Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bolero 200 - GDN 20/60/3 prośba o poradę

jacorplacor 12 Kwi 2015 13:18 3093 37
  • #1 12 Kwi 2015 13:18
    jacorplacor
    Poziom 8  

Zamierzam rozebrać moje Bolero 200 i dobrać się do niskotonowców.
    Z racji wieku zapewne głośniki niskotonowe będą wymagać wymiany.

Niestety oryginalnych GDN 20/60/3 12 Ohm brak w ofercie sprzedaży.
    Można nabyć bez problemu wersje 15 Ohm i 8 Ohm

I teraz pytanie.
    Jeśli zamiast 12 Ohm wstawię 15 Ohm lub 8 Ohm to jak wpłynie taka przeróbka na parametry dźwiękowe?
    Jak będzie wówczas cięta sekcja niskich tonów i jaka będzie wówczas impedancja kolumn?
    Czy wstawiając 8/15 Ohm będzie więcej/mniej basu w stosunku do oryginalnych 12 Ohm?

Ogólnie mówiąc proszę o radę co się stanie z impedancją i jak będzie cięta sekcja niskotonowa jeśli zamiast GDN 20/60/3 12 Ohm
    a) wstawię GDN 20/60/3 15 Ohm
    b) wstawię GDN 20/60/3 8 Ohm

Bolero 200 - GDN 20/60/3 prośba o poradę

• #2 12 Kwi 2015 13:21
    wkj
    Poziom 34  

jacorplacor napisał:
    Zamierzam rozebrać moje Bolero 200 i dobrać się do niskotonowców.
    Z racji wieku zapewne głośniki niskotonowe będą wymagać wymiany.

Niestety oryginalnych GDN 20/60/3 12 Ohm brak w ofercie sprzedaży.

A co masz obecnie w kolumnach? Jak głośniki oryginalne to nie zamieniaj ich tylko poddaj naprawie/regeneracji. Tam najczęściej uszkadza się zawieszenie górne, które z powodzeniem można wkleić nowe. A tym samym cieszyć się brzmieniem najbardziej zbliżonym do oryginału.

• #3 12 Kwi 2015 13:33
    jacorplacor
    Poziom 8  

wkj napisał:

A co masz obecnie w kolumnach?

Obecnie jest GDN 20/60/3 12 Ohm
    Wiem, że można wkleić nową piankę. Pomijam jednak taką opcję - sam tego nie zrobię a wysyłać do regeneracji nie chcę.

Proszę więc pomijać kwestię wklejania nowego zawieszenia.

Proszę się odnosić wyłącznie do zadanego w poście pytania.

• #4 12 Kwi 2015 15:56
    wkj
    Poziom 34  

jacorplacor napisał:

Proszę wiec nie liczyć na pomoc.

Napisze jak wszyscy.
    Po raz tysięczny, to co jest już wiadome, zarówno z 15Ω i 8Ω będzie źle.
    Jak nie umiesz lub nie chcesz wymieniać pianek to nie zabieraj się za modernizację tych zestawów grających.

• #5 12 Kwi 2015 17:01
    jacorplacor
    Poziom 8  

wkj napisał:
    Jak nie umiesz lub nie chcesz wymieniać pianek to nie zabieraj się za modernizację tych zestawów grających.

Nie umiem wymieniać zawieszenia więc się za to nie zabieram - jasno napisałem to powyżej.

Gdyby oryginalne GDN był w sprzedaży to nie zakładałbym tego tematu.

W sprzedaży są jedynie wersje 15 Ohm i 8 Ohm.
    Tak więc pytanie jakie zadałem w założycielskim poście jest nadal aktualne.

• #6 12 Kwi 2015 21:25
    flubber.trip
    Poziom 27  

Nie wierzę żeby w katowicach (sądząc po tym co pisze pod twoim nickiem) nie było nikogo kto to może te głośniki zregenerować. Jak wyżej już napisano, zmiana impedancji głośników będzie miała wpływ na pogorszenie brzmienia zestawu. W ostateczności możesz wpaść do mnie do krk (bus w jedną strone to tylko 8zł, wiec taniej niż wysyłka głośników) i zrobię ci to na poczekanie za przysłowiowego browarka ;)

• #7 12 Kwi 2015 21:33
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

jacorplacor napisał:

Wiem, że można wkleić nową piankę. Pomijam jednak taką opcję - sam tego nie zrobię a wysyłać do regeneracji nie chcę.

Nie licz zatem na pomoc. Nikt nie poleci Ci wstawienia niedopasowanego głośnika. Nawet jeśli miałbyś same kosze, to można byłoby odtworzyć układ drgający. Jeżeli nie chcesz, to
    jacorplacor napisał:
    Nie umiem wymieniać zawieszenia więc się za to nie zabieram - jasno napisałem to powyżej.
    Ja nie umiem naprawić pralki, więc jak się zepsuje to dzwonię po serwis. Jak spali mi się transformator, to oddaję go facetowi do przewinięcia, który ma sprzęt żeby to zrobić porządnie. Przecież są serwisy regenerujące głośniki. Nawet na forum jest sporo ludzi którzy to robią zawodowo. Nawet Tonsil regeneruje głośniki.
    Nie rozumiem czemu chcesz zamiast oryginalnego głośnika wstawiać inny. Przecież po regeneracji głośnik będzie grał jak nowy.
    @flubber.trip Wysłałem posta zanim zobaczyłem Twojego. Jak widać miałem rację.
    jacorplacor napisał:
    I teraz pytanie.
    Jeśli zamiast 12 Ohm wstawię 15 Ohm lub 8 Ohm to jak wpłynie taka przeróbka na parametry dźwiękowe?
    Jak będzie wówczas cięta sekcja niskich tonów i jaka będzie wówczas impedancja kolumn?
    Czy wstawiając 8/15 Ohm będzie więcej/mniej basu w stosunku do oryginalnych 12 Ohm?
    A diabeł wie co będzie. Zwrotnica jest zaprojektowana dla konkretnego przetwornika, z innym pasmo Ci się rozjedzie kompletnie. Z doświadczenia wiem, że te same głośniki, o różnej impedancji, różnią się również innymi parametrami.

• #8 12 Kwi 2015 22:30
    jacorplacor
    Poziom 8  

Dziwne. Myślałem, że na podstawie schematu zwrotnicy można obliczyć jak cięte będzie dolne pasmo przy montażu głośników 8 lub 15 Ohm zamiast oryginalnych 12 Ohm.
    Czy nie da się także obliczyć jaką impedancję może mieć kolumna po wymianie głośnika 12 Ohm na 15 lub 8 Ohm?

W Katowicach nie ma nawet serwisu zajmującego się naprawą wzmacniaczy - ostatnio obdzwoniłem kilka miast dookoła i nikt nie chciał się podjąć serwisowania 20-to letniego Marantza.

Kupując nowe głośniki będę miał spokój na następne 20 lat. Gdyby były dostępne oryginały 12 Ohm to bez zastanowienia wydałbym kilka stów na komplet.

Wklejanie pianki to natomiast reperacja doraźna. I tak nie ma pewności, że pianka zostanie dobrze wklejona. Pianki zresztą też są niewiadomego pochodzenia więc głośniki po takiej regeneracji i tak nie będą trzymały pierwotnych parametrów.

Parametry GDN 20/60/3 12 Ohm oraz parametry GDN 20/60/3 15 Ohm są przecież dobrze znane. Nota katalogowa jest dostępna. Myślałem, że na podstawie tych danych można będzie wyliczyć zachowanie kolumny.

Przecież są na forum specjaliści projektujący zestawy nagłośnieniowe. Czy nikt więc nie jest w stanie przybliżyć mi (i z tego co się domyślam wielu innym) jak będą się zachowywały kolumny po owej zmianie?

• #9 13 Kwi 2015 01:13
    Luki_8_2
    Poziom 11  

Proponuję wysłać głośniki do Tonsila a zregenerują i będą jak nowe i taniej to wyjdzie niż kupno nowych gdyby były dostępne.
    Pozdrawiam.

• #10 13 Kwi 2015 05:58
    wkj
    Poziom 34  

jacorplacor napisał:
    Przecież są na forum specjaliści projektujący zestawy nagłośnieniowe. Czy nikt więc nie jest w stanie przybliżyć mi (i z tego co się domyślam wielu innym) jak będą się zachowywały kolumny po owej zmianie?

Są na forum specjaliści, ale mają dosyć uświadamiania stosowania nieodpowiednich głośników w stosunku do wersji pierwotnej.

15 ohmowe głośniki zagrają ciszej.

Można przerysować schemat zwrotnicy w jakimś programie projektowym i zasymulować wszystko, następnie dokonując zmian jakie proponujesz, obserwować jak zmieniają się cięcia, fazy, spadki. A następnie tak zmieniać elementy zwrotnicy by zbliżyć jak najbardziej do oryginału. Trochę czasu jednak trzeba temu poświęcić.

• #11 13 Kwi 2015 08:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

jacorplacor napisał:
    Czy nie da się także obliczyć jaką impedancję może mieć kolumna po wymianie głośnika 12 Ohm na 15 lub 8 Ohm?
    Nie. Impedancja zmienia się w funkcji częstotliwości. Nie da się obliczyć jak się zmieni cięcie w zwrotnicy bez znajomości przebiegu impedancji.
    jacorplacor napisał:

Kupując nowe głośniki będę miał spokój na następne 20 lat.
    Po wymianie zawieszeń też.
    Luki_8_2 napisał:
    Proponuję wysłać głośniki do Tonsila a zregenerują i będą jak nowe i taniej to wyjdzie niż kupno nowych gdyby były dostępne.
    Pozdrawiam.
    Jakby nie chciało się Koledze szukać. http://www.skleptonsil.pl/485460/regeneracja

• #12 13 Kwi 2015 12:49
    jacorplacor
    Poziom 8  

wkj napisał:

Są na forum specjaliści, ale mają dosyć uświadamiania stosowania nieodpowiednich głośników w stosunku do wersji pierwotnej.

Ile razy mam pisać, że gdyby były dostępne głośniki 12Ohm to nie zadawałbym pytań tylko udał się do sklepu.

Proszę nie polecać rozwiązania, które jest technicznie niemożliwe

Regeneracja jest całkowicie nieekonomiczna - koszt to 40 zł plus przesyłka co daje ponad połowę kosztów nowego głośnika 8 lub 15 Ohm

wkj napisał:

15 ohmowe głośniki zagrają ciszej.

Znacząco ciszej czy mocno ciszej?
    Rozumiem, że wkładając 8Ohm kolumna zagra głośniej w dolnych rejestrach.

Czy przypadkiem włożenie głośników 15Ohm nie będzie bezpieczniejsze niż włożenie głośników 8Ohm?

• #13 13 Kwi 2015 17:17
    wkj
    Poziom 34  

jacorplacor napisał:
    wkj napisał:

Ile razy mam pisać, że gdyby były dostępne głośniki 12Ohm to nie zadawałbym pytań tylko udał się do sklepu.

Proszę nie polecać rozwiązania, które jest technicznie niemożliwe

Regeneracja jest całkowicie nieekonomiczna - koszt to 40 zł plus przesyłka co daje ponad połowę kosztów nowego głośnika 8 lub 15 Ohm

ILE RAZY MAM PISAĆ ŻE regeneracja nie jest opłacalna, opłacalna jest ORYGINALNOŚĆ!

Nie ma co się produkować, prędzej słonia przeprowadzisz przez ucho igielne nim dopasujesz sam przetworniki o innej impedancji do tego zestawu głośnikowego.
    Na forum nie licz na pomoc bowiem trzeba poświęcić temu trochę czasu, nikt za darmo tego nie zrobi. Sam nie chciał bym tego robić, bowiem raz że zepsuł bym oryginalny zestaw, dwa nie mam czasu na takie beznadziejne zabawy.
    Owszem dorwiesz kogoś, ale czy na pewno zrobi to dobrze?

Nie przyjmujesz żadnych innych argumentów do siebie. Niczym "koń z klapkami, leziesz" swoją drogą.

ps.Technicznie niemożliwe to jest wywrócenie wojskowego hełmu na lewą stronę, nie wiesz co mówisz ws. regeneracji to lepiej nic nie mów.

a po dokładnej analizie sam się zastanawiam czy czasami nie droczysz się z nami

• #14 13 Kwi 2015 18:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

jacorplacor napisał:

Po regeneracji otrzymujesz praktycznie nowy głośnik. Zatem jest ona opłacalna. Jednak nie mówimy o opłacalności a oryginalności.
    Zestaw ten zagra dobrze tylko z oryginalnymi przetwornikami!!!
    wkj napisał:
    Nie ma co się produkować, prędzej słonia przeprowadzisz przez ucho igielne nim dopasujesz sam przetworniki o innej impedancji do tego zestawu głośnikowego.
    Na forum nie licz na pomoc bowiem trzeba poświęcić temu trochę czasu, nikt za darmo tego nie zrobi. Sam nie chciał bym tego robić, bowiem raz że zepsuł bym oryginalny zestaw, dwa nie mam czasu na takie beznadziejne zabawy.
    Owszem dorwiesz kogoś, ale czy na pewno zrobi to dobrze?

Nie przyjmujesz żadnych innych argumentów do siebie. Niczym "koń z klapkami, leziesz" swoją drogą.
    Amen. Temat wyczerpany. Kolega nie oczekuje pomocy a potwierdzenia swoich teorii.
    wkj napisał:

a po dokładnej analizie sam się zastanawiam czy czasami nie droczysz się z nami
    Ja też...

• #15 07 Lut 2016 11:49
    jacorplacor
    Poziom 8  

Mija niecały rok od wymiany oryginalnych basowych głośników na nowe GDN 20/60/3 15 Ohm
    Jakość dźwięku absolutnie nie uległa pogorszeniu. Powiedziałbym, że jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Absolutnie żadnego zmniejszenia basu nie odnotowałem.
    Niskie tony są rewelacyjnie kontrolowane a zejścia do najniższych rejestrów są swobodne i bez najmniejszych zniekształceń.
    Można zauważyć w stosunku do oryginałów, że bas stał się twardszy ale jest to zmiana wręcz kosmetyczna.

• #16 07 Lut 2016 12:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Przedstaw wyniki pomiarów, to uwierzę.

• #17 07 Lut 2016 13:59
    wkj
    Poziom 34  

Lub ma porównanie te vs oryginały.

Ja z uporem maniaka napiszę, jest ciszej.

• #18 07 Lut 2016 14:12
    Zwierzak81
    Poziom 24  

Czy kolega rozebrał te swoje Bolero ? Jak kupiłem swoje przewidywałem że GDN będą do zregenerowania, po otwarciu kolumn okazało się że wszystko jest ok.

Też kiedyś nie umiałem zregenerować głośników, do czasu gdy się zabrałem za pierwszy komplet. Dziś mam na koncie kilka udanych regeneracji od GDM 10 cm po 30 cm GDN. Jak nie naprawisz to trudno, jeśli faktycznie są uszkodzone to już niewielka strata.

• #19 07 Lut 2016 14:29
    jacorplacor
    Poziom 8  

Zwierzak81 napisał:
    Czy kolega rozebrał te swoje Bolero ? Jak kupiłem swoje przewidywałem że GDN będą do zregenerowania, po otwarciu kolumn okazało się że wszystko jest ok.
    .

A jak niby miałem wymienić oryginały na nowe GDN 20/60/3 15 Ohm.
    Oczywiście, że rozebrałem. Po otwarciu obudowy zawieszenia piankowe na GDN wcale nie były uszkodzone. Wszystko wyglądało OK. Dopiero kiedy wziąłem głośnik do ręki i z lekkim naciskim nacisnąłem piankę to zaczęła się kruszyć i odpadać. Kiedy zacząłem trzeć palcem po piance to ewidentnie zaczęły się robić dziury. Czyli mówiąc krótko zawieszenie było już niemal wyeksploatowane.
    Wpierw wymieniłem oryginały na nowe GDN 20/60/3 15 Ohm w jednej kolumnie i posłuchałem jak się mają dzwiękowo zamienione głośniki do oryginałów w drugiej jeszcze nierozebranej kolumnie. Zmian na gorsze w stosunku do oryginalnej kolumny nie zanotowałem - jak napisałem powyżej, jedyna zmiana to bas stał się twardszy ale jest to zmiana na pograniczu słyszalności albo efekt placebo.
    Żadnej zmiany, że niby jest ciszej nie odnotowałem.

Regeneracja sposobem domowym to jakiś absurd.
    Na stronie tonsila widnieje:
    Dodatkowo informujemy, że przeprowadzamy regenerację z zachowaniem reżimu technologicznego montażu, którego nie są wstanie zapewnić
    tzw. "garażowi naprawiacze". Trudno sobie wyobrazić, że ci "naprawiacze" mają możliwość rozmagnesowania głośnika przed regeneracją
    i namagnesowania go po regeneracji.Rozmagnesowanie jest bardzo waznym zabiegiem bo tylko on umozliwia właściwe wyczyszczenie szczeliny
    obwodu magnetycznego. Czystość szczeliny magnetycznej ma decydujący wpływ na jakość dźwięku i trwałość głośnika.

Trudno się z tym polemizować.

Gdyby wymiana na nowe GDN 20/60/3 15 Ohm dała złe efekty soniczne to bez wątpienia wysłałbym oryginały do regeneracji. Jednakże nie widzę takiej potrzeby.
    Nowe GDN 20/60/3 15 Ohm jako zamienniki sprawują się rewelacyjnie.

Każdy będzie robił jak uważa za stosowne. Postanowiłem opisać moje doświadczenia dla innych zainteresowanych osób, których zapewne jest sporo.
    Tak więc nie ma żadnych przeciwwskazań i spokojnie można nowe GDN 20/60/3 15 Ohm montować w Bolero 200.

• #20 07 Lut 2016 14:38
    wkj
    Poziom 34  

jacorplacor napisał:

Dodatkowo informujemy, że przeprowadzamy regenerację z zachowaniem reżimu technologicznego montażu, którego nie są wstanie zapewnić
    tzw. "garażowi naprawiacze". Trudno sobie wyobrazić, że ci "naprawiacze" mają możliwość rozmagnesowania głośnika przed regeneracją
    i namagnesowania go po regeneracji.Rozmagnesowanie jest bardzo waznym zabiegiem bo tylko on umozliwia właściwe wyczyszczenie szczeliny
    obwodu magnetycznego. Czystość szczeliny magnetycznej ma decydujący wpływ na jakość dźwięku i trwałość głośnika.

Trudno się z tym polemizować.

Trudno.

Trudno też polemizować w paru przypadkach, gdzie jako renomowany producent głośników, dali du...ciała przy regeneracji. Posiedzisz dłużej w temacie to może będziesz wiedział.

Osobiście wsadzałem do w/w bolero przetworniki niskotonowe 15Ω-we i wiem co słyszałem. Te kolumny nie są szczytem osiągnięć, być może jak sam tak zrobiłeś to jedno wchodzi w drugie i po japońsku to gra (jako tako). Ja miałem kilka par i mnie nie urzekły. Przy tango 200 "spłynęły".

• #21 07 Lut 2016 14:43
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

jacorplacor napisał:
    zawieszenie było już niemal wyeksploatowane.
    Raczej "zdepolimeryzowane".
    jacorplacor napisał:
    Nie koniecznie. W wypadku głośników "domowych", gdzie nie wystąpują duże moce i robi sę ją (regenerację) w zgodzie z np. tym tematem:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8636668#8636668
    można uzyskać idealne odwzorowanie oryginału.
    jacorplacor napisał:

A co mieli napisać? Przecież to jasne, ze muszą dbać o zarobki?
    jacorplacor napisał:
    Każdy będzie robił jak uważa za stosowne.
    Oczywiście.
    Nie jest to jednak powód by tak drastycznie negować porady i sugestie innych - nierzadko bardziej doświadczonych użytkowników.

• #22 07 Lut 2016 14:57
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:
    jacorplacor napisał:
    Każdy będzie robił jak uważa za stosowne.
    Oczywiście.
    Nie jest to jednak powód by tak drastycznie negować porady i sugestie innych - nierzadko bardziej doświadczonych użytkowników.

Dokładnie, nas łączy pasja, oni tam chodzą zarabiać i często gęsto jak to bywa u prywaciarzy maja podnoszone ciśnienie,

kto lepiej przykłada się do tego?

• #23 08 Lut 2016 13:06
    Zwierzak81
    Poziom 24  

Różnica w rezystancji (wróć, impedancji) między 15 a 12 ohm nie jest znów tak duża jak przy 8 / 4 ohm, poza tym Bolero to nie jakieś HiFi.

• #24 08 Lut 2016 14:53
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Zwierzak81 napisał:
    Bolero to nie jakieś HiFi.
    To ma być wytłumaczenie czemu należy zrobić tak, żeby było jeszcze gorzej?
    Zawsze myślałem, że jeśli już coś się robi, to po to, żeby było lepiej... widocznie całe życie byłem w błędzie... :(

• #25 08 Lut 2016 16:43
    Sanjose
    Poziom 25  

Albo robi się coś dobrze, albo nie robi tego wcale. Nie ma miejsca na półśrodki.

Osobiście za wszelką cenę regenerowałbym uszkodzone przetworniki, niż montował podobne o podobnych parametrach.

Mówiąc w skrócie autor tematu poszedł na łatwiznę, wymieniając głośniki które można niewielkim kosztem naprawić.
    Zabrudzić szczelinę magnetyczną jest ciężko, jak się ją odpowiednio zabezpieczy.

Zastanawia mnie jedno, czy rozmagnesowywanie jest konieczne jeśli cewka porusza się swobodnie? Wtedy cały układ drgający można bez problemu wyjąć. Rozumiem gdy jest zablokowana przez przesunięty magnes np. po upadku.

• #26 08 Lut 2016 17:07
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Sanjose napisał:
    Zastanawia mnie jedno, czy rozmagnesowywanie jest konieczne jeśli cewka porusza się swobodnie?
    W takich zakładach do jakich należy współczesny Tonsil (a także w większosci wszystkich serwisów mających dostęp do oryginalnych reperaturek i osprzętu) łatwiej wyrwać jest całość układu magnetycznego, a wówczas o zanieczyszczenie szczeliny jest łatwo. Ponieważ zajmują się regeneracją na większą skalę - mogą sobie pozwolić i na demagnetyzer dużej mocy do rozmagnesowania układu. W sumie i tak szybciej to wychodzi i taniej - a o to chodzi przy masówce. Ktoś kto robi to domowym sumptem i zależy mu na jakości regeneracji - uważa, żeby nie zanieczyścić szczeliny i wymienia (zamiast kompletnego układu drgającego) tylko to co jest niezbędne.
    Tak więc - prawdę napisali. Przynajmniej w tym fragmencie.
    Cała reszta to wybieg aby zapewnić sobie pracę i zarobki.
    Nie jest też żadną tajemnicą, że w wypadku gdy nie mają oryginalnych dla danego typu "repair-kit'ów", zakładają to, co pasuje... wymiarami. Przykłady są na forum.

• #27 08 Lut 2016 17:26
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:

Zawsze myślałem, że jeśli już coś się robi, to po to, żeby było lepiej... widocznie całe życie byłem w błędzie... :(

Nie tylko ty jeden, ale jak mówią, człowiek się całe życie uczy i głupi umiera.

• #28 08 Lut 2016 17:31
    DjMapet
    Poziom 42  

Sanjose napisał:
    Zastanawia mnie jedno, czy rozmagnesowywanie jest konieczne

Widać w przypadku Tonsila konieczne, bo kto tam będzie bawił się z czyszczeniem szczeliny magnetycznej w sposób powszechnie znany nie tylko na forum?

jacorplacor napisał:
    W Katowicach nie ma nawet serwisu zajmującego się naprawą wzmacniaczy - ostatnio obdzwoniłem kilka miast dookoła i nikt nie chciał się podjąć serwisowania 20-to letniego Marantza.

Na pewno znalazła by się taka osoba na giełdzie elektronicznej w Milowicach (Sosnowiec), lub w Katowicach na Żeliwnej.
    Są tam też osoby trudniące się naprawą głośników, np. Altusserwis z Siemianowic Śl., tel: 608 829 269
    Od niego głośniki wychodzą jak nowe. :-)

Pozdrawiam.

• #29 08 Lut 2016 22:09
    Zwierzak81
    Poziom 24  

398216 Usunięty napisał:
    Zwierzak81 napisał:
    Bolero to nie jakieś HiFi.
    To ma być wytłumaczenie czemu należy zrobić tak, żeby było jeszcze gorzej?

Wyciągasz złe wnioski z mojej wypowiedzi. Zgodzisz się ze stwierdzeniem że Bolero to nie jest HiFi wśród kolumn ? Zauważ że autor tematu odrzucił opcję regeneracji głośników, tym samym rezygnuje z zachowania działania zbliżonego do oryginału. Co mu pozostaje ?

• #30 08 Lut 2016 22:21
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

No nie wiem czy złe...
    Autor swoją decyzję o nieregenerowaniu uzasadnił w sposób podany mu przez "stronę zainteresowaną" - czyli Tonsil. Najprawdopodobniej sam nie chciał ryzykować (mimo, ze postępując według poradnika z postu #21 byłoby to na 99% zakończone sukcesem - w każdym razie ja się stosowałem do tego tematu i żadnych problemów), a to byłoby najlepsze rozwiązanie.
    To, czy coś jest, czy nie jest HiFi nie ma tu, moim zdaniem, żadnego znaczenia. Zawsze bowiem powinno się dążyć do ideału - poprawić fabrykę w tym konkretnym wypadku nie za bardzo można (ze względu na rodzaj obudowy i wymuszone przez to strojenie basu), ale chociaż doprowadzić do oryginału - jak najbardziej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME