Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 23 Maj 2005 23:39
    lukego
    Poziom 17  

Mam dławik powiedzmy do świetlówki 8W, czy w takim razie moge równoległe podłączyć 2x4W, a jeśli mam 36W to czy mogę równolegle podłączyć 9 świetlówek 4-watowych ?
    Proszę o schemat podłączenia jeśli nie byłoby to połączenie równoległe !
    Z góry dzięx za odp. !!!

• #2 27 Maj 2005 11:01
    Yellow Tigra
    Poziom 15  

Oczywiście niemożliwe - świetlówki różnych mocy mają różne napięcia pracy i zapłonu , poza tym nigdy nie będziesz miał jednoczesnego przejścia ze stanu zapłonu do pracy na wszystkich świetlówkach - 1 dławik 1 świetlówka odpowiedniej mocy - tylko wtedy będzie wszystko działać poprawnie.

• #3 27 Maj 2005 23:02
    Maciej256
    Poziom 13  

Witam, no niezupełnie, możliwe jest łączenie po dwie świetlówki takiej samej mocy szeregowo. oczywiście wtedy dławik musi mieć 2x większą moc i każda ze świetlówek musi mieć osobny zapłonnik. podłączałem w ten sposób 2 świetlówki 8W przez dławik 18W i działało bez zarzutu. co do łączenia 9 razy po 4W to nigdy nie próbowałem więc nie wiem czy zadziała. pozdro

• #4 28 Maj 2005 22:24
    k4be
    Poziom 31  

dwie świaetlówki 6W chodzą u mnie na jednym dławiku od lampy 6W i jest ok (tylko trzeba specjalne startery na niższe napięcie)

• #5 15 Lut 2008 22:27
    Accent
    Poziom 14  

Maciej256 napisał:
    Witam, no niezupełnie, możliwe jest łączenie po dwie świetlówki takiej samej mocy szeregowo. oczywiście wtedy dławik musi mieć 2x większą moc i każda ze świetlówek musi mieć osobny zapłonnik. podłączałem w ten sposób 2 świetlówki 8W przez dławik 18W i działało bez zarzutu. co do łączenia 9 razy po 4W to nigdy nie próbowałem więc nie wiem czy zadziała. pozdro

wiem ze ro stary temat ale moze ktos mi zapoda schemat jak polac swietlowki w takim ukladzie ?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty