Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 0578kng - Sterowniki do karty sieciowej (wifi)

cyberzaku 07 Maj 2015 10:38 1200 17
  • #1 07 Maj 2015 10:38
    cyberzaku
    Poziom 5  

Witam,
    ostatnio zacząłem mieć problemy ze sporym pingiem w grach (niby nowy operator i połączenie lepsze ale ping większy). Poszukałem nowych sterowników do karty sieciowej i okazało się że na stronie producenta laptopa pod koniec kwietnia pojawiła się nowa wersja. Próbowałem ją zainstalować ale system "uparcie" pozostawał przy wersji z 2011 (wersja sterownika w menadżerze urządzeń) mimo że instalacja przebiegała poprawnie. Myślałem że jeżeli usunę wersję sterownika przechowywaną w DriverStore to uda mi się zainstalować nową wersję. Tak też zrobiłem i najwidoczniej był to duży błąd... nie mogę teraz zainstalować ani nowej ani nawet starej wersji sterownika. Niezależnie czy używam plików ze strony Lenovo czy ze strony Intela (producent karty). Przy instalacji ze strony lenovo wszystko przebiega bez problemu a potem wyskakuje komunikat że instalacja nie była możliwa. Przy instalacji ze strony intela pojawia się ikona wczytywania i nic. Z góry dziękuję za każdą pomoc

• #2 07 Maj 2015 11:14
    8304
    Poziom 13  

Spróbuj przywracania systemu.

• #3 07 Maj 2015 12:38
    cyberzaku
    Poziom 5  

No i tu jest problem bo jakiś czas temu, gdy komputer zaczął mi trochę zmulać a przywracanie nie pomogło, wyłączyłem większość usług i funkcji które w danym czasie uznałem za nie niezbędne do działania... Osobiście wydaje mi się że system ciągle ma gdzieś zapisane info na temat tego jakie sterowniki powinny być do tego urządzenia bo prawidłowo wyświetla nazwę i ich szuka, ale jako że je usunąłem z magazynu to nie może teraz tych plików znaleźć. Wydaje mi się że trzeba by jakoś albo usunąć to przypisanie albo jakoś przywrócić tamte pliki. Oczywiście jest duża szansa że się mylę :P Nawet jeśli nie to nie wiem jak dałoby się to zrobić.

• #4 07 Maj 2015 12:51
    8304
    Poziom 13  

Czyli karta widoczna w systemie jako skaleczona ,odinstaluj ją,wyrzuć z systemu,restart i instalacja nowych.Na stronie intela jest automatyczne wyszukiwanie sterowników spróbuj.

• #5 07 Maj 2015 22:01
    cyberzaku
    Poziom 5  

w systemie wygląda to tak:
    karta odinstalowana to "network controller"
    niestety przy próbie instalacji wyskakuje coś takiego:
    podpiąłem kartę wifi na usb żeby to wrzucić

• #7 08 Maj 2015 10:41
    cyberzaku
    Poziom 5  

Próbowałem. Nie znajduje sterowników

• #9 08 Maj 2015 10:52
    babakens
    Poziom 16  

Włącz wi-fi i naciśnij automatyczne wyszukiwanie użądzeń w menadzer użadzen to wtedy komputer sciągnię sobie sterowniki automatycznie.

• #10 08 Maj 2015 12:57
    cyberzaku
    Poziom 5  

Niezależnie od tego czy próbuje zainstalować sterowniki które zalazłem, czy jest to instalacja automatyczne zawsze na koniec jest fail. Przy automatycznej kończy się takim komunikatem:
    Natomiast przy instalacji sterownika który znalazłem dla urządzenia wyskakuje to:

• #11 09 Maj 2015 12:32
    babakens
    Poziom 16  

Próbowałeś inne wersje sterownika?
    podaj pare info.
    Jaki system opracyjny ilo bitowy
    Jaki sterownik sciagasz (jaka wersja bitowa)

• #12 10 Maj 2015 20:08
    cyberzaku
    Poziom 5  

Próbowałem wielu wersji sterownika. Starszych i nowszych. Dla mojego systemu x64 (oryginalna "winda"). Dziś znów próbowałem (i automatycznego wyszukiwania sterowników i ręcznej instalacji) i znowu error. Na szczęście WindowsUpdate znalazł sterownik i poprawnie go zainstalował :). Problem został więc częściowo rozwiązany. Częściowo dlatego, że zainstalowany sterownik jest z 2009 roku czyli starszy niż ten którego używałem wcześniej. Przy próbie aktualizacji go do nowej wersji znów rozpoczyna się instalacja i wyskakuje error.

Moderowany przez master-007:

Nie pisz postu pod własnym postem, w celu aktualizacji informacji zawartych w poście użyj przycisku:

• #13 13 Maj 2015 17:55
    master-007
    Moderator - Komputery Serwis

DriverMSG napisał:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html Ewentualnie podaj identyfikator wystąpienia urządzenia i rodzaj systemu operacyjnego.
    Jak wyżej - podaj identyfikatory sprzętu dla wszystkich urządzeń, które w menadżerze urządzeń mają ostrzeżenie o braku lub konflikcie sterownika oraz pełną nazwę systemu operacyjnego wraz z wersją Service Pack.

• #14 13 Maj 2015 22:25
    cyberzaku
    Poziom 5  

PCI\VEN_8086&DEV_0084&SUBSYS_13158086&REV_00

Windows 7 Professional SP1

Zainstalowałem narzędzie Intela do automatycznej aktualizacji. Obecnie mam sterownik w wersji 13.0.0.107. Ww. program znalazł sterownik w wersji 15.11.0.7. Pobiera go, instaluje i nic... Dalej jest stara wersja

• #16 13 Maj 2015 22:48
    cyberzaku
    Poziom 5  

Ok, poradziłem sobie z instalacją ale znowu w trakcie wyskoczyło okno:

• #18 18 Maj 2015 20:26
    cyberzaku
    Poziom 5  

Przetestowałem te sterowniki ale bez zmian. Dziś rano komputer przestał za to wykrywać moją kartę graficzną. Próba reinstalacji sterownika i dokładnie ten sam komunikat co przy karcie sieciowej. Reinstalacja Windowsa pomogła na wszystko ;)

Dziękuję za próby pomocy. Temat zamykam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme