Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tesla aro 4658 dobór zamiennika

adamski2010 02 Maj 2015 15:25 669 8
  • #1 02 Maj 2015 15:25
    adamski2010
    Poziom 9  

Witam, czy jest jakiś głośnik podobny parametrami do Tesli aro 4658, które zostały użyte w radiomagnetofonie Unitra Condor RM 820S? Pozdrawiam.

• #2 02 Maj 2015 17:17
    Sanjose
    Poziom 25  

A co się stało z oryginalnymi Teslami? W wykruszenie się zawieszenia nie uwierzę bo tam jest guma.
    Przy doborze zamiennika pamiętaj o wielkości układu magnetycznego, jeżeli magnes będzie większy to nie będziesz miał możliwości ponownego zamontowania transformatora pod prawym głośnikiem.

• #3 02 Maj 2015 18:18
    adamski2010
    Poziom 9  

Condora zakupiłem z głośnikami, które miały rozerwane górne zawieszenie i membranę w dwóch sztukach. Miałem nadzieję, że dostanie tych głośników w jak najlepszym stanie nie będzie ciężkie, bo poza tym patefon sprawny i w bdb stanie technicznym i wizualnym.

• #4 03 Maj 2015 12:42
    Sanjose
    Poziom 25  

A regeneracja nie wchodzi w grę? Pokaż jak bardzo rozległe są uszkodzenia.

Jak nic nie poradzimy, poszukam swojego dawcy części może mam te basowe pompki ;).

• #5 03 Maj 2015 15:16
    adamski2010
    Poziom 9  

Nowe, ale używane głośniki dzisiaj dorwałem od znajomego. Już zamontowałem, fajnie grają. Co do tamtych odstawię na bok może kiedyś zregeneruję. Masz jakieś znajomości w kierunku regeneracji ich na oryginalnych częściach o ile to jeszcze możliwe?

• #6 03 Maj 2015 19:22
    Sanjose
    Poziom 25  

Niestety nie, części (jeżeli są) to pewnie u Czechów, u nich te "reproduktory" są bardzo popularne nawet dzisiaj.

Kurde a już znalazłem te głośniki u siebie, w takim razie pozostaje się cieszyć bo sprzęt naprawdę spoko, tylko ten magnetofon...

• #7 03 Maj 2015 21:18
    adamski2010
    Poziom 9  

A w ogóle, że się tak zapytam to tesla jeszcze działa? Bo wcześniej jeszcze widziałem jakieś arn'y w sklepach a teraz to już ciężko.

• #8 05 Maj 2015 15:44
    Sanjose
    Poziom 25  

Obecnie Tesla jest podzielona:
    Kliknij

Teraz produkują anteny i jakieś elektroniczne pierdółki, o głośnikach nic nie wyczytałem.

Na stronie ReproMania są jakieś przetworniki ale to chyba informacje.
    Link

Jakby przerobić trochę trafo, to może udałoby się upchnąć model ARO 4504.
    Rozmiary kosza są te same, tylko układ magnetyczny jest większy, co teoretycznie daje większą skuteczność

• #9 06 Maj 2015 17:18
    adamski2010
    Poziom 9  

Na chwilę obecną nie ma co kombinować, póki te nowe - stare działają jest dobrze. Myślę, że w zasadzie temat zakończony, ale wielkie dzięki za sugestie. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME