Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-529+ Jamo S628 HCS - Podłączenie sprzętu oraz głośników Bi-Wire/ Bi-

Exmind 27 Sie 2015 00:24 8505 104
  • #31 27 Sie 2015 00:24
    intenso
    Poziom 38  

Kolumny frontowe podłączasz pod wzmacniacz stereo A 30, amplituner laczysz ze wzmacniaczem kablem 2x cinch - 2 x cinch, z wyjścia Pre Out Front z amplitunera pod wejście Power amp Direct i na panelu przednim wciskasz przycisk o takim samym opisie.Gdy będziesz chciał słuchać muzyki na samym wzmacniaczu i regulować głośność to wtedy wyłączasz ta funkcję

Funkcja Direct to funkcja która odłacza różne dodatki do zmiany barwy dźwięku np, funkcję bas treble, wtedy sygnał przebywa najkrótszą drogę we wzmacniacz i mamy dźwięk w takiej postaci jak jest on zapisany na płycie

Gratuluję sprzętu.

• #32 27 Sie 2015 08:41
    Exmind
    Poziom 10  

Aha rozumiem wiem że to dziwne ale gdy podłączony mam Sub Jamo J12 to w kolumnach frontowych moje niskotonowe głośniki coś cicho grają czyżby sub zabrał moc? I czy dało by się je podbić mocą i basem za pomocą wzmaka?

Dzięki ślicznej.:-)

• #33 27 Sie 2015 18:28
    intenso
    Poziom 38  

Miałem kiedyś Pioneera więc tak
    -sprawdź czy kolumny frontowe są ustawione jako Large (duże),, jak są Small to przestaw na Large
    - sprawdź czy kolumny są ustawione na Full band
    - sprawdź czy ustawienia subwofera są ustawione na Sub Plus, lub Pulse

Dwie ostatnie odpowiedzi napisałem na czuja ponieważ miałem dawno amplituner Pioneera i dokładnie nie pamiętam, na dodatek był to zupełnie inny amplituner, w większości przypadków ustawienia maja podobne nazewnictwo.

Sub nie zabierze Ci mocy ponieważ ma swój wzmacniacz, po prostu amplituner wie że powiadasz subwofer i wszystkie niskie tony są kierowane na suba
    Musisz po prostu w menu amplitunera przestawić aby bas był wysyłany tu i tu.

• #34 27 Sie 2015 22:15
    Exmind
    Poziom 10  

Dobra okey jeszcze jedno, czy jak odepne kabelki od głośników frontowych i podepne jedną parę pod wzmaka będę mógł kontrolować w znakiem woffery i podkreślał nimi bass,treble ,a drugą parę zostanie na amplituner że i czy musza być amplituner i wzmacniacz działać? , i za pomocą ampla podkręcać potencjometry głośność? Czy źle myślę?

• #35 27 Sie 2015 22:17
    intenso
    Poziom 38  

Co Ty kombinujesz? Chcesz coś spalić?

• #36 27 Sie 2015 22:19
    Exmind
    Poziom 10  

To jak to podłączyć jestem zielony w tym:( chodzi mi o bi- amping

• #37 27 Sie 2015 22:23
    intenso
    Poziom 38  

Daj sobie spokój z bi-ampingiem, masz wzmacniacz stereo i na siłę kombinujesz.
    A co jest źródłem dźwięku?

• #38 27 Sie 2015 22:30
    Exmind
    Poziom 10  

Ale sam wzmacniacz nie daje kopa moim głośników już amplituner 7x150 W daje lepszego kopa w ustawieniu STEREO 2.1
    źródłem dźwięku jest TV podłączane przez USB i wysyła sygnał przez ARC

Dodano po 3 [minuty]:

Pomuż mi z biampingiem nie po to wydałem tyle kasy by nie skorzystać że wzmaka.

• #39 27 Sie 2015 22:33
    intenso
    Poziom 38  

Musisz odpowiednio ustawić amplitumer.
    Masz w tym ampli equalizer
    W ampli włącz tryb stereo, żadne direct ani stereo direct.

Dodano po 2 [minuty]:

Zrozum bi amping zrobisz na samym amplitunerze, który ma gorsza jakość niż Twój wzmacniacz
    Mocy dzięki temu nie przybędzie

• #40 27 Sie 2015 22:39
    Exmind
    Poziom 10  

Jak w ampl załączenie STEREO to sygnał będzie wysyłany z jednej pary kabli przez ampl a drugą para będzie wysyłana że wzmaka czy to jak działa ? I czy muszą być załączone obydwa ampl+wzmaka?

Dodano po 2 [minuty]:

Hm wiem bo mam bi AMP zrobiony na samym amplituner że ale to nie jest to czego szukam bi AMP w ampl daje sygnał tylko 5.1

• #41 27 Sie 2015 22:46
    intenso
    Poziom 38  

Jak masz zrobiony ten bi amping? Jak masz podłączone kolumny do ampli, w jaki sposób?

Dodano po 4 [minuty]:

Kolego w sobotę Ci pomoge, a sprzęt masz bardzo dobry, nie martw się zagra tak jak potrzeba, to tylko kwestia ustawień w ampli.

• #42 27 Sie 2015 22:58
    Exmind
    Poziom 10  

W ampl ustawione jest na bi -amping, podłączenie kolumn jest po 2 pary kabli na front R+L i po 2 pary pod Souroond back R+L

• #43 28 Sie 2015 18:14
    intenso
    Poziom 38  

Exmind napisał:
    Jak w ampl załączenie STEREO to sygnał będzie wysyłany z jednej pary kabli przez ampl a drugą para będzie wysyłana że wzmaka czy to jak działa ? I czy muszą być załączone obydwa ampl+wzmaka?

Jak załączysz w ampli tryb Stereo wtedy będziesz miał możliwość sterowania tonami niskimi i wysokim w ampi.

Exmind napisał:

Hm wiem bo mam bi AMP zrobiony na samym amplituner że ale to nie jest to czego szukam bi AMP w ampl daje sygnał tylko 5.1

Bi ampling nie ma nic wspólnego z dźwiękiem 5.1, to tylko kolumna jest zasilana z dwóch par końcówek.W stereo również działa bi amping, to jest tylko spsob podłączenia.

A funkcje Bypass masz włączoną?

Musiałbyś wstawić kilka zdjęć z menu ampli, chyba ze dostałeś instrukcje obslugi na płycie w Pl.

• #44 29 Sie 2015 01:32
    Exmind
    Poziom 10  

Nawet nie wiem czy mam tą funkcję ,a gdzie tego szukać w menu amplitunera ?

Dodano po 14 [minuty]:

Dziś chyba dokonałem cudu .Już piszę jak.
    Wzmaka podłaczylem do ampla pod pre out na amplu zostawilem podłączone kolumny centralny ,Souroond oraz frontowe z niskimi tonami.
    We wzmaku mam podłączone frontowe z wysokimi tonami. W TV z USB odpalam nutke Mp3 i załączyłem jeszcze wejście liniowe z TV od głosu RCA- 2xRCA pod wejście we wzmaku AUX.
    Steruje tym i tym w ampl nagłaśniam Suba i wysokie tony ,we wzmaku niskie tony.
    Fronty ledwo stoją i wszystko spada ale jest problem ,straszny szelest słychać czemu? :(

• #45 29 Sie 2015 10:44
    intenso
    Poziom 38  

Co Ty kombinujesz?!
    Niskotonowe pod amplituner?Przecież ten wzmacniacz zjada na dzień dobry ten amplituner pod względem jakości dźwięku, mocy i wysterowania kolumna.
    Po co puszczasz muzykę z pendriva z tv???Przecież amplituner ma wejście Usb do takich celów.
    Zrozum że Ty musisz mieć podpięte fronty pod wzmacniacz stereo wyżej napisałem czemu.
    Trzeba odpowiednio ustawić ampli żeby nie odcinał Ci niskich tonów.

• #46 29 Sie 2015 13:25
    Exmind
    Poziom 10  

Dobra już odciąłem wzmaka żałuje teraz kasy na to co kupiłem ,sprzedam wzmaka na allegro bo to kicha wychodzi. Doloże parę zł i zakupie samą końcòwkę mocy 2 kanałową np Advance Acoustic za 2 tysie ,to rozbuja moje Jamo Frontowe nawet z bi ampem .
    Wzmak nie dodaje mi mocy tylko robi za samą końcòwkę ehh na grom to komu chyba że pod 9.2 kanały.

Dodano po 7 [minuty]:

Nie widzę przyszłości z tym wzmakiem ,no mogę puszczać muzę z ampla ale coś te USB nie chce mi działać musiałbym sama muzę wgrac ,a mam tam filmy i inne rzeczy i być może nie odczytuje.

• #47 29 Sie 2015 13:31
    intenso
    Poziom 38  

Ręce opadają, ten wzmacniacz rozbuja te kolumny dwa razy lepiej niż ten amplituner, pospinaj to tak jak wcześniej pisałem, weź instrukcje obsługi w ręce i pilota i ustaw ampli jak się należy.Nie psiocz i nie narzekaj.
    Ja mam Jamo S 718 i podpięte są pod Pma 720 AE i jest jazda.

Masz jakieś dvd z wyjściem cinch?
    Podłącz komputer pod wzmacniacz i włącz jakąś nutkę, zobacz wtedy czy będzie ten kop.

Nie odczytuje bo zapewne dysk masz sformułowany w NTFS.Po prostu nie widzi go.Musiałbyś sformatować jakiegoś pena w Fat,

Czemu się tak usrałeś tak na ten Bi-amping?To nic nie zmieni.Kto Cie tak do tego namawia?

• #48 29 Sie 2015 21:55
    Exmind
    Poziom 10  

Po pierwsze jak mam go ustawić wogóle nie widzę na TV menu wzmaka a to dziwne.po drugie może być laptop? I pod jakie wejście mam go podłączyć,w lapku mam wyjścia 2 od sygnału .
    Co do bi ampingu to sam się tak uwziałem :-) po prostu .

Dodano po 1 [minuty]:

A ten mój pen mógłbym sformatować w fat?

• #49 29 Sie 2015 21:57
    intenso
    Poziom 38  

Musisz podpiąć laptop z wyjścia słuchawkowego pod aux we wzmacniaczu.

• #50 29 Sie 2015 21:59
    Exmind
    Poziom 10  

Ok jutro tak zrobię. Mam pytanie czy końcówką mocy doda więcej mocy wzmakowi? Jakbym zakupił?

• #51 29 Sie 2015 22:02
    intenso
    Poziom 38  

Że niby jak więcej mocy wzmacniaczowi?

• #52 29 Sie 2015 22:12
    Exmind
    Poziom 10  

Mam amplituner o mocy 7 kanałów po 150W i czy jakbym zakupił końcówkę mocy na 2 kanały to amplituner nabrałby poterznego kopa? Czy by wzmocniła się moc ampla?

• #53 29 Sie 2015 22:52
    alien90fr
    Poziom 23  

A do czego chcesz tego kopa? Do oglądania filmów?.. Bo do tego raczej służy amplituner wielo kanałowy. Jak by ten amplituner miał 5x 170 wat w rms to by nie było tego posta tak więc jak chcesz mieć kopa podczas słuchania muzyki to kup dobry wzmacniacz stereo i to najlepsze rozwiązanie.

• #54 29 Sie 2015 23:16
    Exmind
    Poziom 10  

Mam wzmacniacz kolego .Pionka A-30

• #55 30 Sie 2015 00:10
    alien90fr
    Poziom 23  

Jak by nie patrzeć to ten amplituner ma w trybie stereo 2x 75 wat przy 8Ω i zasilanie 580 wat a pioneer a-30 ma 2x70 wat ale przy 4Ω i zasilacz 175 wat. Kolumny masz 8Ω wiec nic dziwnego że amplituner lepiej je wysteruje.

• #56 30 Sie 2015 08:47
    intenso
    Poziom 38  

Nie patrz na to co jest na papierze.Powtarzam to jeszcze raz,ten amplituner nie da rady temu wzmacniaczowi.

Po to masz wzmacniacz stereo aby pod niego podłączyć kolumny frontowe i miec dobre stereo, reszta kolumn które posiadasz zostają podpięte pod amplituner, podpinając kolumny frontowe odciążasz amplituner który musi wysterować 3 małe kolumienki.

Ja mam Amplituner który ma 140 wat na kanał a wzmacniacz ma 50 wat i powiem tak, wzmacniacz gra lepiej, mocniej, dynamiczniej i czyściej a dlaczego?Bo to wzmacniacz stereo a nie ampli do wszystkiego.

Zeby Ci wyświetlało menu na tv musisz wejść w Menu- System Set Up-Other Set Up-Play Zone Set Up i tam zmienić na Main

• #57 30 Sie 2015 10:55
    alien90fr
    Poziom 23  

No ale skoro kolega twierdzi ze ampli gra głośniej niż a-30. A na papiery tez warto patrzeć chociaż dzisiaj to nie to co kiedyś.. Ampli widocznie jest na 2 obciążonych kanałach mocniejszy i ma większy zapas mocy. Wiadomo że wzmacniacz stereo jest lepszy do słuchania muzyki i żaden ampli pod względem jakości nie da rady. Ampli może mieć nawet 200 wat na kanał tylko to jest moc podana na jeden obciążony kanał

• #58 30 Sie 2015 11:05
    intenso
    Poziom 38  

Ampli wykastrował polowe pasma które kieruje do suba dlatego fronty graja Jak w Direct Lub Pure Direct to raz, dwa to nie wiem jak kolega ma ustawiony wzmacniacz na jakim trybie,z tego co widzę to nawet nie chce mu się zajrzeć do instrukcji obsługi a szkoda.
    U mnie jest ta sama sytuacja gdy przepuszczam sygnał (tylko testowałem) co i u niego z tym ze ja mam dzielone systemu, do kina ampli i bd a do stereo cd i wzmacniacz, wszystko spięte przez pre out w ampli.
    Nie muszę przepuszczać sygnału przez ampli a dopiero do wzmacniacza.
    Inaczej również było brak kopa za sprawa wycięcia pewnego zakresu pasma i puszczenie go na suba.
    Z tym ze ja wiem co i jak mam poprzestawiać aby grało puszczając przez ampli.

Kolega nawet nie wie jak odpalić coś z usb na ampli a mowa żeby coś przestawił w ampli.

• #59 30 Sie 2015 11:23
    alien90fr
    Poziom 23  

Czyli kolega niech zapozna się z instrukcja i obsługa tego ampli i tyle w temacie.

• #60 30 Sie 2015 11:27
    intenso
    Poziom 38  

Przede wszystkim to instrukcja obsługi, potem podpięcie wzmaka pod ampli, kolumny pod wzmacniacz i przeprowadzić kalibracje, potem pilota w rękę i przestawić w Equalizerze ręcznie pasmo z niskimi tonami bo będzie na na najniższej wartości ze względu na sub w zestawie do którego są one przekierowywane.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme