Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative X-Fi USB - dźwięk stereo na 5.1, czyli wypełnienie głośników

johnnywalker 17 Mar 2015 17:49 633 0
  • #1 17 Mar 2015 17:49
    johnnywalker
    Poziom 3  

Witam.
    Używam zestawu głośników 5.1 razem z kartą muzyczną usb Creative X-Fi Surround 5.1 Pro. (Windows 8.1, najnowsze sterowniki)

Mój problem najprościej sformułuję tak: słuchając muzyki z youtube dźwięk jest odtwarzany tylko na dwóch frontowych głośnikach, a reszta się "marnuje". Wprawdzie w ustawieniach karty mam efekt surround, ale jego działanie powoduje, że dźwięk jest zniekształcony i zupełnie mi się nie podoba. W panelu sterowania natomiast są dostępne wbudowane w windowsa ulepszenia: "Wirtualny dźwięk przestrzenny" lub "Wypełnienie głośników" - niestety działają one na tej samej zasadzie.

Chciałbym tylko, by dźwięk był skopiowany na pozostałe głośniki. Żadnych efektów, żadnych udziwnień, żadnej pseudoprzestrzeni. Czyli odtwarzając źródło dźwięku stereo (np. z youtube), kanały są odpowiednio powielone: lewy przód na lewy tył i prawy przód na prawy tył. Ewentualnie głośnik centralny też może brać w tym udział (mix obu kanałów minus kilka dB) ale nie wymagam aż tak wiele.

Wiem, że taka możliwość istnieje, bo kiedy uruchomiłem na tym samym komputerze system Ubuntu, takie ustawienie było domyślne (!) i działało idealnie. Nie chce mi się wierzyć, że na windowsie nie da się tego osiągnąć i jedyną opcją jest kupno nowej karty muzycznej. Rozwiązania szukam już od dłuższego czasu, bezskutecznie, dlatego za każdą sugestię będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme