Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Silnik krokowy i praca na LPG

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Silnik krokowy i praca na LPG
Autor
Wiadomość
rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Będzin

Post#1 Post autora tematu 20 Maj 2005 20:44   

Mam pytanie. Czy podczas pracy na LPG silnik krokowy odpowiedzialny za wolne obroty pracuje tak samo jak na benzynie , czy jest on nie aktywny . Chodzi o to że samochód na LPG chodzi super , a na benzynie nie ma wolnych obrotów i gasnie. Odpalenie jest możliwe tylko z wciśniętym pedałem przyspieszenia. Dzieje się to bez względu na temperature silnika. Szukam przyczyny tego. Jeśli więc krokowiec działa tak samo na LPG jak i benzynie to jego nie powinienem za to winić . Może filtr paliwa???? Nie zabardzo wiem od czego zacząć , a nie chcę w ślepo kupywać części.
Powrót do góry

SZserwis
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: krakow

Post#2 20 Maj 2005 21:42   

Re: Silnik krokowy i praca na LPG

jaki samochod, jaki silnik?
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 Post autora tematu 20 Maj 2005 22:15   

Siena 1.2 8V instalka gazowa zwykłą NIE sekwencyjna tylko zwyklą do silników z wielopunktowym wtryskiem
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 21 Maj 2005 14:57   

Instalacja gazowa z komuterem ma swoj sinik krokowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2005 14:57   

Powrót do góry

szymtro
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#5 21 Maj 2005 17:01   

Sterowanie dodatkową ilościa powietrza (wolne obroty (elektrozawór, silniczek krokowy, siłownik przepustnicy)) zawsze działają w automacie tak jak zawsze. Tego nie da sie odciać w prosty sposób a w ogóle po co odcinać. Regulacja wolnymi obrotami musi sobie poradzić w każdej (oprócz wyjatków) sytuacji. Wyjatkiem są tu naprzykład uruchamianie silnika - ze względu na to że ECU ma domyślne początkowe otwarcie zaworu obejściowego - moze ono byc za małe do pracy na gazie i silnik zgaśnie.
Zawór LPG z silniczkiem krokowym (albo elektrozaworem) steruje tylko iloscia gazu do powietrza i niczym innym.

A coś ci nie działa? Gaśnie na wolnych obrotach?
Powrót do góry

Giersiu
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 21 Maj 2005 18:46   

Wydaje mi się że silniczek krokowy przy jeżdzie na gazie nie jest odpowiedzialny za wolne obroty a jezeli chodzi o benzyne to właśnie on to ustawia wiec może Ci padł
Powrót do góry

Sebaczaj
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wałbrzych

Post#7 21 Maj 2005 20:21   

Silnik krokowy ma znacznie przy jeździe na gazie i na benzynie
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 Post autora tematu 22 Maj 2005 15:14   

Już pisze o co chodzi. Samochód chodził ok na benzynie . Rano w zime n a zimnym silniku , po odpaleniu zalączalo się automatyczne ssanie czyli silnich wchodzil na wysokie obroto ok 1800 obr/min (na ucho) i powoli obroty te spadały aż do wolnych obrotów ok 800 obr/min. NOrmalna sprawa. Założyłem instalacje LPG i tu zaczeło coś się dziać. Na drugi dzień po instalce LPG , rano przy odpaleniu , silnich już nie wchodzi na takie wysokie obroty tylko gdzieś na sekunde na ok 1000 obr/min i zaraz na 800 i troche nierówno chodzi , ale za jakieś 15 sekund , wraca wszystko do normy. Po dwoch miesiącach instalacja LPG przestała działać . Gazownicy w ramach gwarancji wymienili mi silnik krokowy i moduł elektroniczny oczywiście od LPG . Pozmieniali ustawienia tego modułu i maszyna chodzi jak burza na LPG. Na drugi dzień rano , po tej wymianie , odpalam silnik , rzecz jasna automatycznie na benzynie , silnik odpala ale po ok 2 sekundach gaśnie. Ponowne odpalenie na benzynie , możliwe jest tylko z wciśnietym pedałęm przyspieszenia. Silnik odpali ale po puszczeniu pedału przyspieszenia silnich schodzi do wolnych i zaczyna szarpać przerywać i gaśnie. Jak trzymam wciśnięty pedał przyspieszenia (pedał gazu) to chodzi na benzynie i w ten sposób musze rozgrzać silnik to odpowiedniej temperatury i dopiero przełączy się automatycznie przy schodzeniu z obrotów, na LPG. (normalka) Na LPG chodzi idealnie , równo , no super poprostu. Zrobiłem reset komputera od benzyny odłączając kleme od akumulatora. POMOGŁO!!! Wróciły wolne obroty na benzynie i wszystko BYŁO ok . Było, bo na drugi dzień rano problem zaczoł powoli powracać . Dodatkowo zaóważyłem dziwny rzecz . Po wyłączeniu silnika , zapłonu ,na CENTRALCE LPG (centralka LPG , to to pudełeczko z przełącznikiem 'praca utomatyczna / benzyna' , i wskaźnikiem rezerwy i aktualnej pracy instalacji LPG) , ,,, co jakieś 10 sekund na sekunde zaświeca się LED sygnalizujący prace na benzynie.??? Kiedyś tego nie było . Co oznacza to swiecenie tej diody??? Moduł elektroniczny od LPG to RAZMUS jeśli sie nie myle to AF-800 . Mam też zamontowaną emulacje wtrysków (moze to ważne) Chyba tak wyczerpującego i dokłanie opisanego pytanie nie zadał nikt w historii elektrody.pl ... Prosze o pomoc. bo dopiero za tydzień będe miał chwile by podjechać do gazowników .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2005 15:14   

Powrót do góry

cjr
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-" lubelskie

Post#9 22 Maj 2005 22:52   

Podobne rzeczy dzieją się przy źle ustawionej emulacji sondy lambda.
Powrót do góry

neig555
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#10 24 Maj 2005 10:45   

a jeśli nie sonda to brak powietrza w kole zapasowym, zostawcie ludzie sondę w spokoju , jest to zbędny element w samochodzie, pracuje dla katalizatora który ma zmniejszyć emisję spalin
Powrót do góry

leinadzs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kutno

Post#11 24 Maj 2005 12:28   

neig555 napisał:
a jeśli nie sonda to brak powietrza w kole zapasowym, zostawcie ludzie sondę w spokoju , jest to zbędny element w samochodzie, pracuje dla katalizatora który ma zmniejszyć emisję spalin

I tu się mylisz
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#12 24 Maj 2005 12:45   

jezeli autor postu napisal ze w trakcie pracy na LPG zaswieca sie okresowo dioda od pracy na benzynie.nie wiem ale mnie zastanawia czy to nie wina centralki chodzi mi o to ze podaje prad jednoczesnie na 2 zawory:LPG i Pb, a kiedy one jednoczesnie dzialaja to silnik dostaje i gaz i benzyne.Tak nie moze byc.nie wiem moze sie myle ale sprawdzilbym centralke(podmienil ewentualnie).
Powrót do góry

Puciu
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 24 Maj 2005 12:58   

Ale podobno elektronika była już wymieniana i dzieje sie to samo! Skoro po resecie kompa wszystko gra to obawiam sie czy emulacja jest odpowiednio dobrana co w efekcie może powodować przeprogramowanie sie kompa (patrz:dopasowanie sie do wskazań z sondy i odpwiednia regulacja silnikem krokowym DLA ZASILANIA GAZEM) Także ja podejrzewam emulacje. Moge się mylić bo nie znam zasad działania kompa we Fiacie.
Powrót do góry

neig555
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#14 25 Maj 2005 06:44   

silnik krokowyten od benzyny potrzebny jest głównie do rozruchu zimnego silnika czyli komputer zczyta temperaturę silnika i podniesie wolne obroty właśnie silnikiem krokowym( coś jak ssanie). Należało by sprawdzić jeszcze czujkę temperatury, gaz też z niej może kożystać a może wpieli ją tylko dla gazu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2005 06:44   

Powrót do góry

guard10
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Brasil,Brasil

Post#15 25 Maj 2005 07:21   

Witam raabit2 mieszkam blisko Ciebie bo w Dąbrowie Górniczej na Redenie koło targu puki jeszcze nie wyjwchałem to podskocz do mnie i uporamy się z maleństwem zawodowo trudnie się tym tematem 507380084
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#16 Post autora tematu 25 Maj 2005 22:40   

Dioda led od pracy na benzynie zaświeca się co ok. 10 sekund na sekunde DOPIERO gdy silnik jest WYŁĄCZONY!!! , nie ma kluczyka w stacyjce , samochód stoi itd. To jest wlasnie ciekawe. Do ziomala z Dąbrowy , to dzięki za oferte pomocy , ale instalka jest na gwaracji i w piątek jade do gazowników , jak oni nic nie poradzą to dam ci znać.

Dodano po 23 [minuty]:

Sprawa migającej diody jest już rozwiązana. Migająca dioda led po wyłączeniu zaplonu to jest UWAGA !!! imitacja autoalarmu!!! taki bajer zafundowany przez centralke RAZMUS AF-800 , a ja głupi myślałem że to odliczanie do autodestrukcji.
Powrót do góry

rabbit2
Poziom 17
Poziom 17

Post#17 Post autora tematu 04 Cze 2005 00:01   

Awaria usunięta . Przyczyna: Źle ustawiona emulacja sondy Lambda.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Silnik krokowy i praca na LPG
Strona 1 z 1