Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tonsil gdm 16/80/1 głośnik średniotonowy

jelonnn 17 Mar 2015 13:09 777 11
  • #1 17 Mar 2015 13:09
    jelonnn
    Poziom 2  

Witam , zabrałem się za naprawę głośników , tylko mam problem z " łączówką " ( czerwona strzałki na zdj. Można to kupić gdzieś ? Szukałem , ale nie mogę znalezć nigdzie... Czy może da się bez tego wymienić membranę...... tonsil gdm 16/80/1 głośnik średniotonowy tonsil gdm 16/80/1 głośnik średniotonowy zy może da się bez tego wymienić membranę......

• Pomocny post
    #2 17 Mar 2015 13:28
    ZawaDi
    Poziom 16  

Odlutuj przewody przed naprawą, po naprawie wlutowujesz nowe przewody :)

• Pomocny post
    #3 17 Mar 2015 13:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

jelonnn napisał:
    y może da się bez tego wymienić membranę......
    Da się. Jednak dobrze Ci radzę. Nie baw się w to. W przypadku GDM z zamkniętym koszem, naprawa jest wręcz niemożliwa w warunkach domowych. Tonsil regeneruje na gotowych zestawach naprawczych w dokładnie taki sam sposób jak na montażu nowych sztuk. W domu, taka naprawa jest niemożliwa.

• #4 17 Mar 2015 13:43
    ZawaDi
    Poziom 16  

Wszystko jest możliwe, starczyłoby przylutować cieniutki drucik, potem go przewlec przez otwór a na koniec jak już założysz kosz zalutować na łączce.

• Pomocny post
    #5 17 Mar 2015 14:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ZawaDi napisał:
    Wszystko jest możliwe, starczyłoby przylutować cieniutki drucik, potem go przewlec przez otwór a na koniec jak już założysz kosz zalutować na łączce.
    Ale montaż membrany jest w warunkach domowych bardzo trudny. Połączenia nie będą pewne.

• #6 17 Mar 2015 15:16
    jelonnn
    Poziom 2  

Dzieki za info :) Pomęczę się żeby to odlutować .

• #7 17 Mar 2015 15:56
    ZawaDi
    Poziom 16  

telecaster1951 napisał:
    ]Ale montaż membrany jest w warunkach domowych bardzo trudny. Połączenia nie będą pewne.

Ja montowałem już parę głośników (oczywiście na oryginalnych membranach) , również GDM'a w ten sposób jaki mówiłem, nie ma żadnych problemów, nic się nie odkleja jak i cewka nie ociera.

• #8 17 Mar 2015 18:07
    wkj
    Poziom 34  

telecaster1951 napisał:
    jelonnn napisał:
    y może da się bez tego wymienić membranę......
    Da się. Jednak dobrze Ci radzę. Nie baw się w to. W przypadku GDM z zamkniętym koszem, naprawa jest wręcz niemożliwa w warunkach domowych. Tonsil regeneruje na gotowych zestawach naprawczych w dokładnie taki sam sposób jak na montażu nowych sztuk. W domu, taka naprawa jest niemożliwa.

Dlaczego?
    Zarówno w 16/80/1 jaki w zamkniętych 10 i 12 to jest do zrobienia.

• #9 17 Mar 2015 22:26
    bratyslaw
    Poziom 23  

wkj napisał:

Dokładnie. Powiem nawet, że wymiana samej membrany jest łatwiejsza niż wymiana kompletnego środka, gdyż przykleja się ją do wycentrowanej cewki na samym końcu operacji.

• #10 19 Mar 2015 21:45
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wkj napisał:

Dla Ciebie, dla mnie, dla wielu osób tak. Ogólnie, dla osób z doświadczeniem. Dla Autora, który pyta o to, jak odlutować kable od łączówki, myślę że byłoby to bardzo trudne.

• #11 19 Mar 2015 23:41
    jelonnn
    Poziom 2  

Już zrobione , dzięki :) kupiłem gotowy zestaw naprawczy i jak na pierwszy raz myśle że ciężko było mi wymienić , w dodatku kosz jest zamknięty.... dzięki jeszcze raz za pomysł

• #12 20 Mar 2015 06:02
    wkj
    Poziom 34  

Ten głośnik ma bardzo mały skok membrany, więc trzeba być mistrzem by naprawę sknocić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME