Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32H5500 - Czy to dobry wybór?

wsd 28 Kwi 2015 13:10 9669 36
  • #1 28 Kwi 2015 13:10
    wsd
    Poziom 8  

Witam, chciałbym sobie kupić telewizor Samsung UE32H5500, czy ten telewizor jest dobry?
    Telewizor posiada: Technologię odświeżania: Clear Motion Rate 100 Hz. Czy tyle ma Hz? Jak to się przekłada do odbierania kanałów z kablówki (Multimedia) oraz do grania na konsoli PS3.
    - Jaką jakość dźwięku ma ten telewizor?
    - Czy nie ma problemów z odtwarzaniem filmów z napisami?
    - Czy ten telewizor obsługuje te formaty: AVI, DivX, JPEG, MKV, MP3?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5 do 3.5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? -
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 26 calowy kineskopowy.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa (Multimedia)
    10. Jakie urządzenia? DVD, Pendrive, PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkie.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niewykluczam.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Posiadam PS3, a ile będę grał to nie wiem.
    16. Preferencje co do marki? Samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? O różnych porach.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? -

• #2 28 Kwi 2015 13:28
    Mariano11
    Poziom 26  

Do grania to polecam Ci Philipsa - niski input lag, ktory przy grach jest najważniejszy :).

• #3 28 Kwi 2015 16:53
    wsd
    Poziom 8  

Przede wszystkim potrzebuję telewizor do ogólnego użytkowania. Posiada ktoś telewizor Samsung UE32H5500 i może się na jego temat wypowiedzieć?

• #4 28 Kwi 2015 17:21
    and.2003
    Poziom 10  

Witam,
    Posiadam podobny model i według mnie do grania się nadaje, co do tego słońca padającego na niego od przodu może być problem trochę odbija co do obsługiwania przez niego formatów AVI, DivX, JPEG, MKV, MP3 to nie wiem szczerze mówiąc używam swojego jako monitor do komputera.
    Pozdrawiam.

• #5 28 Kwi 2015 17:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 28 Kwi 2015 18:02
    wsd
    Poziom 8  

and.2003 napisał:
    Witam,
    Posiadam podobny model i według mnie do grania się nadaje, co do tego słońca padającego na niego od przodu może być problem trochę odbija co do obsługiwania przez niego formatów AVI, DivX, JPEG, MKV, MP3 to nie wiem szczerze mówiąc używam swojego jako monitor do komputera.
    Pozdrawiam.

A jaki posiadasz model? Ogólnie do pokoju słońce wpada wprost, ale tv mam ustawiony tyłem do okna, więc słońce nie świeci bezpośrednio na ekran. Dowiedziałem się na infolinii Samsunga, że telewizor obsługuje te formaty jak i filmy z napisami.

LOCOLOCO napisał:
    Zależy czy grasz w sieci.
    Do grania w sieci musisz mieć Niski Input Lag.

Nie gram w sieci, chciałbym pograć w gry nie będąc zalogowanym do sieci, czyli w GTA V i w inne gry.

• #8 28 Kwi 2015 18:18
    wsd
    Poziom 8  

@LOCOLOCO

Dzięki za zainteresowanie się tym tematem. Telewizor powinien dobrze odbierać programy z cyfrowej kablówki od multimedii? Myślisz, że jakość dźwięku będzie odpowiednia w tym telewizorze?

• #9 28 Kwi 2015 20:34
    and.2003
    Poziom 10  

Ja posiadam SAMSUNG UE32H5303,jakość dźwięku oceniam na dobrą, nie jest ona rewelacyjna.

• #11 29 Kwi 2015 08:27
    wsd
    Poziom 8  

and.2003 napisał:
    Ja posiadam SAMSUNG UE32H5303,jakość dźwięku oceniam na dobrą, nie jest ona rewelacyjna.

Więc w H5500 dźwięk nie powinien być gorszy.

LOCOLOCO napisał:
    Niestety jakość dźwięku nie jest dobra.

Rozumiem. A co sądzisz o telewizorze Samsung UE32H6400?

• #12 29 Kwi 2015 09:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #13 29 Kwi 2015 09:48
    wsd
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    To jest inna półka ale i inna klasa cenowa, ten możesz brać spokojnie.

Wyczytałem, że seria 5 UE32H5500 tak naprawdę ma 50 Hz odświeżania, a nie żadne 100 Hz, czy to prawda? 100 Hz zaczyna się od 6 serii.

H5500 ma lepszy efekt opóźnienia: 32.5 ms, ale gorszy Motion Blur.

H6400 ma gorszy efekt opóźnienia: 44 ms, ale lepszy Motion Blur.

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h5500

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h6400

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm

Czym dokładnie jest Motion Blur?

• #14 29 Kwi 2015 10:33
    and.2003
    Poziom 10  

Witam,
    Motion Blur to smużenie się ekranu im gorsze, tym bardziej smuży.

• #15 29 Kwi 2015 11:14
    wsd
    Poziom 8  

and.2003 napisał:
    Witam,
    Motion Blur to smużenie się ekranu im gorsze, tym bardziej smuży.

Rozumiem, a Twój telewizor jaki ma Input Lag i Motion Blur? Napisałeś:

Cytat:
    Posiadam podobny model i według mnie do grania się nadaje.

Cytat:
    Jak krótki input lag musi mieć wyświetlacz, aby nadawać się do gier?

Swojego czasu serwis eurogamer zbadał, że lag całego systemu tzn. zsumowany z konsoli, wyświetlacza i wszystkiego po drodze zaczyna mieć wpływ na rozgrywkę gdy wynosi więcej jak 200ms. Przy czym samej konsoli schodzi się średnio 133 [ms] w zależności od gry. Lag wyświetlacza powinien być zatem mniejszy od 70 [ms], by nie wpływać negatywnie na rozgrywkę.

Więc te dwa telewizory nadają się do grania w gry.

• #17 30 Kwi 2015 08:45
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

wsd napisał:
    Witam, chciałbym sobie kupić telewizor Samsung UE32H5500, czy ten telewizor jest dobry?
    Telewizor posiada: Technologię odświeżania: Clear Motion Rate 100 Hz. Czy tyle ma Hz? Jak to się przekłada do odbierania kanałów z kablówki (Multimedia) oraz do grania na konsoli PS3.
    - Jaką jakość dźwięku ma ten telewizor?
    - Czy nie ma problemów z odtwarzaniem filmów z napisami?
    - Czy ten telewizor obsługuje te formaty: AVI, DivX, JPEG, MKV, MP3?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5 do 3.5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? -
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 26 calowy kineskopowy.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa (Multimedia)
    10. Jakie urządzenia? DVD, Pendrive, PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkie.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niewykluczam.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Posiadam PS3, a ile będę grał to nie wiem.
    16. Preferencje co do marki? Samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? O różnych porach.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? -

Cześć, przy Twoich wymaganiach proponuję model H6200 - ma już natywnie matrycę 100Hz i będzie dużo bardziej uniwersalny. Model który rozważasz ma matrycę 50Hz. Jeśli ma być TV do wszystkiego, w takiej kwocie ciężko o lepszy. Input lag powinien być wystarczający do komfortowego grania.

Zobacz jak wypadł w fachowym teście:

http://hdtvpolska.com/topic/33047-test-samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led/

• #18 30 Kwi 2015 11:25
    wsd
    Poziom 8  

and.2003 napisał:
    Mój TV: input lag to nie jestem pewien, ale prawdopodobnie 8ms. Co do motion blur to jest w technologii Motion Rate 100. Znalazłem jeszcze dla Pana link dokładnie opisujący UE32H5500,
    może się przyda https://www.avforums.com/review/samsung-h5500-ue-48h5500-40h5500-32h5500-tv-review.10817 .

Rozumiem. Dziękuję za link.

Kazimierz Szarnowicz napisał:

Cześć, przy Twoich wymaganiach proponuję model H6200 - ma już natywnie matrycę 100Hz i będzie dużo bardziej uniwersalny. Model który rozważasz ma matrycę 50Hz. Jeśli ma być TV do wszystkiego, w takiej kwocie ciężko o lepszy. Input lag powinien być wystarczający do komfortowego grania.

http://hdtvpolska.com/topic/33047-test-samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led/

Cześć, dzięki za informację. Posiadasz może ten telewizor? Dzięki za link. Wyszedł nowy telewizor: http://sklepsamsung.pl/telewizory/nowosci/telewizor-32-seria-6200-ue32j6200 może warto poczekać aż pojawią się dane techniczne tego telewizora.

• #19 01 Maj 2015 11:42
    wsd
    Poziom 8  

Recenzja Samsung H5500

Samsung H5500 telewizor LED ma dobrą konstrukcję i dobrą jakość obrazu. Jednakże ma znaczący ruch rozmycia, który nie jest idealny dla graczy.

Ocena: 8.0

Plusy:

- Dobra konstrukcja. Ramki są cienkie.
    - Dobra ogólna jakość obrazu. Stosunek kontrastu jest dobry i ekran nie odbija dużo światła.

Minusy:

- Niewielki kąt widzenia. Kolory zmieniają się wraz z kątem widzenia.
    - Żadnej funkcji wstawiania. By to osiągnąć należałoby mieć Samsung H6350.
    - Znaczny ruch rozmycia, który nie jest dobry dla graczy.

Konstrukcja/Projekt

H5500 ma bardzo ładny wygląd. Ramki są bardzo cienkie.

Podstawka

Podpórka się nie obraca.

Ramki

0.47" (1.2 cm) (przód)

Grubość

1.85" (4.7 cm) (bok)

Ciemny pokój

9.1 Kontrast

Czerń: 0.026 cd/m2
    Biel: 102.6 cd/m2
    Kontrast: 3946:1
    Czerń jest dobra w ciemnym pokoju, bardzo podobna do większości telewizorów Samsung LED.

6.3 Kąt widzenia

https://youtu.be/ivRuP7LDKFo

Kąt widzenia: 23 °
    Kolory tracą nasycenie jak tylko zmienisz oś. Większość ludzi się o to nie martwi, ale jeśli zawsze patrzysz na tv pod kątem, nie bierz tego telewizora.

9.0 Jednolitość czerni

Jednolitość czarnych scen jest wspaniała. Nasz odbiornik nie miał żadnego zamglenia ani problemu z miganiem.

8.0 Jednolitość szarości

Jednolitość szarości mogłaby być lepsza. Nie ma żadnego znaczącego efektu brudnego ekranu, ale kąty są ciemniejsze niż środek ekranu.

Jasny pokój

8.5 Średni pokój

Odbicie: 1.8%
    Rodzaj powierzchni: Pół-połysk
    Ten TV nie odbija wielu świateł. Kilka włączonych świateł nie robi problemu.

8.5 Jasny pokój

Maksymalna biel: 227.8 cd/m2
    Jednakże, to nie jest takie jasne. Wystarczy dla jednego okna, jednak będziesz potrzebował żaluzji/zasłon jeśli masz więcej niż to.

Gry video

6.5 Rozmycie ruchu

Niestety, największą skazą Samsunga H5500 jest rozmycie ruchu. Długość śladu jest znacząca na szybko poruszających się obiektach.

8.7 Input Lag (opóźnienie wejścia / opóźnienie sygnału) (inaczej: jak dużo czasu upływa pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem).

Input Lag: 32.5 ms
    W trybie gry opóźnienie wejścia / opóźnienie sygnału w H5500 jest średnio niskie. Poza trybem gry wynosi 49ms.

Oprogramowanie

Wejścia boczne

2 HDMI
    2 USB
    1 RF In

Wejścia tylne

1 HDMI
    1 Component In
    1 Composite In
    1 Digital Audio Optical Out
    1 Analog Audio Out
    1 Ethernet

8.5 Smart TV

https://youtu.be/_shrs7MfUKA

Samsung ma wspaniałą platformę Smart TV z wieloma aplikacjami. Sprawdź naszą pełną recenzję dla platformy Smart TV Samsunga.

Pilot

To tylko podstawowy pilot, który nie jest najlepszy w przeglądaniu internetu.

Różne

Wstawianie ruchu - Niedostępne
    3D - Niedostępne

Piksele

Wniosek

Jakość obrazu w Samsungu H5500 jest wspaniała dla fanów filmów i programów TV. Jest również dobrze zaprojektowany i ma dobre funkcje smart. Jednakże, jeśli zamierzasz grać lepiej weź telewizor Samsung H6350, ponieważ ma mniejsze rozmycie ruchu.

Ocena: 8.0

8.6 Ciemny pokój
    8.5 Średni pokój
    8.5 Jasny pokój
    7.6 Gry video
    6.2 Dodatkowe funkcje

Przetłumaczyłem tę recenzję: http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h5500 może komuś się przyda gdy będzie chciał kupić ten telewizor.

• #20 01 Maj 2015 12:04
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

wsd napisał:
    and.2003 napisał:
    Mój TV: input lag to nie jestem pewien, ale prawdopodobnie 8ms. Co do motion blur to jest w technologii Motion Rate 100. Znalazłem jeszcze dla Pana link dokładnie opisujący UE32H5500,
    może się przyda https://www.avforums.com/review/samsung-h5500-ue-48h5500-40h5500-32h5500-tv-review.10817 .

Rozumiem. Dziękuję za link.

Cześć, dzięki za informację. Posiadasz może ten telewizor? Dzięki za link. Wyszedł nowy telewizor: http://sklepsamsung.pl/telewizory/nowosci/telewizor-32-seria-6200-ue32j6200 może warto poczekać aż pojawią się dane techniczne tego telewizora.

Nie mam tego modelu, ale miałem okazję trochę przy nim posiedzieć i bardzo dobrze się prezentował. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Najważniejsza różnicą pozostaje 50Hz w H5500, co może powodować problemy z odwzorowaniem ruchu przy na przykład transmisjach sportowych. Dlatego nie proponuję schodzić poniżej H6200, a różnica w cenie nie powinna być duża.

Jeśli nie potrzebujesz TV w tej chwili, możesz poczekać na nowe modele, jednak musisz się liczyć ze zdecydowanie wyższa ceną. W cenie Samsunga, którego podesłałeś, kupisz teraz solidne 40cali.

• #21 01 Maj 2015 20:34
    wsd
    Poziom 8  

Nie mam tego modelu, ale miałem okazję trochę przy nim posiedzieć i bardzo dobrze się prezentował. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Najważniejsza różnicą pozostaje 50Hz w H5500, co może powodować problemy z odwzorowaniem ruchu przy na przykład transmisjach sportowych. Dlatego nie proponuję schodzić poniżej H6200, a różnica w cenie nie powinna być duża.

Jeśli nie potrzebujesz TV w tej chwili, możesz poczekać na nowe modele, jednak musisz się liczyć ze zdecydowanie wyższa ceną. W cenie Samsunga, którego podesłałeś, kupisz teraz solidne 40cali.

Rozumiem, dziękuję za informację odnośnie H6200. Czy na 32 calowym telewizorze będzie zauważalna różnica pomiędzy 50 Hz a 100 Hz? Czy przy tylu calach nie ma to znaczenia zbytnio?

Cytat:
    Kolejne częste pytanie pada o 50hz lub 100hz. Absolutne minimum to 100hz. Nie będę się rozpisywał o działaniu technologii – każdy może to znaleźć na wikipedii. Obraz na 100hz telewizorze, będzie wyglądał na bardziej płynny.
    Przy 32 calach nie ma to takiego znaczenia, jak przy przynajmniej 46 cali. W filmach akcji, gdzie dużo się dzieje na telewizorach 50hz można zauważyć efekt klatkowania obrazu – wygląda to tak, jakby na starym komputerze przycinała wam się gra. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale jeżeli telewizory postawi się obok siebie.. Wtedy zadziała magia ;) Technologia 100hz wkłada do filmu dodatkowe klatki, aby zwiększyć wrażenie płynności. Mniej męczy oczy i dodaje naturalności scenom. Uwaga! Nie każdemu ta technologia przypadnie do gustu! Słyszałem porównania obrazu do „Angielskiego, flegmatycznego teatru” ;)

http://www.wykop.pl/ramka/1352235/jak-dobrze-kupic-telewizor-poradnik-bylego-sprzedawcy-cz-2/

Wrócę jeszcze do tematu 6 serii telewizorów Samsunga. W modelu H6400 i bodajże w innych modelach z 6 serii lubi się ponoć kurzyć matryca i wybija plamy na ekranie i jest problem z naprawą/wymianą tej usterki, bo gwarancja tego nie uwzględnia. W tym temacie o tym jest napisane: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwen...is-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

Więc zastanawiam się czy w H6200 nie stanie się to samo co w innych modelach z 6 serii. Szczerze nie chciałbym żeby tak mi się stało z telewizorem.

• #23 04 Maj 2015 13:35
    wsd
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:

Chciałbym kupić telewizor Samsung z 100 Hz, jak na razie do wyboru jest Samsung UE32H6200, tylko przy tym tv jest obawa, że może zakurzyć się matryca i wybić plamy na ekranie. Model H6400 ma tę wadę. Kolejny wybór to Samsung UE32J5600 http://www.mediamarkt.pl/telewizor-samsung-ue32j5600,id-1050087 albo Samsung UE32J6200 http://sklepsamsung.pl/telewizory/nowosci/telewizor-32-seria-6200-ue32j6200 czekam aż pojawi się w sklepach. Te dwa telewizory są bez 3D, więc matryca w nich pewnie będzie miała 60 Hz.

Telewizor UE32J5600 ma optymalizację obrazu: PQI (Picture Quality Index) 400 Hz. A telewizor UE32J6200 ma optymalizację obrazu: PQI (Picture Quality Index) 600 Hz. Więc rzeczywiście te telewizory ile będą miały Hz?

• #24 05 Maj 2015 14:58
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Jakie będą maiły faktycznie matryce (Hz) okaże się, kiedy się pojawią na rynku i będzie można to sprawdzić. To, że są bez 3D nic nie świadczy - producenci w 2015 uciekają od 3D i technologię znajdziemy już w nielicznych modelach. Weź pod uwagę, że nowe modele będą w zdecydowanie wyższej cenie.

• #25 05 Maj 2015 15:20
    wsd
    Poziom 8  

Jakie będą maiły faktycznie matryce (Hz) okaże się, kiedy się pojawią na rynku i będzie można to sprawdzić. To, że są bez 3D nic nie świadczy - producenci w 2015 uciekają od 3D i technologię znajdziemy już w nielicznych modelach. Weź pod uwagę, że nowe modele będą w zdecydowanie wyższej cenie.

Rozumiem, a jak w danym telewizorze sprawdzić ile ma Hz? Piszesz o tym, że można to sprawdzić. W porządku, będę mógł dołożyć więcej pieniędzy jeśli telewizor J6200 będzie tego wart, właśnie czekam aż pojawi się ten model w sklepach.

• #27 05 Maj 2015 18:10
    wsd
    Poziom 8  

Samemu tego nie zrobisz, wymaga to specjalistycznego sprzętu. Jeśli ciekawi Cię jak to przebiega, warto zapytać tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/32183-jak-testuje...-najbardziej-profesjonalne-w-polsce/?p=325238

Rozumiem, dziękuję za informację. Zapytam się ich na forum czy zrobią kiedyś test J6200.

Odświeżanie 100, 200 czy więcej Hertzów - jakie potrzebne

http://allegro.pl/artykul/odswiezanie-100-200-czy-wiecej-hertzow-jakie-potrzebne-31699

• #28 11 Cze 2015 20:26
    wsd
    Poziom 8  

Kupiłem tego H5500, jak leci mecz to jakość tego meczu jest bardzo kiepska, logo stacji kiepsko wygląda, nazwy drużyn, piłkarze kiepsko wyglądają są smugi wokół nich, rozmycia, cały mecz bardzo źle wygląda aż szkoda go oglądać, jak na żywo jest jakiś materiał wiadomości to widać wokół ich twarzy rozmycie, jakość programów nie jest zadowalająca. Chciałbym się dowiedzieć konkretnie czym to jest spowodowane? Słabą jakością odświeżania? Telewizor posiada częstotliwość odświeżania 50 Hz. Oczywiście zrobiłem pewną kalibrację w tv, bo na początku było jeszcze gorzej, ale obecny efekt nie jest zadowalający. Wyłączyłem tryb ekologiczny, sklepowy. Proporcja obrazu: 16:9. Najwidoczniej ten tv nie posiada trybu kalibracji obrazu, po jego uruchomieniu zostajemy przeniesieni do specjalnych testowych grafik i zdjęć, które pozwolą skalibrować telewizor.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-ustawic-obraz-w-telewizorze--kalibracja,c,5051.html

• #29 11 Cze 2015 20:33
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

50Hz matryca niesie za sobą problemy z odwzorowaniem dynamicznego ruchu w sporcie, co właśnie opisałeś, a o czym ja pisałem powyżej. Dlatego też polecałem H6200 który ma już 100Hz.

• #30 11 Cze 2015 20:39
    wsd
    Poziom 8  

50Hz matryca niesie za sobą problemy z odwzorowaniem dynamicznego ruchu w sporcie, co właśnie opisałeś, a o czym ja pisałem powyżej. Dlatego też polecałem H6200 który ma już 100Hz.

Kupiłem ten telewizor, by rzeczywiście się przekonać. Matryca 50 Hz też powoduje to, że programy, które są nadawane na żywo np. jakieś wiadomości nie wyglądają za dobrze? Choćby ruch ludzi, mowa, to jakoś dziwnie wygląda, są te smugi takie. Leci teraz Ojciec Mateusz na TVP1, włączyłem na TVP1 HD i to też słabo wygląda, widać to smużenie, nawet logo TVP1 wygląda słabo. Telewizor zwrócę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme