Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

2 procesory athlon 64 bit na main board

voytek_nobody 19 Maj 2005 17:10
  • #1 19 Maj 2005 17:10
    voytek_nobody
    Poziom 17  

witam !!!
    mam pytanko czy dwa procesory athlon 64 beda ze soba chodzily na 2procesorowej plycie, bo slyszalem ze musza to byc jakies specjalne wersje w/w procesorow.

Dziekuje z gory za odpowiedz.
    Pozdrawiam nobody :)

• #2 19 Maj 2005 18:34
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

zalezy jakiej płycie - poczytaj jej specyfikacje to sie wszystkiego dowiesz

• #4 19 Maj 2005 21:17
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Robert B napisał:
    Nie muszą być żadne "specjalne wersje". Po prostu będą chodzić..

Czy mógłbyś poprzeć swoje stwierdzenie podaniem płyty głównej do dwóch takich procesorów?
    Robert B napisał:
    Windows 2000 i wyżej ma obsługę wieloprocesorową.

Masz rację, jeżeli pod pojęciem "wieloprocesorową" rozumiesz "dwuprocesorową"

• #5 19 Maj 2005 21:57
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

z tego co wiem WinXP ma obsługe wielu procesorów, napewno wielu procesorów logicznych (dual core etc) nie wiem jak z fizycznym aspektem. tak gwoli wtrącenia :)

• Pomocny post
    #6 19 Maj 2005 22:25
    Platon
    Spec od komputerów

nie jestem pewien ale AMD dla platform wieloprocesorowych przeznaczyl Opterony (S940). Pewnie zwykle A64/FX w parach nie dzialaja.

Ale jak ktos pisze, ze beda chodzic, to pewnie widzial jakas plyte dla takich prockow. sam jestem ciekaw.
    Chyba, ze pisze sie o obsludze wielu prockow przez oprogramowanie, ale to nie temat watka i zadna nowosc.

• Pomocny post
    #7 19 Maj 2005 22:31
    jankolo

Platon napisał:
    nie jestem pewien ale AMD dla platform wieloprocesorowych przeznaczyl Opterony (S940)

Oraz procesory Athlon MP. A co do Opteronów, to różnią się one w zależności od tego, ile ich ma razem współpracować na jednej płycie.

• #8 19 Maj 2005 22:50
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

athlony XP afaik tez mogą chodzic w parach

• #9 19 Maj 2005 22:54
    jankolo

ghost666 napisał:
    athlony XP afaik tez mogą chodzic w parach

Pozwalam sobie powtórzyć pytanie, które już postawiłem komu innemu: mógłbyś poprzeć swoje twierdzenie podaniem oznaczenia płyty głównej?

• Pomocny post
    #10 20 Maj 2005 01:03
    Robert B
    Poziom 43  

:arrow: jankolo
    Np. każda oparta o chipset NVIDIA nForce4 SLI AMD Edition który obsługuje Athlona 64 / 64FX oraz ma obsługę 2 procesorów.
    Również druga część pytania dotycząca słowa "wieloprocesorowy":
    Dotyczy obsługi więcej niż jednego procesora bo jakoś nikt ne ma wątpliwości co do angielskiego określenia "multiprocessor" oznaczającego dokładnie to samo.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty