Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytłumienie w Tonsil Mildton 70

Dibo321 01 Maj 2015 19:40 483 3
  • #1 01 Maj 2015 19:40
    Dibo321
    Poziom 6  

Witam.
    Mam kilka pytań odnośnie wytłumienia tychże kolumn.
    1. Czy gąbka z materaca może być używana za wytłumienie czy lepiej wstawić oryginalne.
    2. Do którego miejsca i jak wytłumiać obudowę w przypadku tych głośników bo słyszałem wiele opinii.

Oto kilka wariantów:

1 Całkowicie wytłumiona prócz przodu

2 Góra i tył

3 Sam tył

4 Moim zdaniem najciekawsza opcja Całkowite wytłumienie do BR ew tylko tył i góra

Co o tym sądzicie która opcja przyniesie najlepszy efekt? Aktualnie jeden jest zrobiony wg wzoru 1 a drugi wytłumiłem jak na 3 obrazku.
    Ten który jest całkiem wytłumiony ledwo oddycha w porównaniu do tego co ma tylko tył wyłożony gąbką.

• Pomocny post
    #2 01 Maj 2015 22:20
    mmaker
    Poziom 18  

Ogólna zasada jest taka, że wytłumia się nieznacznie obudowy typu BR bądź wcale łącznie z okolicami otworu BR (nie powinno się wytłumiać okolic BR wcale bo to powoduje osłabienie promieniowania samego otworu). Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli w obudowie pojawiają się jakieś rezonanse nie związane ze strojeniem to warto delikatnie wytłumić. Najlepsza opcja moim zdaniem to 4 i 3.

• Pomocny post
    #3 02 Maj 2015 05:40
    wkj
    Poziom 34  

Dolne ścianki i górne, nie były w tych zestawach wytłumiane.
    O ile mnie pamięć nie myli to do 2/3 wysokości od dołu wraz z bokami było wytłumione watoliną.

A co wsadzisz i ile to już sam dobierz.

• #4 02 Maj 2015 12:41
    Dibo321
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź. Pobawiłem się dzisiaj wytłumieniem i ostatecznie założyłem oryginalne na tył do 2/3 wysokości jak wspominał o tym wkj. Poskutkowało to tym że obudowa przestała dudnieć jak to miało miejsce bez wytłumienia.
    Jak myślicie czy jest sens wytłumiania ścianek ? Miał ktoś doświadczenie z wytłumianiem tychże głośników ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME