Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne parametry głośnika

abcdefghijk 15 Kwi 2015 19:53 489 4
  • #1 15 Kwi 2015 19:53
    abcdefghijk
    Poziom 9  

Witam potrzebuję parametrów głośnika basowego z kolumn Saba Ultra Hi-Fi 1205
    Potrzebne parametry głośnika

W oryginalnej obudowie mającej 24L pojemności głośnik nie daje basu tylko stuka, mechanicznie i elektrycznie wszystko jest sprawne.
    Ewentualnie do jakiej obudowy BR go wsadzić i jaki tunel BR dać niestety wysokie i średnie tony są dużo efektywniejsze od basu i dają po uszach :(

Wzmacniacz z którym kolumny grają to Yamaha AX-470

• #2 15 Kwi 2015 22:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Obudowy szczelnie? Dziwne że nie ma basu. Parametrów raczej nie znajdziesz.
    Nie jest to coś, co warto byłoby przerabiać. Jeżeli nie pasuje Ci to brzmieniowo, to sprzedaj i kup coś innego.

• #3 16 Kwi 2015 08:37
    abcdefghijk
    Poziom 9  

Obudowy są szczelne,sprzedawać się ich nie opłaca chciałem zrobić nowe skrzynki pod te niskotonowe ale właśnie parametrów brak wiem że mają duży układ magnetyczny co mnie zdziwiło bo wszystkie głośniki jakie miałem w obudowie zamkniętej miały słaby układ magnetyczny.

• #4 16 Kwi 2015 09:12
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

abcdefghijk napisał:
    bo wszystkie głośniki jakie miałem w obudowie zamkniętej miały słaby układ magnetyczny.
    Co ma jedno do drugiego? Obudowa zamknięta nie jest gorsza od obudowy BR. Jeżeli producent zastosował taką, to nie ma sensu tego zmieniać.

• #5 24 Kwi 2015 12:18
    Slawek19-88
    Poziom 9  

Minął tydzień od ostatniego postu ale widzę że problem nie został rozwiązany więc dorzuce swoje trzy grosze.
    Miałem kiedyś takie kolumny i basu napewno w nich nie brakowało. Widać że zawieszenie górne głośnikow było wymieniane, podejrzewam że ktoś kto to robił mogł coś namieszać przy zwrotnicy i właśnie tam szukałbym problemu.
    Odkręć tylną ściankę obudowy, odlutuj głośnik basowy od zwrotnicy następnie przylutuj kable od wzmacniacza do głośnika. Skręć obudowe i podaj sygnał na głośnik. Jeśli bas sie pojawi to potwierdzi to moje przypuszczenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME