Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup Telewizora do kwoty 3500 zł

iwaneq88 19 Mar 2015 00:22 1002 13
  • #1 19 Mar 2015 00:22
    iwaneq88
    Poziom 7  

Witam,

Chciałbym uzyskać porady na temat zakupu telewizora do ceny 3500 zł oczywiście jeśli jakiś konkretny model będzie w cenie 3599, to równiej wchodzi w grę. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x6 m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5-6 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 os.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ale również i bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na początku stać ale docelowo wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Cała południowa strona przeszklona(3 duże okna oraz drzwi balkonowe) ale z roletami.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 32 cale.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Posiadam Xbox'a One więc on będzie pracował jako urządzenie "smart" ale zawsze dodatkowe funkcje mile widziane. :) ale zdecydowanie naturalnie obraz w jakości full HD i dość dobry czas reakcji.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita(Polsat Cyfrowy).
    10. Jakie urządzenia? Xbox One również i dekoder podłączony do Xbox'a.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy. :)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale itp.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zdecydowanie tak ale w okolicy 40% czasu pracy telewizora.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali albo wyżej.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolna reakcja, efekt rozmycia obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami rzadko kiedy w dzień.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie nie jest potrzebne

Z góry wielkie Dzięki za pomoc :)
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 19 Mar 2015 11:42
    Mariano11
    Poziom 26  

Daleko od telewizora, więc coś dużego potrzeba. Philips 55PFH6309 z ambilightem powinien być dla Ciebie okej. Do Xboxa jak znalazł ;).

• Pomocny post
    #3 19 Mar 2015 12:42
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

W takim przedziale warto zainteresować się Sony W805B, Samsungiem H6400 i Panasoniciem AS640. Jedne z najlepszych TV jakie możesz wybrać przy swoich wymaganiach.

Pomocne będą fachowe testy ;)

Sony http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Samsung http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Panasonic http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

• Pomocny post
    #4 19 Mar 2015 14:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Faktycznie masz bardzo daleko od ekranu.
    Jak kupisz mniejszy to nie będzie takiej radości.
    Ten Philips 55PFH6309 z ambilightem , Panasonic 55 AS640.
    Do tego co napisałeś to super modele.
    A również dla członków forum jest kalibracja profesjonalna gratis i wówczas zagra rewelacyjnie .

• #5 19 Mar 2015 21:07
    iwaneq88
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedzi.

Ale co do Philips 55PFH6309 z ambilightem słyszałem i czytałem że telewizor strasznie "zamula" chodzi o przełączanie kanałów itd.
    Z kolei Panasonic 55 AS640 na wielu testach z tego co widzę to ma ok 50 ms opóźnienia więc nawet sporo jeśli brać pod uwagę granie na xbox'ie może to w pewnym momencie przeszkadzać

Co do innych propozycji to jednak z powodu b.dużej odległości niestety preferował bym 55 cali a co do Samsunga to tutaj nadal mamy w testach ok 40 ms opóźnienia i więcej co nadal jest sporo i dodatkowo jak ma "Luba" zobaczyła wygląd stwierdziła po prostu "Nie! i tyle"

• Pomocny post
    #6 19 Mar 2015 21:18
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Metodą eliminacji na placu boju pozostaje Sony - Japończyki mogą się pochwalić bardzo dobrym input lagiem, a w serii W8 jest dodatkowo specjalny tryb impuls, pomocny przy graniu. Swoją droga, jeśli nie mówimy tu o jakimś ostrym sieciowym graniu, opóźnienie rzędu 40-50ms również nie powinno stanowić problemu.

Niestety, właśnie czasem "luba" staje na drodze kupna nowego TV. Czasem dużo się ryzykuje, kupując TV (zwłaszcza dość duży) znienacka :D :D :D

• #7 19 Mar 2015 21:43
    iwaneq88
    Poziom 7  

No tak Sony ale jak widzę cenę w wysokości 4000 i więcej za 55 cali przy modelach W805B to jednak trochę ponad moje możliwe koszty. A jednak jest naprawdę spora odległość więc raczej przy tych 55 calach bym pozostał.

Ten Philips 55PFH6309 z ambilightem naprawdę mi odpowiada tylko widzę wiele komentarzy na temat czasu zmiany kanałów itd. jedyne co mnie odstrasza ;/

Wiecie coś więcej na temat tego TV albo czy macie gdzieś porządną recenzje/test tego telewizora ?

• Pomocny post
    #8 19 Mar 2015 21:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philipsa sprawdź w dowolnym sklepie to się przekonasz że gra normalnie.
    Panasonic mieści się w pierwszej grupie opóźnień - więc też jest bardzo dobrą ofertą.
    Sony 55w za 3500 zł i tak nie kupisz.
    W tej klasie cenowej modele podane są naprawdę extra.

• #9 19 Mar 2015 22:20
    iwaneq88
    Poziom 7  

Dobra jutro sprawdzam w media expert jak sprawuje się Philips jak będzie ok to Luba będzie miała niespodziankę :)

A wam Panowie naprawdę WIELKIE DZIĘKI ! za pomoc gdyż w w kwestii TV jestem laikiem i w razie czego służże pomocą w sprawach telefonów komórkowych oraz usług Plusa (od razu walcie na priv) chociaż w tym jestem dobry :D

Pozdrawiam i jeszcze raz Dzięki :)

• #10 20 Mar 2015 15:29
    mathk
    Poziom 2  

Witam
    Mam zamiar w kwietniu nabyć nowe tv do małego pokoju(2,5mx3m).
    Wydać mogę max 3500zł więc wybór jest duży.
    Po pierwsze jaki rozmiar wybrać, obecnie posiadam LG 42LM620(przenoszę go do salonu) i
    nie wiem czy wybierać w większych modelach 47-50 calowych. Od ekranu telewizora dzieli mnie ok.2,2m; oglądam większości wieczorami i czasami zagra się na ps3. Dźwięk sprawa drugorzędna bo podpinam pod kino domowe.

Wybrałem kilka telewizorów które zwróciły moją uwagę:

1. Sony KDL-50W829B

2. Samsung UE48H6700

3.Panasonic TX-50AS650E

4.Panasonic TX-47AS740E

Wybrać coś fajnego jest naprawdę trudno zwłaszcza że w każdym sklepie rtvagd proponują i zachwalają coś innego.

Za pomoc w wybieraniu TV z góry wielkie dzięki.

• #11 20 Mar 2015 17:19
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Przede wszystkim podałeś modele z różnym typem matrycy - powyższe TV Panasonic to matryca IPS, Samsung i Sony to VA. Jeśli oglądasz głownie wieczorami, większą korzyść uzyskasz wybierając VA - zapewnią zdecydowanie lepszy kontrast. IPS ma sens gdy zależy Ci na lepszych kątach widzenia. Podsyłam artykuł z dobre wyjaśnionymi różnicami pomiędzy matrycami. http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Spokojnie możesz brać coś w okolicach 50 cali - to blisko optymalnej wielkości na tę odległość.

Proponuję Sony W805 zamiast W829B - zapewnia taką samą jakość obrazu, pomimo, że oznaczenia mogą sugerować co innego. Dodatkowo bardzo niski input lag i specjalny tryb wspomagający granie.

Dobrym wyborem będzie też Samsung H6400 czy wymieniony przez Ciebie H6700, alternatywnie Panasonic AS640.

Spójrz na profesjonalne testy:

W805B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Samsung czy Panasonic nie mają tak niskiego input laga, jednak ij tak powinny zapewnić komfortowe granie.

• #13 20 Mar 2015 20:46
    mathk
    Poziom 2  

Sony też jest moim faworytem, jedyny minus to słabe konty widzenia.

• #14 21 Mar 2015 12:34
    iwaneq88
    Poziom 7  

Potwierdzam zamknięcie tematu

Dzięki

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme