji 3D

Jaki TV do filmów, seriali, 40 - 42 cale 1600 zł (max 1900zł) Zdjęcie pokoju.

EDIT:
    Nikt nie pomoże ? Odwiedziłem przelotem sklep rtv i spoglądając tylko na to co jest na wystawach, bez ingerencji w menu, ustawienia, oceniając tylko to co było wgrane (z powodu braku czasu) chyba najbardziej wyróżniły się te modele:

LG 42LB671V (trochę drogi)
    LG 42LB650V - raczej najlepszy z wymienionych nie był, światło dosyć widocznie odbijało się od ekranu
    LG 42LB5800
    Samsung UE40H5500 - jakby obraz nie przechodził płynnie, jakby klatkował
    Samsung UE40H 6400/6200 ?
    Panasonic 39AS 600/640/650 ?
    Sony KDL 40R450B - ten jak i inne Sony chyba najsłabiej wypadły na wystawie...

Co wy polecacie ?

• #2 18 Mar 2015 22:59
    dabi1990
    Poziom 12  

Osobiście dużo czytałem na temat tv, porównywałem najróżniejsze modele na forach oraz w salonach. Ostatecznie do pokoju 4x5m wybrałem panasonic 48as640e

• #3 19 Mar 2015 09:40
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Bardzo dobrym wyborem będzie Panasonic AS640 lub Samsung H6400/H6200 i do wyboru między nimi bym się ograniczył. Bardzo fajne, uniwersalne TV. H6200 jest wariantem z mniejszą ilością bajerów. Wszystkie powyższe mają matrycę 100Hz. Panasonic AS500 czy AS600 to też ciekawy wariant, świetnie spiszą się przy filmach czy codziennym oglądaniu TV, ale z racji matrycy 50Hz mogą być problemy ze sportem.

Spójrz na fachowe testy:

H6400: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

H6200: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

AS640: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

AS500: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...t-panasonic-seria-tx-50as500-as500-va-t-r1303

AS600: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...t-panasonic-seria-tx-50as600-as600-va-t-r1031

• #4 19 Mar 2015 11:47
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 42PFH6309 idelanie wpasuje Ci się z ceną i wymogami.

• #8 23 Mar 2015 14:14
    Benovsky
    Poziom 9  

Dzięki bardzo za rzeczowe odpowiedzi. Pewnie pozostanę przy Panasie 650 lub 640.
    Jakbym dołożył i szukał jakiegoś 40-42 cala za ok 2500zł znajdzie się coś wartego tej ceny o widocznie lepszej jakości dźwięku i obrazu ? Może jednak warto dołożyć i kupić coś porządnego.

• #9 23 Mar 2015 16:48
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Samsung H6400/H6200 lub alternatywnie Panasonic AS640 to jedne z najlepszych TV jakie możesz wybrać przy takiej kwocie i są to już naprawdę całkiem fajne modele. Jeśli Panasonic to zdecydowanie 640, nie 650. Na matrycy VA uzyskasz zdecydowanie lepszy kontrast.

• #10 24 Mar 2015 00:53
    Benovsky
    Poziom 9  

Ok. Zaciekawiły mnie jeszcze takie modele:

Philips 42PFS7109
    Philips 42PFS7509
    Toshiba L7453
    Sony KDL-42W705B
    Sony 42W829

Nie chcę komentować testów, bo co test to inna opinia i nastawienie.. Jedni wielce zachwalają a inni widzą tylko wady, także z dystansem należy do nich podchodzić..

Co sądzicie o w/w modelach ?

• #11 24 Mar 2015 09:10
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Philips i Toshiba są na matrycach IPS, podczas gdy Sony namieszało trochę w swoich modelach i w wymienionych przez Ciebie W7 i W8 poniżej 50 cali nie ma pełnowartościowego systemu poprawy płynności ruchu, więc lepiej zostać przy którymś z modeli ze 100Hz matryca.

PFS7509 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-r1009

Toshiba L7453 http://hdtvpolska.com/topic/34623-test-toshiba-47-55-l7453-full-hd-ips/?p=350316

Sony W7 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

Sony W8 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

• #12 24 Mar 2015 11:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś pod względem obrazu wybrałbym Toshibę.
    No i nie wymieniłeś Philipsa 42PFS7509 który stawiałbym na pierwszym miejscu jakości obrazu.

• #13 28 Mar 2015 23:36
    Benovsky
    Poziom 9  

Nie chcę marudzić, ale wszyscy zachwalają te panasy 640/650 i samsungi H6200/H6400 no i oglądając obraz w HD jest naprawdę OK, ale SD jest kiepskie. Ale również na droższych modelach jest kiepska jakość. I pytanie, czy to wina jakości sygnału podawanego do TV, który dzieli się na wiele telewizorów w sklepie ? Czaję się już od jakiegoś czasu na kupno dobrego TV, nie chcę dziesięć razy brać i wymieniać TV a to co jest w sklepie pewnie odbiega od tego co będzie w domu. Szczerze wolę dołożyć lub wziąć na raty niż na siłę wciskać sobie coś najlepszego w niskiej klasie.

Zatem:
    - oczekując bardzo dobrej jakości obrazu w HD i jak najlepszego skalowania i jakości w SD, przy słabym sygnale, (Bo tylko DVB-T będzie)
    - jakości jak najbardziej zbliżonej do plazm,
    - jak najmniejszych strat jakości w dynamicznym obrazie (brak smużenia i zamazanego obrazu)
    - 40-42 cale
    - jakość detali i dobre odwzorowanie kolorów
    - płynność działania
    - Z naciskiem na jakość oglądania (filmy, sport, seriale) a nie ilość bajerów i gry,

Podsumowując proszę o propozycję kilku modeli chronologicznie od WASZYM ZDANIEM najsłabszych do najlepszych. Za najsłabszy przyjmijmy Samsung H6200/H6400 i Panasonic 640/650 i proszę o kilka propozycji lepszych od tych wymienionych modeli już nie ważne czy IPS czy VA. Myślę, że to na pewno ułatwi zarówno mi, jak i innym zmagającym się z podobnym wyborem. Taka paleta chronologicznie ułożonych jakościowo TV (pod względem SD/HD - nie gier i bajerów) będzie fajnym ułatwieniem na przyszłość dla innych.

Pozdrawiam

• #14 29 Mar 2015 00:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie dobitnie sam sobie odpowiedziałeś. W sklepie sygnał masz podzielony a w domu dedykowany.
    A wszystko i tak determinuje klasa cenowa.
    Wybrałbym Panasonica właśnie z uwagi na skalowanie obrazu - 40 AS640 .
    To model z matrycą natywną 100 Hz.
    A jeszcze dostaniesz kalibrację profesjonalną gratis.

• #15 29 Mar 2015 10:28
    Benovsky
    Poziom 9  

Cieszę się, że sam sobie odpowiedziałem, natomiast nie wszyscy są tego pewni i dlatego fajnie jak ktoś utwierdza ich w przekonaniu, że "w domu będzie lepiej". Tylko wiele ludzi zadaje sobie pytanie "O ile lepiej..." ..
    JA natomiast prosiłem o propozycję kilku innych, lepszych PROPORCJONALNIE modeli, niekoniecznie w jednakowej cenie - po prostu LEPSZYCH pod w/w względami.
    1. Trochę lepszy
    2. Bardziej lepszy
    3. Lepszy
    4. Lepszy Bardziej
    5. Bardzo lepszy
    ...

:-)

• #16 29 Mar 2015 12:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #17 29 Mar 2015 16:12
    Zealot55
    Poziom 9  

Kumpel ma tego Philipsa 42PFS7509 , często u niego LM oglądam i pykamy na konsoli, dobry tv, wg mnie śmiało go możesz brać

• #19 30 Mar 2015 16:38
    Benovsky
    Poziom 9  

Ok, podsumowując:

Z podanych w temacie modeli, tj.

1. Panasonic 42As650
    2. Panasonic 40As640
    3. Philips 42PFS7109
    4. Philips 42PFS7509
    5. Toshiba L7453
    6. LG UB850V
    7. Sony 42W829

oczekując jak najlepszej jakości SD i HD, realności, płynności i odwzorowania ruchów, barw i czerni, jakości szczegółów..

Nie patrząc na najniższą cenę, lecz na jakość..

Co w tym wypadku będzie najlepsze dla mnie ?
    Pokój jak na zdjęciu, brak słońca, lekki półmrok, ale typowej ciemności nie będzie (ewentualnie w nocy z małą lampką z tyłu głowy)

Philipsa w żadnym sklepie nie widziałem..
    Byłem przekonany do As640 lecz As650 miał chyba ładniejszy obraz i nie przycinał tak jak 640.. Pewnie kwestia ustawień, ale nieważne..

Pytanie jak reszta. Chyba, że warto wybrać jeszcze coś innego.
    Ostatnia analiza i lecę coś kupić w końcu..

NA testach wszystkie TV są niemal IDEALNE i tak bardzo chwalone a w rzeczywistości to już różnie bywa.. FHD super na każdym niemal TV, gorzej z SD. Trawa podczas meczu mało wyraźna, twarze zawodników z daleka całkiem zamazane i jakość generalnie kiepska.. Napisy po zakończeniu programu zamiast równomiernie się przemieszczać to klatkowały i za sobą pozostawiały taką smugę, cień.. Grzebiąc po ustawieniach tak na szybko za wiele nie udało się osiągnąć, więc pytanie, czy w ogóle jestem w stanie zdobyć taki TV, który ładnie pociągnie SD ? Na starej plaźmie 42 Panasa nie mam z tym problemu i dlatego teraz mnie to razi jak szukam dobrego TV..

• #21 17 Kwi 2015 21:38
    Benovsky
    Poziom 9  

42AS650.
    1. Podłączyłem dwa różne pendrive, 8gb i 16gb sformatowane w FAT i NTFS, czyta ich zawartość ale nie mogę na nie nagrać żadnego programu. Wyskakuje wówczas napis: "Błąd nagrywania. Nie wykryto urządzenia do nagrywania"...
    2. Mam także problem z połączeniem Miracast/DLNA z moim telefonem LG G2 mini - również nie mogę w żaden sposób nawiązać tego połączenia.
    3. TV nie czyta tak popularnego formatu jak AVI.
    4. Irytuje występowanie przyciemnionych rogów w nowym telewizorze za tą cenę.

Więcej jeszcze nie miałem okazji się nim pobawić..

Słaby sygnał SD dobrze skaluje, nie mogę się do tego przyczepić, ale...
    Matryca 100Hz, ale i tak każdy program odświeża się w 50Hz i nie mogę tego zmienić jak w starej plaźmie panasa..
    Generalnie kolory ładne i równomierne za wyjątkiem tych rogów, które jednak potrafią zirytować.
    Menu nie jest płynne, ale też nie zacina się bardzo.
    Dopiero poznaję telewizor, jednakże mam mieszane uczucia. Od ładnych paru lat mam też plazmę Panasonica Viera, która płynniej działa, o kolorach już nie wspomnę, bo to w końcu plazma. Mimo wszystko za tą cenę spodziewałem się czegoś więcej, a raczej spełnienia podstawowych standardów. Najważniejsze, czyli obraz jest ok, natomiast do wielu innych funkcji można mieć zastrzeżenia. Telewizor jest po prostu normalny, nie jest zły, ale świetny też nie jest, po mimo tych wielu bardzo chwalebnych komentarzy.

• #22 17 Kwi 2015 22:11
    Macosmail
    Poziom 32  

Benovsky napisał:

1. Podłączyłem dwa różne pendrive, 8gb i 16gb sformatowane w FAT i NTFS, czyta ich zawartość ale nie mogę na nie nagrać żadnego programu. Wyskakuje wówczas napis: "Błąd nagrywania. Nie wykryto urządzenia do nagrywania"...

W panasonicu nośnik trzeba zarezerwować na potrzeby funkcji nagrywania. Założy własny system plików z szyfrowaniem i wtedy dopiero można nagrywać. O ile mnie pamięć nie myli są minimalne wymagania co do pojemności i chyba szybkości. Oczywiście odtworzyć można tylko na tym konkretnym TV...

Benovsky napisał:

2. Mam także problem z połączeniem Miracast/DLNA z moim telefonem LG G2 mini - również nie mogę w żaden sposób nawiązać tego połączenia.

Z tym to bywają problemy również w innych markach.

Benovsky napisał:

AVI to tylko kontener.
    Jeszcze nie dawno była taka zależność. Im bardziej "firmowy" TV tym mniejszą ilość kodeków obsługiwał. To z czym Samsungi, LG czy nawet chińskie wynalazki sobie radziły to taki Panasonic czy Sony miały problemy. Przyczyna to sprawy licencyjne i/lub konserwatywne podejście do tematu.

Benovsky napisał:

W nowych TV widuje to wyjątkowo często...

Benovsky napisał:

Matryca 100Hz, ale i tak każdy program odświeża się w 50Hz i nie mogę tego zmienić jak w starej plaźmie panasa..

Ja bym się zapytał, gdzie te 1200Hz za które zapłaciłem :-) , a tak poważnie to jak matryca jest 100Hz to w tylu wyświetla. Komunikat 50Hz dotyczy parametrów sygnału wejściowego.

• #23 18 Kwi 2015 10:46
    Benovsky
    Poziom 9  

Macosmail napisał:
    Benovsky napisał:

W panasonicu nośnik trzeba zarezerwować na potrzeby funkcji nagrywania. Założy własny system plików z szyfrowaniem i wtedy dopiero można nagrywać. O ile mnie pamięć nie myli są minimalne wymagania co do pojemności i chyba szybkości. Oczywiście odtworzyć można tylko na tym konkretnym TV...

Tylko kupując Nowy telewizor oczekuję, by wymienione w specyfikacji technicznej parametry, usługi i inne funkcje działały tak łatwo jak łatwo umieścił je producent na pudełku jako napis. To tak jakby kupić nowego mercedesa Z oferty z silnikiem 3.5 a w rzeczywistości dostać silnik 1.0 od starego fiata i do kogo pretensje ? Przecież auto ma możliwość włożenia silnika 3.5, ślę trzeba sobie kupić i samemu założyć... na tą chwilę przeciętny Kowalski nie wykorzysta tej funkcji tv mimo, iż wielu ludzi wybiera ten tv ze względu właśnie między innymi na tą funkcję..

Macosmail napisał:
    Benovsky napisał:

Z tym to bywają problemy również w innych markach.

To nie jest wymówką, jest opcja to ma działać a jeśli są z nią problemy to albo niech producent nie wypuszcza na rynek takiego urządzenia, albo niech wspomni o wadach lub wyjątkach, bo jeśli tego nie robi to świadczy o zwykłym oszustwie.

Macosmail napisał:
    Benovsky napisał:

AVI to tylko kontener.
    Jeszcze nie dawno była taka zależność. Im bardziej "firmowy" TV tym mniejszą ilość kodeków obsługiwał. To z czym Samsungi, LG czy nawet chińskie wynalazki sobie radziły to taki Panasonic czy Sony miały problemy. Przyczyna to sprawy licencyjne i/lub konserwatywne podejście do tematu.

Tylko szkoda, że nigdzie nie można znaleźć informacji na tak podstawowe pytania, co obsługuje a czego nie.

Macosmail napisał:
    Benovsky napisał:

W nowych TV widuje to wyjątkowo często...

A w jakich jeszcze tv tej klasy tak bardzo rzuca się to w oczy ?

• #24 18 Kwi 2015 11:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Świetny za 1800 zł- naprawdę ?
    Przecież kupiłeś najtańszy telewizor z matrycą natywną 100 Hz na rynku.
    Najtańszy !!!.

To tak jakbyś kupił najtańszy rower czy najtańszą czekoladę czkoladopodobną i miał pretensje że nie smakuje.
    No proszę Cię.

- Płynność menu jest normalna jak w innych telewizorach innych firm.
    - Na stronie producenta jest wyraźnie napisane jaki pliki są obsługiwane - wyraźnie !
    - Jeśli przeszkadza Ci przyciemnienie to należało brać iny egzemplarz..
    - MA akurat LG G2 - mam AS650 i działa zarówno miracast jak i współpraca z innymi aplikacjami znakomicie . Trzeba tylko przeczytać instrukcję.
    A tam jest, że musisz załączyć dublowanie ekranu i włączyć funkcję Miracast w smartfonie i ..... Ta da .... DZIAŁA !
    Najpierw nauka a później obrażanie producenta i sianie zamętu - wstyd !
    - Pendrive również działa bez problemów - trzeba tylko umieć !!!

• #25 18 Kwi 2015 12:19
    Benovsky
    Poziom 9  

Tylko nie płacz, bo będzie mi Cię szkoda, widać zawsze Cię boli jak ktoś ma inne zdanie.
    Wiem co to dublowanie ekranu i jak z tej opcji korzystać.. tłumacze chyba dość wyraźnie, ze u mnie występuje taki problem i nie pisałbym głupot, gdyby tak nie było. Za to u Ciebie zawsze wszystko jest idealne , kolorowe i najtańsze i jakościowo najlepsze . Zanim podasz jakieś żenujące porównanie to się zastanów trochę. Gdybym kupił w ogóle najtańszy telewizor ze wszystkich dostępnych na rynku to mógłbys mieć pretensje a tutaj matryca nic nie ma do wyżej wymienionych opcji dodatkowych. Sam w każdym możliwym temacie wychwalasz pod niebiosa ten telewizor, twierdzisz, że jest świetny i cudowny, również w "twoich" testach, ja takich słów natomiast nie używam. Nie powiedziałem też, ze ten telewizor jest zły. Po prostu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kupiłem ten telewizor, użytkuje go trochę to mam prawo powiedzieć co mi się podoba a co nie, tym bardziej, że jest wielu takich co szukają nowego tv dla siebie i chcieliby jakieś racjonalne argumenty a nie wiecznie te same opinie tej samej osoby, która tak samo chwali każdy telewizor swojego sklepu i oferuje swoje usługi. Jak ci tak wszystko działa to pokaż to, wytłumacz, bo jak widzę po komentarzach to tylko wychwalasz ale nie potrafisz udowodnić, jak np kalibracja.

I nie kłam ludziom , bo obnizasz znacząco ciężko wypracowaną renomę tego forum.
    Pozdrawiam i uśmiechnij się bo złość piękności szkodzi. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME