Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wharfedale EVP15PSB wymiana głośnika

janektasak 18 Kwi 2015 19:45 693 7
  • #1 18 Kwi 2015 19:45
    janektasak
    Poziom 9  

Wharfedale EVP15PSB wymiana głośnika Wharfedale EVP15PSB wymiana głośnika

Witam.

Mam drobny problem. Kupiłem dwa subwoofery aktywne Wharfedale EVP15PSB, po dokładnym osłuchaniu w domu stwierdziłem że jest coś nie tak z nimi. Odkręciłem maskownicę, wymontowałem głośniki i wyszło szydło z wora, ktoś je wcześniej regenerował w dodatku bardzo niechlujnie a i tak w jednym z nich jest urwana membrana.
    Do rzeczy, na zdjęciach widać jeden z głośników. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego zamiennika.
    Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć jego szczegółowych parametrów, wiem jedynie że ma 4 OHM 200 WATT mocy ciągłej i 400 WATT w szczycie, końcówka mocy w subwooferze według producenta ma 300 WATT RMS i 450 WATT w MAX

• #2 19 Kwi 2015 00:45
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jeśli gra to wymień zawieszenie górne i po problemie.

• #3 19 Kwi 2015 09:22
    janektasak
    Poziom 9  

Wydaję się że to jest prosta operacja ale tak naprawdę nigdy nie naprawiałem głośników po za jednym przypadkiem gdy miałem może z dziesięć lat i mysza wlazła mi do radia i zeżarła prawie całą membranę to odrestaurowałem ją bibułą, tutaj to jest troszkę inna klasa
    głośnika nie mam pojęcia z czego zrobić takie zawieszenie i jakim klejem to posklejać

• #4 19 Kwi 2015 11:43
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zawieszenie kupisz gotowe za 20zł na portalu aukcyjnym.

• #5 19 Kwi 2015 11:54
    DjMapet
    Poziom 42  

Najlepiej zwróć kolumny sprzedawcy, a raczej oszustowi, który Ci to wcisnął.
    Kupowanie Kolumn Wharfedale, to wielka loteria. Głośniki są praktycznie nieosiągalne.

Pozdrawiam.

• #6 19 Kwi 2015 20:40
    janektasak
    Poziom 9  

Dzięki PANICZKAMIL poszukam na allegro i spróbuję sam naprawić myślę że bardziej tego nie spieprzę(bo bardziej to już się chyba nie da)

I tu się z kolegą DjMapet zgadzam tylko dałem trochę ciała bo już komentarz pozytywny wystawiłem, a do gościa jechałem po nie prawie 400 Km w jedną stronę, żałuję że od razu tego dnia co je przywiozłem ich dobrze nie przetestowałem, człowiek się uczy na błędach szkoda tylko że na własnych. Z drugiej strony to nie duże pieniądze za nie dałem spróbuję je naprawić, w sumie to jeden ten co ma wyrwaną membranę.

• #7 20 Kwi 2015 14:53
    janektasak
    Poziom 9  

Nie mogę nigdzie znaleźć takiego zawieszenia do głośnika wszędzie gdzie szukałem to mają tylko do Tonsila i to miękkie. Bardzo proszę o linki lub adresy takich sklepów a najlepiej jakiś dobry i nie drogi serwis w wawie co mi to zrobi.

• #8 09 Maj 2015 21:55
    janektasak
    Poziom 9  

No i po problemie, w wawie w firmie Dorado naprawili mi głośnik za 120zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME