Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stx gdn 30/100-8 PP charczy

papi122 26 Mar 2015 09:30 531 8
  • #1 26 Mar 2015 09:30
    papi122
    Poziom 5  

Witam, dostałem od kolegi dwa głośniki stx gdn 30/100-8 PP, ale mam jeden problem. Strasznie trzeszczą przy "większej" mocy (po cichu jest ok). Sądzę, że to cewka, ale naciskając na membranę nie czuć żeby coś ocierało... Zrobiłem test od 10 do 40 hz i niby lata jak szma**, ale też jest ok, bo powyżej 40hz charczy. Dodam, że głośniki były po regeneracji niby w "profesjonalnym" zakładzie.

• #2 26 Mar 2015 12:04
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Głośniki na miękkim zawieszeniu można sprawdzać jedynie w dedukowanej do nich obudowie. Jak sprawdzałeś na "wolnym powietrzu" - bez obudowy) nic dziwnego, że charczą.
    Jeżeli w obudowie - reklamuj, lub oddaj do re-regeneracji w naprawdę profesjonalnym zakładzie.

• #3 26 Mar 2015 15:00
    papi122
    Poziom 5  

Już niejeden głośnik sprawdzałem na "wolnym powietrzu" czy to na gumie lub piance, ale żaden nie "pierdział" nawet, gdy miałby wyskoczyć z zawieszeniem, a te stx ledwo co się ruszą i już nie mogą.

• Pomocny post
    #6 26 Mar 2015 15:45
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Źle wykonana regeneracja. Albo resor się nie trzyma kosza, albo kopułka odklejona częściowo i brzęczy. Zakładam, że nie jest to wina rozsypanej cewki głośnika, ale to też warto sprawdzić.

• #7 26 Mar 2015 20:15
    papi122
    Poziom 5  

Mam szczęście !
    Pierdzenie dochodziło z samego środka głośnika (kopułki), więc delikatnie naciskam, chwytam i... okazało się, że klej chyba jakieś słabej jakości, dlatego puścił. Przepraszam za zamieszanie, ale i dziękuje ;)

• #8 26 Mar 2015 20:51
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Bardzo proszę. Przynajmniej teraz zapamiętasz na zawsze co najpierw się sprawdza w takich sytuacjach... ;)

• #9 26 Mar 2015 22:16
    papi122
    Poziom 5  

A tak przy okazji, bo nie chce zakładać nowego tematu. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym głośniku, więc mam problem z budową skrzyni na to. Nie wiem ile litrów ma mieć i closed czy br ? Jest podobny do głośnika o tych samych parametrach, ale z końcówką SC, a tam ten posiada wysokie qts, więc stawiam na skrzynie 60L closed. Jeśli się mylę to może ktoś mnie poprawi

Moderowany przez telecaster1951:

Proszę założyć nowy temat, który będzie dotyczył budowy obudowy. Ten dotyczył charczenia głośnika i został pozytywnie rozwiązany.
    Temat zamykam jako zakończony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME