Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Silnik krokowy i praca na LPG

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Silnik krokowy i praca na LPG
Autor
Wiadomość
rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Będzin

Post#1 Post autora tematu 20 Maj 2005 20:44   

Mam pytanie. Czy podczas pracy na LPG silnik krokowy odpowiedzialny za wolne obroty pracuje tak samo jak na benzynie , czy jest on nie aktywny . Chodzi o to że samochód na LPG chodzi super , a na benzynie nie ma wolnych obrotów i gasnie. Odpalenie jest możliwe tylko z wciśniętym pedałem przyspieszenia. Dzieje się to bez względu na temperature silnika. Szukam przyczyny tego. Jeśli więc krokowiec działa tak samo na LPG jak i benzynie to jego nie powinienem za to winić . Może filtr paliwa???? Nie zabardzo wiem od czego zacząć , a nie chcę w ślepo kupywać części.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Maj 2005 20:44   

Powrót do góry

SZserwis
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: krakow

Post#2 20 Maj 2005 21:42   

Re: Silnik krokowy i praca na LPG

jaki samochod, jaki silnik?
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 Post autora tematu 20 Maj 2005 22:15   

Siena 1.2 8V instalka gazowa zwykłą NIE sekwencyjna tylko zwyklą do silników z wielopunktowym wtryskiem
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 21 Maj 2005 14:57   

Instalacja gazowa z komuterem ma swoj sinik krokowy.
Powrót do góry

szymtro
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#5 21 Maj 2005 17:01   

Sterowanie dodatkową ilościa powietrza (wolne obroty (elektrozawór, silniczek krokowy, siłownik przepustnicy)) zawsze działają w automacie tak jak zawsze. Tego nie da sie odciać w prosty sposób a w ogóle po co odcinać. Regulacja wolnymi obrotami musi sobie poradzić w każdej (oprócz wyjatków) sytuacji. Wyjatkiem są tu naprzykład uruchamianie silnika - ze względu na to że ECU ma domyślne początkowe otwarcie zaworu obejściowego - moze ono byc za małe do pracy na gazie i silnik zgaśnie.
Zawór LPG z silniczkiem krokowym (albo elektrozaworem) steruje tylko iloscia gazu do powietrza i niczym innym.

A coś ci nie działa? Gaśnie na wolnych obrotach?
Powrót do góry

Giersiu
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 21 Maj 2005 18:46   

Wydaje mi się że silniczek krokowy przy jeżdzie na gazie nie jest odpowiedzialny za wolne obroty a jezeli chodzi o benzyne to właśnie on to ustawia wiec może Ci padł
Powrót do góry

Sebaczaj
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wałbrzych

Post#7 21 Maj 2005 20:21   

Silnik krokowy ma znacznie przy jeździe na gazie i na benzynie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2005 20:21   

Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 Post autora tematu 22 Maj 2005 15:14   

Już pisze o co chodzi. Samochód chodził ok na benzynie . Rano w zime n a zimnym silniku , po odpaleniu zalączalo się automatyczne ssanie czyli silnich wchodzil na wysokie obroto ok 1800 obr/min (na ucho) i powoli obroty te spadały aż do wolnych obrotów ok 800 obr/min. NOrmalna sprawa. Założyłem instalacje LPG i tu zaczeło coś się dziać. Na drugi dzień po instalce LPG , rano przy odpaleniu , silnich już nie wchodzi na takie wysokie obroty tylko gdzieś na sekunde na ok 1000 obr/min i zaraz na 800 i troche nierówno chodzi , ale za jakieś 15 sekund , wraca wszystko do normy. Po dwoch miesiącach instalacja LPG przestała działać . Gazownicy w ramach gwarancji wymienili mi silnik krokowy i moduł elektroniczny oczywiście od LPG . Pozmieniali ustawienia tego modułu i maszyna chodzi jak burza na LPG. Na drugi dzień rano , po tej wymianie , odpalam silnik , rzecz jasna automatycznie na benzynie , silnik odpala ale po ok 2 sekundach gaśnie. Ponowne odpalenie na benzynie , możliwe jest tylko z wciśnietym pedałęm przyspieszenia. Silnik odpali ale po puszczeniu pedału przyspieszenia silnich schodzi do wolnych i zaczyna szarpać przerywać i gaśnie. Jak trzymam wciśnięty pedał przyspieszenia (pedał gazu) to chodzi na benzynie i w ten sposób musze rozgrzać silnik to odpowiedniej temperatury i dopiero przełączy się automatycznie przy schodzeniu z obrotów, na LPG. (normalka) Na LPG chodzi idealnie , równo , no super poprostu. Zrobiłem reset komputera od benzyny odłączając kleme od akumulatora. POMOGŁO!!! Wróciły wolne obroty na benzynie i wszystko BYŁO ok . Było, bo na drugi dzień rano problem zaczoł powoli powracać . Dodatkowo zaóważyłem dziwny rzecz . Po wyłączeniu silnika , zapłonu ,na CENTRALCE LPG (centralka LPG , to to pudełeczko z przełącznikiem 'praca utomatyczna / benzyna' , i wskaźnikiem rezerwy i aktualnej pracy instalacji LPG) , ,,, co jakieś 10 sekund na sekunde zaświeca się LED sygnalizujący prace na benzynie.??? Kiedyś tego nie było . Co oznacza to swiecenie tej diody??? Moduł elektroniczny od LPG to RAZMUS jeśli sie nie myle to AF-800 . Mam też zamontowaną emulacje wtrysków (moze to ważne) Chyba tak wyczerpującego i dokłanie opisanego pytanie nie zadał nikt w historii elektrody.pl ... Prosze o pomoc. bo dopiero za tydzień będe miał chwile by podjechać do gazowników .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2005 15:14   

Powrót do góry

cjr
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-" lubelskie

Post#9 22 Maj 2005 22:52   

Podobne rzeczy dzieją się przy źle ustawionej emulacji sondy lambda.
Powrót do góry

neig555
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#10 24 Maj 2005 10:45   

a jeśli nie sonda to brak powietrza w kole zapasowym, zostawcie ludzie sondę w spokoju , jest to zbędny element w samochodzie, pracuje dla katalizatora który ma zmniejszyć emisję spalin
Powrót do góry

leinadzs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kutno

Post#11 24 Maj 2005 12:28   

neig555 napisał:
a jeśli nie sonda to brak powietrza w kole zapasowym, zostawcie ludzie sondę w spokoju , jest to zbędny element w samochodzie, pracuje dla katalizatora który ma zmniejszyć emisję spalin

I tu się mylisz
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#12 24 Maj 2005 12:45   

jezeli autor postu napisal ze w trakcie pracy na LPG zaswieca sie okresowo dioda od pracy na benzynie.nie wiem ale mnie zastanawia czy to nie wina centralki chodzi mi o to ze podaje prad jednoczesnie na 2 zawory:LPG i Pb, a kiedy one jednoczesnie dzialaja to silnik dostaje i gaz i benzyne.Tak nie moze byc.nie wiem moze sie myle ale sprawdzilbym centralke(podmienil ewentualnie).
Powrót do góry

Puciu
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 24 Maj 2005 12:58   

Ale podobno elektronika była już wymieniana i dzieje sie to samo! Skoro po resecie kompa wszystko gra to obawiam sie czy emulacja jest odpowiednio dobrana co w efekcie może powodować przeprogramowanie sie kompa (patrz:dopasowanie sie do wskazań z sondy i odpwiednia regulacja silnikem krokowym DLA ZASILANIA GAZEM) Także ja podejrzewam emulacje. Moge się mylić bo nie znam zasad działania kompa we Fiacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2005 12:58   

Powrót do góry

neig555
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#14 25 Maj 2005 06:44   

silnik krokowyten od benzyny potrzebny jest głównie do rozruchu zimnego silnika czyli komputer zczyta temperaturę silnika i podniesie wolne obroty właśnie silnikiem krokowym( coś jak ssanie). Należało by sprawdzić jeszcze czujkę temperatury, gaz też z niej może kożystać a może wpieli ją tylko dla gazu.
Powrót do góry

guard10
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Brasil,Brasil

Post#15 25 Maj 2005 07:21   

Witam raabit2 mieszkam blisko Ciebie bo w Dąbrowie Górniczej na Redenie koło targu puki jeszcze nie wyjwchałem to podskocz do mnie i uporamy się z maleństwem zawodowo trudnie się tym tematem 507380084
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#16 Post autora tematu 25 Maj 2005 22:40   

Dioda led od pracy na benzynie zaświeca się co ok. 10 sekund na sekunde DOPIERO gdy silnik jest WYŁĄCZONY!!! , nie ma kluczyka w stacyjce , samochód stoi itd. To jest wlasnie ciekawe. Do ziomala z Dąbrowy , to dzięki za oferte pomocy , ale instalka jest na gwaracji i w piątek jade do gazowników , jak oni nic nie poradzą to dam ci znać.

Dodano po 23 [minuty]:

Sprawa migającej diody jest już rozwiązana. Migająca dioda led po wyłączeniu zaplonu to jest UWAGA !!! imitacja autoalarmu!!! taki bajer zafundowany przez centralke RAZMUS AF-800 , a ja głupi myślałem że to odliczanie do autodestrukcji.
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#17 Post autora tematu 04 Cze 2005 00:01   

Awaria usunięta . Przyczyna: Źle ustawiona emulacja sondy Lambda.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Silnik krokowy i praca na LPG
Strona 1 z 1